TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: +370 385 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Veltas kiškutis su kišenėle – rimtas ir mielas darbelis
Vilnos vėlimas - pati archaiškiausia tekstilės meno forma, paplitusi ir šiandieniniame rankdarbių pasaulyje.
Kovo 29 d. Zarasų švietimo centre vykusiame seminare Zarasų meno mokyklos mokytoja Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė padėjo perprasti vilnos vėlimo paslaptis. Susirinkusias mokytojas, darželio auklėtojas ir visas smalsuoles ji išmokė, kaip pasitelkiant vilną, vandenį, muilą ir darbščias rankas nusivelti kiškį. Juolab, kad ne už kalnų ir šv. Velykos, kurių vienas iš simbolių ir yra kiškis. Po ilgo ir kruopštaus pasiruošimo, vilnos dėliojimo ir vėlimo etapo žavūs kiškiai puikavosi moterų rankose. Buvo malonu matyti darbo rezultatus ir jais pasidžiaugti, nes kiekvienas kiškis buvo originalus
Mokytojai Dusetose minkė molį
Dailieji amatai tampa vis populiaresni mūsų kasdieniniame gyvenime. Tai ir estetinės aplinkos kūrimo, ir asmenybės saviraiškos priemonė bei turiningo laisvalaikio praleidimo forma. Dėl technologijos paprastumo ir raiškos galimybių įvairovės vis patrauklesni darosi dailiosios keramikos užsiėmimai. Juk tik čia galima lavinti savo erdvinį mąstymą ir vaizduotę, sukurti tikrą, originalų taikomosios dailės kūrinį. Tačiau dauguma mūsų rajono ugdymo įstaigų pedagogų keramikos srityje neturi patirties.
Todėl šių metų kovo 26 dieną grupelė pedagogų, besidominčių keramikos dirbinių formavimo ir dekoravimo būdais, nuvyko į Dusetų meno mokyklą pasimokyti molio raiškos subtilybių ir pagilinti turimas žinias apie keramikos dirbinius, jų įvairovę bei patys pabandyti sukurti erdvinį plastikos dirbinį iš molio. Tęstinės programos vadovas - Dusetų meno mokyklos dailės mokytojas ekspertas Romualdas Pučekas. Jis kasmet parengia naują, originalią programą ir ją pristato rajono pedagogams.
***
Zarasų ūkininkės rinkosi į priešvelykinę popietę
Kad suaugusieji nori mokytis neatsižvelgiant į amžių ar užimamas pareigas, galime patvirtinti stebėdami Zarasų švietimo centre apsilankančius klientus. Čia renkasi ne tik pedagogai, norintys tobulintis ar įgyti naujų kompetencijų, bet ir kitų specialybių bei įvairaus amžiaus žmonės, kuriems naujos žinios ir gebėjimai - ne prievolė, o noras pagerinti savo gyvenimo sąlygas, sužinoti ir išmokti įdomių dalykų, pabendrauti, „sušildyti“ sielą, pasidalinti su kitais savo mintimis ir darbais.
Jau ne vienerius metus Zarasų švietimo centras bendradarbiauja su Lietuvos ūkininkių draugijos Zarasų skyriaus moterimis. Stebimės ir žavimės jų bei pirmininkės Irenos Stauskienės organizuotumu ir pozityviu nusiteikimu kiekvieno susitikimo metu sužinoti ir išmokti ką nors naujo, sugalvoti naujų temų ir pristatymo būdų. Ir šį mėnesį ūkininkių draugijos moterys rinkosi į popietę, kurios metu vyko velykinių dekoracijų, rankdarbių, pasninko patiekalų parodėlė, buvo kalbama apie gavėnios ir Velykų ištakas bei simboliką, gamtos ir žmogaus pasiruošimą „prabudimui“.
Mokinių motyvacijos stiprinimas matematikos pamokose
Siekiant sužadinti mokinių motyvaciją, pagerinti pamokos kokybę, taikome informacines technologijas, organizuojame olimpiadas ir konkursus, keliame realius mokymosi tikslus, skatiname kritinį vertinimą. Šių metų kovo 22 d. Zarasų švietimo centre susirinkę rajono matematikai klausėsi pranešimų, mokėsi, svarstė, diskutavo apie mokinių motyvacijos stiprinimą matematikos pamokose. Vienas iš mokinių motyvacijos būdų – matematikos pamokoje dirbti su programa „GeoGebra“. Su programos „GeoGebra“ funkcijomis, konkrečiais panaudojimo matematikos pamokoje pavyzdžiais seminare kalbėjo Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Laima Dijokienė. Ji ne tik pristatė šią programą, bet ir pateikė programos panaudojimo praktines galimybes.
Geroji darbo patirtis Salako pagrindinėje mokykloje
Šių metų kovo mėn. 19 dieną Salako pagrindinėje mokykloje vyko kvalifikacijos tobulinimo programa „Socialinių - emocinių įgūdžių lavinimo bei smurto prevencijos įgyvendinimas praktinėje veikloje“. Seminaro programą parengė rajono pradinių klasių metodinio būrelio pirmininkė Danguolė Kisielienė. Priešmokyklinio ugdymo grupėje ir pradinėse klasėse buvo stebimos atviros veiklos — klasės valandėlės. Nedažnai dabar tenka lankytis kolegų pamokose arba stebėti atviras veiklas. Dažnas nesutinka arba nedrįsta rodyti vedamų pamokų, abejoja ar verta dalintis ir skleisti savo gerąją patirtį.
To nepasakysi apie Salako pagrindinės mokyklos pedagogus. Jie noriai sutiko priimti rajono pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo mokytojus bei pasidalinti gerąja darbo patirtimi.
Rajoninės 6-8 kl. mokinių matematikos olimpiados laimėtojai:
6 kl.
1 vieta - Audrius Mardosas, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Ramunė Šaltytė;
2 vieta - Lukas Vaikutis, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Ramunė Šaltytė;
3 vieta - Ernestas Šaltys, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Ramunė Šaltytė.

7 kl.
1 vieta - Erika Dainytė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Jūratė Gudavičienė;
2 vieta - Aurimas Šeduikis, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Ramunė Šaltytė;
3 vieta - Lukas Ragėnas, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Ramunė Šaltytė;
3 vieta - Elzė Žemaitytė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Ramunė Šaltytė.