Lietuvoje pernai pirmą kartą buvo surengta edukacinė, švietimo procesui ir visoms jame dalyvaujančioms grupėms skirta paroda „Mokykla“. Naujoji paroda pristatė ateities mokyklos viziją, iškėlė daug švietimo sistemai aktualių klausimų ir buvo įvertinta kaip ypač sėkmingas, seniai reikalingas ir novatoriškas projektas. Ši paroda iš karto atsidūrė tarp lankomiausių Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO renginių, kurį aplankė daugybė mokytojų iš visų mūsų šalies miestų ir miestelių.
Šiemet paroda „Mokykla“ vyks lapkričio 23–25 dienomis. Pasak parodos projekto vadovės Agnės Žekonytės, savo moto pasirinkusi LAIMINGAI AUGTI paroda sieks atkreipti dėmesį į kūrybiško ir laimingo mokymosi svarbą, į mokyklą, kuri padėtų ne tik lavintis, bet ir pažinti, ieškoti, augti, skleistis talentui. „Parodoje bus demonstruojama viskas, kas reikalinga tokiai mokyklai – nuo pieštukų iki novatoriškiausių technologijų, nuo naujausių mokymo metodikų pristatymų, susitikimų su žymiais Lietuvos bei užsienio švietimo sistemos darbuotojais iki improvizuotų pamokų interaktyviose klasėse“, – aiškina A. Žekonytė.

Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje antrus metus rengiamas Lietuvos moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos konkursas-festivalis „Mano senas drauge...“. Jo pavadinimas – eilėraščio eilutės, kurių autorė Panevėžio kultūrinio gyvenimo puoselėtoja, poetė, žurnalistė Elena Mezginaitė. Jos atminimui ir skirtas šis renginys. Siekiama, kad jaunimas susipažintų su poetės kūryba, pajustų jos savitumą, todėl vienas iš konkurso reikalavimų – sukurti ir atlikti dainą E. Mezginaitės eilėmis.
Tarp dešimties respublikos mokyklų dalyvių – solistų ir ansamblių – Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos ugdytiniai Mindaugas Sinkevičius, grupės „Baltos varnos“ merginos Raminta Razmaitė, Milda ir Teresė Andrijauskaitės, atlikę kelias savo kūrybos dainas. Gimnazistus konkursui paruošė gimnazijos muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius.

Zarasų švietimo centre duris atvėrė ikimokyklinių įstaigų pedagogų kūrybinių ir projektinių darbų paroda. Ji skirta ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams, bei visiems, kurie nori dalintis geraja patirtimi, atrasti ir kūrybiškai taikyti naujus metodus, integracijos ir projektinio darbo idėjas savo darbe.
Pristatyti 22 darbai apima projektinę veiklą ir meninį lavinimą. Čia yra ir švenčių scenarijų, ir muzikinių veiklų aprašymų, įvairių piešimo, lankstinių, keramikos, aplikacijos ir kitų didaktinių priemonių pavyzdžių, ekologinių ir gamtos pažinimo projektų.

„Ruduo – tai antrasis pavasaris, kai kiekvienas lapas – gėlė“, – tokiais poetiškais žodžiais tą išties margaspalvę rudens popietę Zarasų švietimo centro metodininkė Laima Mikitienė pasitiko į tradicinius „Rudens poetinius pokalbius“ susirinkusius rajono literatus – daugiausia kuriančius pedagogus, jų mokinius bei kitus poezijos gerbėjus. Prie arbatos ar kavos puodelio, kiekvieną svečią metodininkei Jolantai Lašaitei rūpestingai godojant, netrukus ir užsimezgęs šiltas pokalbis, pamargintas literatų eilėmis, besiliejančiomis melodijomis. „Basomis eiti gera, negalvojant visai apie nieką...“ –

Spalio 8-11 dienomis Zarasų švietimo centre mokėsi 25 Zarasų ligoninės medikai. Jie buvo mokomi, kaip įveikti sudėtingas situacijas teikiant efektyvesnę, kokybiškesnę medicininę bei psichologinę pagalbą kursuose „Psichologinės pagalbos įgūdžiai teikiant skubią medicininę pagalbą“ , kurių tikslas yra mokėti apsisaugoti nuo streso poveikio bei jautriai ir kvalifikuotai padėti pacientui, kurio elgesys pakitęs. Mokymus vedė patyrę specialistai, psichologai, psichiatrai: Antanas Valantinas, Linas Slušnys ir Evelina Greckienė.
Medikai, dirbdami skubios pagalbos skyriuje ar greitosios medicinos pagalbos tarnyboje, nuolat susiduria su stresinėmis situacijomis, skaudžiais pacientų bei jų artimųjų išgyvenimais bei traumomis, kurios psichologine prasme palieka didelį neigiamą poveikį. Skubią pagalbą teikiantys medikai turi išklausyti žmogų, sugebėti įsijausti į situaciją, suprasti, kas nutiko paciento gyvenime, dėl kokios priežasties jį ištiko psichologinė krizė.


Šių metų rugsėjo 24-25 dienomis Zarasų švietimo centre vyko Krizių tyrimo centro, skubiosios medicinos praktinių įgūdžių organizacijos mokymai „Šiuolaikinė specializuota reanimacinė pagalba“ Zarasų ligoninės medikams. Krizių Tyrimo Centro 4 profesionalūs lektoriai dvi dienas stropiai vedė populiariausius, visame pasaulyje pripažintus mokymus, o jų dalyviai įgijo žinių ir gebėjimų, kuriuos, dirbdami skubios medicinos srityje, efektyviai pritaikys kasdieniniame darbe.
Daugumos medicinos įstaigų vadovai, siųsdami savo darbuotojus mokytis, pripažįsta, jog Krizių tyrimo centro vedami kursai užtikrina darbuotojams puikų tęstinį išsilavinimą bei adekvačią kompetenciją, o įgyti įgūdžiai ir gautas sertifikatas bus deramai įvertintas.