Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: +370 385 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
2012 m. dailės olimpiada „Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki...“
Vasarį jau antri metai Zarasų švietimo centre susirenka jaunieji dailininkai. To priežastis – dailės olimpiada. Kasmet skelbiama vis kita olimpiados kūrybinė tema. 2012 metų olimpiados kūrybinė tema buvo „Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki …“. Lietuvoje, daugiausia Aukštaitijos regione, gana daug išlikusių vėjo malūnų. Jie įdomūs tiek istorine, etnografine prasme, tiek ir savo eksterjeru bei interjeru. Vėjo malūnai labai gražūs ir pagyvinantys peizažą statiniai, juose daug romantikos, laisvės fantazijai. Darbų vėjo malūnų tema sulaukėme iš Dusetų meno mokyklos mokinių (mokytojas Romualdas Pučekas). Tai galėjo būti ir laisvės sparnai, čia galima rasti sąsajų su J. Zikaro kūryba, su Pegasu – kūrybos simboliu ir pan.
Romualdas Pučekas – metų mokytojas
Metų mokytojo premija apdovanota Romualdo Pučeko, Zarasų rajono Dusetų meno mokyklos dailės mokytojo eksperto veikla. Mokytojo R. Pučeko parengti mokiniai pelnė laureatų vardus įvairiuose tarptautiniuose ir Lietuvos vaikų piešinių konkursuose, moksleivių darbų parodos dažnai eksponuojamos Dusetų dailės galerijoje, Zarasų krašto muziejuje, Zarasų kultūros centre, Rokiškio muziejuje, Zarasų ir Dusetų bibliotekose, įvairiose šventėse ir mugėse. Pedagogas išugdė tokius žinomus menininkus, kaip Alvydas Stauskas, Eugenijus Raugas, Rimvydas Daužvardis ir kiti.
„Paramos kolegai“ modelis – galimybė mokytis vienam iš kito
Ugdymo plėtotės centras nuo 2010 m. spalio mėn. vykdo 17 mėn. trukmės projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“. Zarasų švietimo centras yra šio projekto partneris. Viena iš naujausių ir moderniausių kvalifikacijos tobulinimo formų — „Paramos kolegai“ modelis, pagrįstas mokytojų mokymo principu, buvo sėkmingai įgyvendintas ir mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklose: Zarasų „Ąžuolo“, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijose, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje ir Salako pagrindinėje mokykloje. „Paramos kolegai “ modelio mokytojai patarėjai M. Kaulavičienė, E. Naprienė, I. Šukienė, A. Šileikienė ir V. Trusovas dalyvavo mokymuose Rokiškyje ir Utenoje. Šie patarėjai mokymuose ugdė įgūdžius, kurių prireiks bendraujant su kolegomis mokyklose. Tai — pasitikėjimu pagrįstu bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių naudojimas, pamokų planavimo ir rengimosi joms įgūdžių stiprinimas, geriausių technologijų integravimo praktikų taikymas.
Senovės Kinijos tapybos paslaptys
Vasario pabaigoje Zarasų švietimo centre vyko praktinis seminaras visiems norintiems išmokti piešti ant ryžių popieriaus. Jį vedė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos dailės vyr. mokytoja Jurgita Navickienė. „Xieji" arba "Greitojo teptuko" technika priklauso tradicinei kinų tapybai, gyvuojančiai jau daugiau nei 3000 metų. Naudojant tušą ir mineralinius dažus, ant plonyčio ryžių popieriaus keliais lengvais potėpiais perkeliamas dailininką sužavėjusio medžio, gėlės žiedo ar peizažo charakteris. Šis piešimo būdas - tai meditacija, kai nuraminus protą, piešiama širdimi, mėgaujantis kūrybos procesu, buvimo „čia ir dabar“ palaima… Kūrybos procesas primena meditaciją, kuri prasideda jau nuo priemonių pasiruošimo - tušo, spalvų maišymo. Uždegta žvakelė, puodelis kvepiančios arbatos, rami muzika taip pat padeda susikurti reikiamą atmosferą. Tuomet prasideda stebuklai - keletas lengvų potėpių bambukiniu teptuku ir popieriaus lape pražysta slyvos ar lotoso žiedas,
Šiaurietiško ėjimo mokymai mūsų švietimo centre
Šiaurietiškas ėjimas – ėjimas su specialiomis lazdomis – populiarėja visame pasaulyje kaip aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatinimo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus bei fizinio pasirengimo žmonėms. Vasario 21 d. Zarasų švietimo centre vyko šiaurietiško ėjimo mokymai. Mokymus vedė Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos centro specialistė Svetlana Markevičienė. Ji papasakojo apie apie šiaurietiško ėjimo naudą sveikatai, pristatė šiam ėjimui reikalingą inventorių, davė patarimų, kaip jį tinkamai pasirinkti. Mokymų dalyviai turėjo galimybę ne tik paklausyti paskaitos, bet ir praktiškai pasimokyti šiauruietiško ėjimo bei įvairių pratimų atlikimo su specialiomis lazdomis technikos.
Zarasų švietimo centro informacija Nuotraukos Dalios Antanavičienės
Lietuvių kalbos olimpiadoje
Respublikinė lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiada vyresniųjų klasių mokiniams organizuojama nuo 2010 metų. Šiemet ji vyks kovo 23-24 dienomis Anykščių A.Baranausko vidurinėje mokykloje. Vasario 8 d. Zarasų švietimo centre įvyko rajoninis šios olimpiados turas, kuriame dalyvavo 17-a mokinių, besimokančių 9-12-ose klasėse. Mokiniai atliko testus (atsakinėjo į klausimus, analizavo įvairių žanrų grožinės literatūros, tautosakos kūrinių ištraukas), rašė esė. Olimpiados užduotys reikalavo gramatikos, kalbotyros, kultūros istorijos, literatūros kūrinių, epochų išmanymo, gebėjimo mintis perteikti kūrybiškai, įtaigiai, rišliai, taisyklingai. Ne vienam dalyviui teko gerai pagalvoti, kokiomis aplinkybėmis ir kaip galėjo susiformuoti vienas ar kitas mūsų kalbos reiškinys, kokia žodžio ar junginio reikšmė ar kirčiavimas.
Tobulėjimui amžius ne kliūtis
Paskutinę sausio savaitę Zarasų švietimo centre prasidėjo mėnesį truksiantys vyresnių kaip 45 metų žmonių kompiuterinio raštingumo mokymai. Į jį susirinko daugiau kaip 15 žmonių grupė. Projektui vykdyti Zarasų Švietimo centre yra sukurta reikama bazė. Nuostabu, kad kai kurių dalyvių amžius siekia net 89 metus. Tai akivaizdus pavyzdys, kad amžius yra ne kliūtis žmogaus tobulėjimui. Kompiuterinio raštingumo kursus veda dėstytojas Gintautas Antanavičius. Jam talkina Švietimo centro darbuotojai. Klausytojai bus mokomi naudotis kompiuteriu, spausdinti, tvarkyti tekstus, naršyti internete, susirasti juos dominančią informaciją, bendrauti elektroniniu paštu.
Zarasų Švietimo centro informacija Nuotraukos Gintauto Antanavičiaus