Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Olimpiados ir konkursai baigėsi – sėkmės kiekvienam
Šešis mėnesius – nuo gruodžio iki gegužės – Zarasų švietimo centre intensyviai dirbo rajoninių olimpiadų ir konkursų dalyviai. Gabiausi rajono mokyklų mokiniai atliko biologijos ir istorijos testus, sprendė matematikos ir fizikos uždavinius, rašė rašinius, diktantus ir esė, programavo ir filosofavo bei atliko kitas užduotis.
Į olimpiadas ir konkursus atvyko 459 gabiausi mokyklų mokiniai iš 10 rajono ugdymo įstaigų. 2010-2011 m. m. buvo organizuota 13 respublikinių olimpiadų rajoninių etapų, 4 konkursai, 6 rajoninės olimpiados, tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2011“, pradinių klasių mokinių varžybos „Šviesoforas“.
Daugiausiai mokinių dalyvavo 44-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados (39) ir Lietuvos mokinių technologijų olimpiados (31) rajoniniuose etapuose,

Projekto „Lyderių laikas“ edukacinių knygų pristatymas
Šių metų gegužės 27 dieną, Zarasų Pauliaus Širvio pagrindinėje mokykloje, įvyko šios mokyklos pedagogų kolektyvui ir kitų rajono švietimo įstaigų bendruomenėms skirtas projekto „Lyderių laikas“ edukacinių knygų pristatymas. Renginyje buvo pristatytos keturios knygos: Goleman D., Boyatzis R., McKee A. „Lyderystė. Kaip vadovauti pasitelkiant emocinį intelektą“, Robbins S. P., „Kaip vadovauti žmonėms“, Robert Slater, „29 Jacko Welcho lyderystės paslaptys“ ir K. Ludeman, E. Erlandson, „Alfa sindromas “. Knygas pristatė dvi šaunios pedagogės – praktikės iš Kauno Vilija Demjanova ir Gitana Liaudinskienė.
Mokyklos vadybinių sprendimų įtaka ugdymo ir mokymosi proceso kokybei
Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros turimi išorės vertinimo duomenys suponuoja prielaidą, kad šiandienos mokyklose vadybiniai sprendimai ne visuomet turi įtakos mokyklos ugdymo ir mokymosi kokybei. Tai rodo, kad mokyklų vadovai dažniau prioritetus teikia ne ugdymo procesui, bet įvairioms kitoms mokyklos veikloms. Tačiau šalyje yra pavyzdžių, kad gera vadyba ir lyderystė kuria gerai organizuotą, susitelkusią bendruomenę ir į mokinio ugdymąsi orientuotą mokyklą. Tokia geroji 8 mokyklų praktika yra atrasta mokyklų veiklos kokybės išorės vertinimo metu ir publikuojama video filme „Atrask sėkmę“.
Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra, koordinuodama mokyklų veiklos kokybės išorės ir vidaus vertinimo procesus, atrado ir daugiau geros praktikos pavyzdžių, kurie yra skleidžiami serijoje „Į pagalbą mokyklai“, t.y. filmuotų pamokų aplankuose.

Konkurso „300 ežerų ralis: lenktyniauk trasoje, o ne gatvėje“ nugalėtojai
Gegužės mėn. 14 d. baigėsi „300 Lakes Rally“ organizatorių antrus metus iš eilės kartu su Zarasų švietimo centru vykdomas piešinių konkursas „300 ežerų ralio” tematika, kuriame dalyvauja Zarasų rajono mokyklų mokiniai. Šįsyk piešinių tema buvo „300 ežerų ralis: lenktyniauk trasoje, o ne gatvėje“. Ralio organizatoriai iš piešinių atrinko dešimt labiausiai konkurso temą ir sąlygas atitinkančius vaikų piešinius. Birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – gražiausių piešinių autoriams atiminimo dovanėles įteikė VšĮ „Automotoprojektai“ direktorius, „300 ežerų ralis“ organizatorius Audrius Gimžauskas.


Gyvenimo įgūdžių formavimas Dusetų lopšelyje – darželyje „Sartukas“
Dusetų lopšelyje – darželyje „Sartukas“ susirinko rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogai į seminarą „Gyvenimo įgūdžių formavimas per ugdomąją veiklą“. Seminare dalyvavo Zarasų savivaldybės administracijos švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Kristina Biržinytė.
Pranešimus rengė ir skaitė Dusetų lopšelio- darželio„Sartukas“ direktorė Jaroslava Amirjan, auklėtoja Audronė Matiukienė, Zarasų mokyklos - darželio „Lakštingala“ direktorė Irena Bagdanavičienė. Jų pranešimus papildė darželio auklėtiniai, vadovaujami meninio ugdymo pedagogės Sigitos Gudonienės.
Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, pažymima, kaip svarbu ugdyti savarankišką, konstruktyviai mąstančią asmenybę, formuoti konkretų gebėjimą veikti.
Projekto „Lyderių laikas“ edukacinių knygų pristatymas
Šių metų gegužės 2 dieną, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje vyko Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Dusetų meno mokyklos ir kitų rajono mokyklų bendruomenėms skirtas projekto „Lyderių laikas“ edukacinių knygų pristatymas. Renginyje buvo pristatytos keturios knygos: Stephen R. Covey „ 8-asis įprotis: tobulybės link“, Lee Iacocca, Catherine Whitney „Kur dingo visi lyderiai?“,. Stephen R. Covey „7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai“ ir Stephen R. Covey. „Pasitikėjimo greitis“.
Knygas pristatė VšĮ Kauno Juozo Urbšio katalikiškosios vidurinės mokytklos direktoriaus pavaduotoja, edukologijos magistrė, lietuvių kalbos mokytoja Dalia Krasauskienė ir Giedrius Žukauskas – edukologijos magistras, VšĮ Kauno Juozo Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos efektyvaus mąstymo centro vadovas. Tarptautinis E. De Bono kūrybinio mąstymo treneris, vedantis seminarus Lietuvoje.
Edukacinė išvyka į Trakus
Zarasų švietimo centro darbuotojai dalyvauja kvalifikacijos tobulinimo, metodinėje veikloje. Gegužės 17 dieną centro darbuotojai vyko į edukacinę išvyką - Trakų švietimo centrą.
Edukacinės išvykos tikslas – skatinti darbuotojų bendradarbiavimą, dalintis gerąja profesine patirtimi, projektinės veiklos subtilybėmis.
Nuvykę į Trakų švietimo centrą buvome šiltai sutikti direktorės Nijolės Licevičienės. Bendravome su Trakų švietimo centro darbuotojais, apžiūrėjome renovuotas patalpas. Konferencijų salėje vyko dalykinis susitikimas, kurio metu Trakų švietimo centro direktorė supažindino su centro veikla. Buvome maloniai nustebinti sužinoję, kad Trakų švietimo centras vykdo formalųjį suaugusiųjų švietimą. Direktorė pristatė projektinę, pedagoginės – psichologinės tarnybos veiklą, metodinę, kvalifikacijos tobulinimo ir kitas veiklas. Trakų švietimo centras vykdo kelis projektus, kurie skirti visai rajono bendruomenei, socialinę atskirtį patiriantiems asmenims ir kt.