Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: +370 385 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Pagyvenusių žmonių integravimasis į visuomenę
Pasaulinė sveikatos diena yra švenčiama kasmet balandžio 7 dieną. Šią šventę inicijuoja Pasaulinė sveikatos organizacija nuo 1950 metų. Diena švenčiama siekiant supažindinti visuomenę apie tam tikras su sveikata susijusias temas. Šių metų pasaulinės sveikatos dienos tema: „Sveikas senėjimas, dienos šūkis – „Gera sveikata-ilgesnis gyvenimas“. Šia proga Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure buvo organizuota vakaronė-diskusija su Ukmergės rajono skirtingų grupių senjorų atstovais: „Kaip prailginti savo gyvenimą ir paversti jį laimingesniu?“ Buvo pakviesti svečiai – bendruomenių atstovai iš Molėtų ir Zarasų rajono savivaldybių.
Respublikinė švietimo centrų konferencija „Švietimo centro veikla ir mokytojo profesinė karjera“
„Kas žino, kokie turi būti daiktai, – protingas žmogus; kas žino, kokie daiktai yra iš tikrųjų, – tas patyręs žmogus, o kas žino, kaip juos pagerinti, – genialus žmogus“. (D.Didro) 2012 m. kovo 29-30 d. Birštone vyko Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacijos ir Ugdymo plėtotės centro organizuota respublikinė švietimo centrų konferencija „Švietimo centro veikla ir mokytojo profesinė karjera“. Konferencijos tikslas – aptarti švietimo centrų veiklą ir jai keliamus reikalavimus bei nacionalinius lūkesčius organizuojant pedagogų kvalifikacijos tobulinimąsi, pasidalinti švietimo centrų veiklos patirtimis padedant pedagogams siekti profesinės karjeros, išsakyti problemas ir drauge ieškoti būdų joms spręsti.
Zarasų švietimo centro sveikinimas
PIRMOJI LIETUVOS MOKINIŲ MUZIKOS OLIMPIADA
2012 m. kovo 24 d. Klaipėdos universiteto Menų fakultete įvyko pirmoji Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Ją, remdamasi estų patirtimi ir ilgamečiu bendradarbiavimu su Europos muzikinio ugdymo mokyklose asociacija (EAS), inicijavo ir organizavo Lietuvos muzikos mokytojų asociacija (LMMA). Organizuojant renginį talkino Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras, Ugdymo plėtotės centras, Klaipėdos universitetas. Respublikiniame olimpiados etape susirinko savivaldybių etapuose geriausiai pasirodę 28 moksleiviai iš Alytaus, Biržų, Klaipėdos, Kretingos, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių, Rokiškio, Šilutės, Zarasų miestų ir rajonų. Olimpiadoje dalyvavo dviejų amžiaus grupių mokiniai: I grupę sudarė 12–14 metų, II grupę – 15–18 metų bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai. Į III grupę buvo pakviesti konservatorijų, menų/muzikos mokyklų/gimnazijų 15–18 metų mokiniai.
Lituanistai dalijosi ugdymo turinio naujovėmis
Kovo 29 d. Zarasų švietimo centre vyko rajono lituanistų seminaras „Lietuvių kalbos ugdymo turinio naujovių sklaida“. Jame dalyvavo 16 rajono lituanistų, aptarusių pačius naujausius mokymo metodus, būdus, pasidalijusių savo patirtimi, darbo sėkmėmis ir problemomis. Net penki lituanistai skaitė pranešimus. Seminarą pradėjo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokytoja Gitana Vasalauskienė, pristačiusi neseniai gimnazijoje su mokiniais vykusią konferenciją apie kultūros epochas, sroves, kryptis. Mokytoja aptarė, kaip buvo organizuojama veikla, kaip mokiniai dirbo, akcentavo, kad atvira pamoka apie sroves buvo skirta įvairių klasių mokiniams, norintiems pasikartoti ar ką nors nauja sužinoti apie antiką, viduramžius, renesansą, baroką, klasicizmą, romantizmą, švietimą, realizmą. Ši veikla ypač naudinga abiturientams, jau intensyviai kartojantiems išeitą kursą ir besiruošiantiems egzaminams. Taigi seminare dvi III gimn. klasės mokinės su pateiktimis pristatė vieną kultūros srovę- renesansą.
Diplomai konkurse „Žemės diena 2012 – Utena“
Gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis“ kasmet organizuoja respublikinį gamtos fotografijos konkursą „Žemės diena 2012 – Utena“. Šiemet jame dalyvavo gausus būrys mūsų rajono fotografų ir tik pradėjusių domėtis šiuo menu. Konkurso narių skaičių šiemet papildė būrelis Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių: Gedmintė Dimitrevičiūtė, Milda Kolesnikovaitė, Karolina Kolytė, Elena Memliukaitė, Renata Meškauskaitė, Lina Minkevičiūtė, Aurimas Viburys, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ugdytinės: Indrė Pupeikytė, Viltė Rimdeikaitė, Adelė Vaitukaitytė. Konkurso parodos atidarymas vyko kovo 23 d. popietę Utenos dailės mokykloje. Nors šiemet sulaukta ypač gausaus dalyvių būrio net iš 14-os Lietuvos miestų, tačiau mūsų rajono gimnazistų darbai neliko nepastebėti ir taip pat eksponuojami parodoje.
Mintys po lituanistų seminaro
Kokia dabartinė lietuvių novelistikos būklė? Ar novelės žanras yra populiarus? O gal jo vietą užima esė, romanas? Kokie vėjai latvių literatūroje? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galima buvo išgirsti kovo 23 dieną Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje vykusiame seminare lietuvių kalbos mokytojams „Šiuolaikinės novelės raidos tendencijos“. Programos vadovės ir organizatorės lietuvių kalbos mokytojos Vandos Normantienės pakviestos lektorės iš Vilniaus, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto. Tai humanitarinių mokslų habilituota daktarė, Šiuolaikinės literatūros skyriaus vyriausioji darbuotoja Jūratė Sprindytė ir humanitarinių mokslų daktarė, Naujosios literatūros skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Laura Laurušaitė.