2012 m. rugpjūčio 27-28 dienomis Mykolo Riomerio universitete vyko Ugdymo plėtotės centro organizuotos metodinės dienos „Ugdymo turinio aktualijos“ savivaldybių metodinių būrelių pirmininkams. Šios dienos šiais metais organizuojamos antrą kartą. Tai labai naudingi seminarai, kuriuose pateikiamos visos dalyko naujovės, aptariamos problemos. Renginiuose jiems buvo pristatyta Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros 2011 m. atliktų mokyklų veiklos (pamokos) kokybės tyrimų apžvalga, taip pat dalykų ugdymo turinio naujovės, surengtos diskusijos apie metodinės veiklos ypatumus bei teikiami siūlymai jos tobulinimui. Metodinių būrelių pirmininkai parveža visą informaciją, patirtį, naudingą medžiagą į savo rajonus ir ją skleidžia.
Zarasų švietimo centras jau ne pirmus metus organizuoja ir kuruoja metodinių būrelių bei mokyklų metodinės tarybos veiklą rajone.
Šių metų rugsėjo 6 dieną susirinko rajono metodinės tarybos nariai, kad aptartų kvalifikacijos tobulinimo naujoves ir perspektyvas, metodinės veiklos gaires, olimpiadų organizavimo ir vykdymo prioritetus ir rekomendacijas šioms vykdomoms veikloms gerinti. Pasitarime dalyvavo Zarasų savivaldybės administracijos švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė V. Markevičienė, Švietimo centro direktorė G. Laurikėnienė, pavaduotoja N. Matušova.
Švietimo centro metodininkė L. Mikitienė trumpai apžvelgė kvalifikacijos tobulinimo programas, vykdytas praėjusiais mokslo metais, padėkojo aktyviausiems mokytojams ir metodinių būrelių pirmininkams, rengusiems ir vykdžiusiems kvalifikacijos tobulinimo programas, skleidusiems ir dalijusiems savo gerąją darbo patirtį.
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Jaunimo reikalų departamentas, Ugdymo plėtotės centras ir Zarasų švietimo centras organizavo mokymus apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją. Mokymai vyko Zarasų švietimo centre. Šie mokymai grįsti tarpinstitucinio bendradarbiavimo principu, kuriuos vykdė psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją koordinuojančių ir vykdančių institucijų lektoriai. Mokymuose dalyvavo savivaldybės Vaiko gerovės, narkotikų kontrolės komisijų nariai, ugdymo įstaigų Vaiko gerovės komisijų nariai, policijos, socialinių paslaugų centro atstovai, klasių vadovai ir kiti specialistai dirbantys prevencijos srityje.
Į Zarasų švietimo centre vykusį rajono vokiečių kalbos mokytojų metodinį renginį atvyko Goethes instituto švietimo ekspertas ir populiarus Lietuvoje lektorius Andreas Rodenbeck. Pedagogai klausėsi paskaitos „Pagrindiniai mokymo principai kiekvienam užsienio kalbų mokytojui“ ir diskutavo apie sėkmingą užsienio kalbos mokymą/si. Iš lektoriaus pateiktų kalbos įsisavinimo ir mokymo tyrimų rezultatų bei mokytojų minčių buvo formuluojamos didaktinės išvados apie modernesnį užsienio kalbos mokymą. Buvo gvildenama mintis, kodėl mokytis kitos kalbos naudinga pradėti kuo anksčiau ir kaip jos mokyti, kad vaikas pajustų mokymosi džiaugsmą ir prasmę. Taip pat pristatyta mūsų šalyje susidomėjimo susilaukusi ankstyvojo vokiečių kalbos ugdymo programa su „Hans Hase“.
Rajono vokiečių kalbos metodinio būrelio pirmininkė Milda Kaulavičienė
Nuotraukose susitikimo akimirkos
Prieš savaitę baigiamojoje konferencijoje susumuoti projekto „Besimokančių mokyklų tinklai“ (BMT) rezultatai. Konferencijoje dalyvavo ir mūsų rajono BMT 2 komandos nariai: Zarasų rajono savivaldybės švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Vida Markevičienė, Zarasų P.Širvio progimnazijos direktorė Aldona Navickienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Andželika Vitkūnienė, Zarasų švietimo centro metodininkė Laima Mikitienė. Galima pasidžiaugti šauniomis Zarasų P.Širvio progimnazijos atstovėmis Aldona Navickiene ir Andželika Vitkūniene, kurios konferencijoje pristatė pranešimus, parengtus apibendrinant praktinę dviejų metų BMT 2 projekto darbo patirtį. Šiuos pranešimus puikiai įvertino projekto koordinatoriai. Nors šia konferencija įvardinta kaip oficiali projekto pabaiga, tačiau vykdant projektą gimusios idėjos vystysis ir toliau, darbai – tęsis.
Jau tapo gražia tradicija rajono anglų kalbos mokytojams metų veiklos aptarimą vainikuoti kelione po Lietuvą. Šiais metais pasirinkta pažintinė-istorinė ekskursija „Panemunės pilys“. Prie anglų kalbos mokytojų prisijungė ir kiti rajono mokytojai.
Nuo Kauno pasukus Jurbarko link lankytinų objektų netrūko. Iš kairės kelio pusės akis džiugino Nemuno vandenys, o dešinėje – pilys, piliakalniai, vaizdingos vietovės.
Pirmiausia sustojome prie Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios, kur mus gidas supažindino su jos atsiradimo istorija. Gaila, kad dėl vykdomų remonto darbų negalėjome patekti į Raudondvario dvarą, bet nusprendėme, kad tai bus puiki proga grįžti čia dar kartą.
Vos už dešimties kilometrų nuo Raudondvario įsukome į Vilkijos miestelį, įspūdingą savo urbanistika. Jis įsikūręs Nemuno šlaite, tad kopiant stačiomis gatvėmis jautėmės lyg kalnų kaimelyje. Vilkijoje aplankėme A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejų. Muziejaus šeimininkė Vida Sniečkuvienė įdomiai papasakojo apie kunigo Antano Juškos pasiaukojantį darbą,