Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: +370 385 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Pradinių klasių mokinių konkursas „Šviesoforas“
Gegužės 10 d. Zarasų švietimo centre vyko pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ rajoninis etapas. Konkurse dalyvavo komandos iš Salako pagrindinės mokyklos (vadovė Reda Putrimaitė), Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos Suvieko pagrindinio ugdymo skyriaus (vadovė Jadvyga Žilionienė) Susirinkusius konkurso dalyvius pasveikino Zarasų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja pavaduojanti direktorių Nadiežda Matušova. Konkurso programą pristatė metodininkas Jaunius Bertulis. Mokiniai varžėsi teorinėse rungtyse: turėjo atpažinti kelio ženklus, atlikti užduotis kelių maketuose, video užduotį, atsakyti į viktorinos klausimus, vyko komandų kapitonų varžytuvės. Be to, mokiniai, stebint rungčių teisėjams, turėjo praktiškai pademonstruoti, kaip teisingai naudojami atšvaitai, , pereiti per kelią pėsčiųjų perėjoje ir sankryžoje.
Knygelės vaikams šventėje
Gegužės 7 d. – spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Jos proga Zarasų žmonės gavo spalvų ir gražių emocijų kupiną dovaną – mūsų gimnazijos mokytojos Rūtos Denafaitės pirmosios knygelės vaikams „Tikra istorija“ pristatymą. Renginys Zarasų švietimo centre prasidėjo be galo šiltai, skambant muzikai. Svečiai turėjo progą pavartyti leidinį ir apžiūrėti R.Denafaitės paveikslų – iliustracijų parodą. Švietimo centre gal ir nedaug erdvės, bet užtenka, kad ant mažos scenos išsirikiuotų jaunieji artistai. Jie ir pradėjo pristatymą: mažoji „Santarvės“ mokyklos pradinukė Gilmė, mūsų gimnazistai Arianda, Artiomas, Viktorija, Gabija bei keli dar nelankantys mokyklos mažyliai. Vaikų būta nedaug: kaip paaiškino renginio kaltininkė, nekvietusi jų, nes jie dar gyvena pasaka, kurios taip trūksta suaugusiems.
Kaip padėti vaikui renkantis karjerą
Tyrimai atlikti vykdant nacionalinius profesinio orientavimo projektus atskleidė informacijos ir priemonių trūkumą, skirtų tėvams apie pagalbą vaikui planuojant karjerą. Tyrimų duomenimis, vaiko karjeros sprendimams tėvų daroma įtaka siekia apie 60 procentų. Apie 30 procentų teigia, kad dažniausiai profesijos pasirinkimo klausimais jie pagalbos sulaukia iš vyresniųjų draugų ar giminaičių. Siekiant informuoti tėvus ir mokytojus apie vaiko karjeros planavimą, planavimo žingsnius, supažindinti kaip jie gali padėti savo vaikams pažinti save, pasirinkti profesiją ir mokymosi kelią, balandžio mėnesio pabaigoje Zarasų švietimo centre buvo organizuotas seminaras „Kaip padėti vaikui renkantis karjerą“ skirtas tėvams, klasės vadovams, mokytojams.
Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų piešinių konkursas-paroda „SVEIKINSIU MAMYTĘ“
Vaikų piešiniai – visada mįslė, netikėtumas, paslaptis. Juose atsiveria mažo žmogaus suvokimas ir pažinimas, neišsakytos mintys ir žodžiai, gražiausi jausmai, svajonės ir norai. O kai neįgudusios rankutės potėpiai popieriaus lape skiriami pačiam svarbiausiam žmogui – Mamai, juose telpa visas pasaulis... Minint prasmingiausią metų šventę - Motinos dieną, Tytuvėnų vaikų lopšelio-darželio direktorės pavaduotojos ugdymui Irenos Levickienės ir vyr. ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Laimutės Barčauskienės iniciatyva, Kelmėje suorganizuotas respublikinis vaikų piešinių konkursas-paroda „Sveikinsiu Mamytę“. Gražią idėją palaikė ir prie konkurso-parodos organizavimo prisidėjo Kelmės r. suaugusiųjų mokymo centras ir Kelmės r. savivaldybė administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyrius.
Švietimo centre sėkmingai vyksta egzaminai
Jau daug prabėgo metų, kai mūsų šalyje lietuvių kalba teisėtai buvo paskelbta valstybine. Tuomet daugelyje miestų ir rajonų įsteigtos Valstybinės lietuvių kalbos kvalifikavimo komisijos. Jos organizuodavo kitakalbių mokymus, egzaminus, suteikdavo kvalifikacines kategorijas. Tokia veikla sėkmingai buvo vykdoma ir mūsų rajone: organizuojami lietuvių kalbos kursai, individualios konsultacijos, vykdomi egzaminai, vyko įvairūs gimtosios kalbos švarinimo darbai. Nuo 2010 metų pabaigos Zarasuose atnaujinta Valstybinės lietuvių kalbos kvalifikavimo komisija, veikianti Zarasų švietimo centre, kuris patvirtintas bazine mokykla. Pagal Nacionalinio egzaminų centro sudarytą grafiką sistemingai organizuojami egzaminai atitinkamai kategorijai gauti. Kaip ir anksčiau, kitakalbiai, išlaikę egzaminą, gauna I, II arba III kategoriją, kurios atitinka ES kalbų mokėjimo A2, B1, B2 standartus. Tai leidžia jiems sėkmingiau įsidarbinti, saugiau jaustis darbo rinkoje.
Rajono mokinių raštingumo konkursas
Balandžio 25 dieną Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje įvyko tradicinis rajono 5-7 klasių mokinių raštingumo konkursas. Jį jau trečius metus iš eilės inicijuoja progimnazijos lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė, o surengti padeda Zarasų švietimo centras. Konkurso tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių kalba, gerinant jos vartojimo kultūrą, sudaryti galimybes tobulėti kalbai gabiems vaikams bei skatinti visuotinį raštingumą. Mokiniai, atvykę į konkursą iš rajono mokyklų, rašo mokytojų parengtą diktantą ir atlieka testo užduotis. Šiais metais konkurse dalyvavo 48 mokiniai iš Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Salako pagrindinės mokyklos bei konkurso šeimininkų – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos. 5 klasių grupėje lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Aušros Pupeikienės diktuojamą diktantą rašė
44-ajame Lietuvos jaunųjų filologų konkurse
44-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas šiemet vyko Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje. Iš daugiau nei dviejų šimtų dalyvių į šį respublikinį etapą pateko brandžiausius darbus į kalbos, poezijos, prozos, publicistikos, tautosakos, literatūros kritikos sekcijas pateikę mokiniai. Mūsų rajonui atstovavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai Austėja Snarskytė ir Tomas Juodagalvis. Buvo intensyviai dirbama visose sekcijose: konkurso dalyviai pristatė savo darbus, atsakinėjo į pateiktus klausimus, diskutavo, išgirdo daug vertingų pastabų. A.Snarskytė, pateikusi savo kūrybos eilėraščių (mokytoja Rūta Denafaitė), dalyvavo poezijos sekcijoje, o T.Juodagalvis, parašęs tiriamąjį kalbos darbą apie bendraamžių šnekamosios kalbos ypatumus (mokytoja Gitana Vasalauskienė) – kalbos sekcijoje.