Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: +370 385 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Kas nedega, tas neperdega
Profesinis perdegimas arba išsekimas: iš kur pasisemti jėgų? Tokia tema Zarasų švietimo centre vyko seminaras kuriame dalyvavo ugdymo, kultūros įstaigų vadovai, pedagogai, kiti specialistai. Seminarą vedė Loreta Vaičaitytė Cruz organizacijų psichologė ir žmogiškųjų išteklių plėtros bei lyderystės ir organizacijų efektyvumo konsultantė, turinti 7 metų tarptautinę darbo patirtį. Lektorė dirbo konsultante, tyrėja ir dėstytoja Komunikacijos ir organizacijos fakultete ir Kokybės skyriaus vadove Twente universitete Nyderlanduose. Nors socialinės gerovės valstybėse „perdegimas“ yra pripažinta klinikinė liga, Lietuvoje šis fenomenas neegzistuoja (nei terminas, nei požymių pripažinimas). Kadangi perdegusių darbuotojų Lietuvoje yra pakankamai daug, o perdegimo pasekmės ilgalaikės ir labai žalingos tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai todėl lektorė ėmėsi aktyviai šią temą gvildenti žiniasklaidos priemonėse, vesti seminarus padedančius pažinti
Ikimokyklinio ugdymo pedagogai dalijasi gerąja patirtimi
Vienas iš Zarasų rajono ikimokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio veiklos prioritetų yra rajono mokytojų gerosios patirties sklaida rajone ir už jos ribų, mokytojų ir ikimokyklinių įstaigų bendradarbiavimo skatinimas. Todėl pavasariui besibaigiant mes, Zarasų rajono ikimokyklinio ugdymo pedagogės, lankėmės Jurbarko ikimokyklinėse įstaigose. Svetingai pasitiko ir visą dieną mumis rūpinosi Jurbarko švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Jaramavičienė. Aplankėme du Jurbarko miesto darželius: lopšelį-darželį „Nykštuką“ ir darželį-mokyklą „Ąžuoliuką“; vieną kaimo darželį. Visur buvome šiltai sutiktos. Jurbarkietės papasakojo apie savo įstaigose vykdomą projektinę veiklą, dalyvavimą programose, pasidžiaugėme jų sportiniais laimėjimais ir pasiekimais, pasidalino mintimis apie kasdienę ugdomąją veiklą, aprodė renovuotas lopšelio-darželio „Nykštukas“ patalpas.
Seminaras skaitymo entuziastams
Gegužės 15 dieną Zarasų švietimo centre vyko seminaras „Visos tiesos apie skaitymą“, skirtas visiems skaitymo entuziastams. Susirūpinę pastaruoju metu jaunimo širdis užkariaujančiomis informacinėmis technologijomis ir matydami, kaip nepelnytai knyga nustumiama, į pranešėjų grupę susibūrė net 6 prelegentai: pedagogai, bibliotekininkai, tėvai. Šiltą, malonią popietę į Centrą sugužėjo per 20 klausytojų. Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Andželika Vitkūnienė, drauge su tos pačios mokyklos bibliotekos vedėja Virginija Skrupskeliene inicijavusi šį seminarą, parengė ir skaitė pranešimą „Skaitymas kaip veiksmingiausias ugdymo(si) metodas. Naujos švietėjiškos socialinės iniciatyvos „Visa Lietuva skaito vaikams“ pristatymas“. Ji pristatė naujus metodus, būdus, projektus, skirtus vaikų skaitymui skatinti, pasidalino pedagogine patirtimi bei įspūdžiais iš mokslinės-praktinės konferencijos „Visa Lietuva skaito vaikams – ugdymas skaitant“,
Kviečiame dalyvauti edukacinėse priemonėse „Pažink miestą pojūčiais“ ir „Meno dirbtuvėlės“
Gegužės 26-ąją, paskutinįjį pavasario šeštadienį, Zarasų švietimo centras prisijungdamas prie renginio „Gražūs Zarasai tarytum vasara 2012“, skirto kurortinės tradicijos 80 – dešimtmečiui ir vasaros sezono atidarymui, kviečia visus miesto gyventojus ir svečius, didelius ir mažus, į Zaraso ežero pakrantę (prie vaikų žaidimų aikštelės) į kūrybines dirbtuves. Čia bus galima dalyvauti lipdymo iš molio, dekupažo, piešimo, konstravimo pamokėlėse. „Meno dirbtuvėlėse“ būsite laukiami nuo 13 iki 18 val. Veiks mokinių ir vaikų dirbinių parodėlė. Ateidami galite atsinešti akmenukų, stiklinių arba plastikinių indelių (jeigu neturėsite, gausite dirbtuvėlėse), kuriuos kartu su specialistais galėsite dekoruoti.
Kūno kultūros mokytojai ir sporto centro treneriai lankėsi Daugpilyje
Ūkanotą gegužės 15-osios rytą Zarasų kūno kultūros mokytojų ir trenerių asociacijos nariai rinkosi į sporto centrą. Sportininkų mikroautobusas vos sutalpino visus, susiruošusius vykti į Daugpilį apžiūrėti sporto bazių, aplankyti Daugpilio olimpinį sporto centrą, pasidalinti patirtimi su kaimynais. Daugpilyje mus pasitiko Daugpilio miesto sporto departamento direktorius Aleksandras Isakovas. Jie su Zarasų sporto centro direktoriumi Nikolajumi Gusevu aptarė projekto „Jaunimo užimtumo ir pasitikėjimo savimi skatinimas plėtojant sportinę veiklą pasienio regione“ klausimus. Treneriai ir mokytojai aplankė sporto bazę „Dzintarins“. Čia vyks projekto sportinės stovyklos, kuriose dalyvaus 54 Zarasų sporto centro auklėtiniai. Treneriams buvo aktualu susipažinti su gyvenimo, maitinimo, treniruočių ir laisvalaikio praleidimo sąlygomis. Dar vyksta sporto aikštelių paruošimo darbai, bet jų gausa nudžiugino trenerius. Šeimininkai aprodė irklavimo bazę, paplūdimius.
Bioįvairovės apžvalga Sartų regioniniame parke
Šiandienos mokinių ugdymas reikalauja metodų, orientuotų į problemų sprendimą, kūrybiškumą, skatinančių mokinių savarankiškumą, motyvaciją, šiuolaikinių technologijų aktyvų naudojimą. Svarbus veiksnys, skatinantis mokinių motyvaciją domėtis gamta, ją tirti, yra supažindinimas su natūralia gamtine aplinka, vandens ir sausumos ekosistemomis. Tuo tikslu Lietuvos biologijos mokytojų asociacijos nariai iš Rokiškio, Anykščių, Kupiškio, Biržų, Ignalinos ir Zarasų rajonų rinkosi Dusetose, naujai įkurtame šiuolaikiniame Sartų regioninio parko centre. Pagilinti biologijos mokytojų profesines žinias ir gebėjimus, skatinti mokytojų bendradarbiavimą ir susipažinti su nauja gamtine aplinka, biologijos žinių motyvacijai klasėje skatinti programą parengė Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos mokytoja metodininkė Danguolė Šileikienė.
Metodinių darbų paroda
Nuo 2012 m. gegužės 16 d. iki birželio 10 d. Zarasų švietimo centre atidaryta Zarasų rajono mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų pedagogų metodinių darbų paroda, kurios tikslas – pasidalyti sukaupta pedagogine patirtimi, skleisti ir domėtis metodinėmis naujovėmis. Parodoje eksponuojama dvidešimt Zarasų rajono pedagogų metodinių darbų, parengtų 2010–2012 metais. Tai metodinės praktikos pavyzdžiai, metodinės rekomendacijos, darbo patirtį apibendrinantys darbai, darbai, padedantys planuoti ugdymo veiklą, popamokinės veiklos aprašai, scenarijai, projektinės veiklos pristatymai.