Renginių grafikas
logo renginiu planas
Pagalba
Skambinkite
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
Saugesnio interneto savaitė 2021
Saugesnio interneto diena (Safer internet day), tai 150 pasaulio šalių minima iniciatyva, pasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Iniciatyvos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę. Saugesnio interneto savaitės metu kviečiame stebėti edukacines pamokėles. Pamokėlės orientuotos į 4-6 klasių moksleivius, kiekvienos pamokėlės trukmė – iki 30 min.
Kiekvieną dieną paskelbsime po naują edukacinę pamokėlę (nuorodas į YouTube kanalą), kurią galėsite stebėti bet kuriuo patogiu metu.
Vasario 8 d. – Internetiniai žaidimai
Vasario 9 d. – Asmeninė informacija internete
Vasario 10 d. – Žalingas turinys internete
Vasario 11 d. – Internetiniai draugai
Vasario 12 d. – Pasikartokime!
Išsami informacija ir prisijungimo nuorodos ČIA.
UTA: KAS VYKSTA?
Sausio 29 d. 15:00 val. Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) kviečia visą švietimo bendruomenę, socialinius partnerius ir visus norinčius dalyvauti pirmojoje tokioje ir nuo šių metų pradžios kiekvieną mėnesio paskutinį penktadienį organizuojamoje vaizdo konferencijoje

UGDYMO TURINIO ATNAUJINIMAS: KAS VYKSTA?

Jos metu projekto „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“ įgyvendintojai (Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei NŠA atstovai) pristatys aktualiausius vykstančius bei planuojamus procesus, apžvelgs darbų eigą, specifinius klausimus bei kvies visus dalyvauti diskusijoje. Vaizdo konferencija vyks „ZOOM“ platformoje.

Išsami informacija ir prisijungimo nuoroda ČIA.
Nuotolinių gamtos pamokų ciklas „Pažinimo voratinklis“
LMNSC mokinius ir jų mokytojus kviečia į nuotolinių gamtos pamokų ciklą „PAŽINIMO VORATINKLIS“

Kiekvieną savaitę nuo sausio 21 d. jūsų mokytojais taps žinomi Lietuvos gamtininkai, universitetų dėstytojai, gamtosaugininkai.
Naujausiose pamokose sužinosite apie Lietuvoje gyvenančias roplių rūšis, kaip per didžiulį atstumą bendrauja banginiai, kokios kokybės požeminis vanduo yra tinkamas gerti, pažinsite miegapeles ir varliagyvius ir sužinosite daug kitų įdomių dalykų.
Kiekvienos pamokos pabaigoje gamtininkai pateiks įdomių užduočių, kurias atlikę mokiniai gaus vertingų prizų.

Pamokų koordinatorė:
LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Violeta Gulbicka,
tel. 8 676 40533, el. paštas violeta.gulbicka@lmnsc.lt.

Visos pamokos nemokamos. Būtina registracija. Pamokų tvarkaraštis: visų pamokų transliacijos pradžia – 10 val.
Sausio 21 d. „Išsaugoti negalime prarasti. Kur padėsime kablelį?“ (5–8 klasės), lektorė Rūta Baškytė
Sausio 28 d. „Seniausi pasaulio gyventojai – ropliai“ (5–8 klasės), lektorė Violeta Lazarevičienė
„Zoom“ sukeltas nuovargis ir kaip su juo kovoti
„Augant COVID-19 atvejų skaičiui ir visam pasauliui grįžtant į karantino būvį, atgal į nuotolinę erdvę keliasi ir vis daugiau mūsų gyvenimo sričių: darbai, mokymai, susitikimai su draugais ir artimaisiais, treniruotės, šventės ir kita. Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti patogu ir paprasta – sutvarkyti visus reikalus nekeliant kojos iš namų! Bet dauguma pastebi, kad ilgainiui šis „paprastumas“ ir „patogumas“ virsta nuovargiu, apatija ir motyvacijos stoka" – sako Kamilė Galdikienė, KTU Studentų reikalų departamento psichologė. – Netrukus šis fenomenas buvo pakrikštytas „Zoom fatigue“ arba „Zoom nuovargio“ vardu. Tiesa, nuovargį kelti gali ne tik „Zoom“, bet ir visos kitos vaizdo pokalbių platformos: „Microsoft Teams“, „Google Meets“, „Skype“, „FaceTime“ ir pan. Tai nėra laikoma oficialiai pripažinta diagnoze, tačiau vis daugiau psichikos sveikatos priežiūros specialistų sutinka, kad nemenka dalis nuotoliniu būdu dirbančių žmonių susiduria su vaizdo skambučių sukeltu pervargimu. Kodėl? Skaitykite ČIA.
Keičiama Zarasų rajono švietimo įstaigų konkursų direktorių pareigoms eiti data
Informuojame, kad vadovaujantis Konkurso valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų pareigoms eiti tvarkos aprašo 33 punktu ir atsižvelgiant į Nacionalinės švietimo agentūros siūlymą, Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Zarasų meno mokyklos ir Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorių pareigoms eiti atrankos data nukeliama į 2021 m. kovo 30 d.
Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyrius
Rajone vyko mokinių etninės kultūros olimpiada
Gruodžio 11 d. Zarasuose vyko Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados rajoninis etapas. Olimpiadą organizuoja Etninės kultūros globos taryba ir jos padaliniai etnografiniuose regionuose. Šių metų tema – kalendoriniai papročiai.
Zarasų rajono mokyklose, kaip ir daugumoje kitų šalies savivaldybių, etninės kultūros dalykas atskirai nėra dėstomas. Pagal turimas sąlygas bei galimybes, mokytojai integruoja šio dalyko pagrindines temas į ugdymo turinį, moko jo būreliuose.
Šiais metais olimpiados rajoniniame etape, sulaukėme dalyvių iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos. Juos ruošė muzikos mokytoja metodininkė Diana Skvarčinskaitė
Tęsiami finansinio raštingumo mokymai
VMI atstovai tęsia nemokamus finansinio raštingumo mokymus mokytojams, valstybės tarnautojams, pagalbos mokiniui specialistams, bendruomenių nariams.

Gruodžio 2 ir 3 d. nuo 14.30 val. seminarai „Lietuvos mokesčių sistema. Mokesčių nauda. Pajamų ir turto deklaravimo pagrindai“ ir „Darbo pajamų apmokestinimas. Papildomi būdai užsidirbti ir gautų pajamų apmokestinimas“.

Registracija iki gruodžio 2 d. 12.00 val. Registracijos nuoroda https://forms.gle/QPhRKxoYfQPXUhc36