Renginių grafikas
logo renginiu planas
Pagalba
Skambinkite
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
„Zoom“ sukeltas nuovargis ir kaip su juo kovoti
„Augant COVID-19 atvejų skaičiui ir visam pasauliui grįžtant į karantino būvį, atgal į nuotolinę erdvę keliasi ir vis daugiau mūsų gyvenimo sričių: darbai, mokymai, susitikimai su draugais ir artimaisiais, treniruotės, šventės ir kita. Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti patogu ir paprasta – sutvarkyti visus reikalus nekeliant kojos iš namų! Bet dauguma pastebi, kad ilgainiui šis „paprastumas“ ir „patogumas“ virsta nuovargiu, apatija ir motyvacijos stoka" – sako Kamilė Galdikienė, KTU Studentų reikalų departamento psichologė. – Netrukus šis fenomenas buvo pakrikštytas „Zoom fatigue“ arba „Zoom nuovargio“ vardu. Tiesa, nuovargį kelti gali ne tik „Zoom“, bet ir visos kitos vaizdo pokalbių platformos: „Microsoft Teams“, „Google Meets“, „Skype“, „FaceTime“ ir pan. Tai nėra laikoma oficialiai pripažinta diagnoze, tačiau vis daugiau psichikos sveikatos priežiūros specialistų sutinka, kad nemenka dalis nuotoliniu būdu dirbančių žmonių susiduria su vaizdo skambučių sukeltu pervargimu. Kodėl? Skaitykite ČIA.
Keičiama Zarasų rajono švietimo įstaigų konkursų direktorių pareigoms eiti data
Informuojame, kad vadovaujantis Konkurso valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų pareigoms eiti tvarkos aprašo 33 punktu ir atsižvelgiant į Nacionalinės švietimo agentūros siūlymą, Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Zarasų meno mokyklos ir Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorių pareigoms eiti atrankos data nukeliama į 2021 m. kovo 30 d.
Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyrius
Rajone vyko mokinių etninės kultūros olimpiada
Gruodžio 11 d. Zarasuose vyko Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados rajoninis etapas. Olimpiadą organizuoja Etninės kultūros globos taryba ir jos padaliniai etnografiniuose regionuose. Šių metų tema – kalendoriniai papročiai.
Zarasų rajono mokyklose, kaip ir daugumoje kitų šalies savivaldybių, etninės kultūros dalykas atskirai nėra dėstomas. Pagal turimas sąlygas bei galimybes, mokytojai integruoja šio dalyko pagrindines temas į ugdymo turinį, moko jo būreliuose.
Šiais metais olimpiados rajoniniame etape, sulaukėme dalyvių iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos. Juos ruošė muzikos mokytoja metodininkė Diana Skvarčinskaitė
Tęsiami finansinio raštingumo mokymai
VMI atstovai tęsia nemokamus finansinio raštingumo mokymus mokytojams, valstybės tarnautojams, pagalbos mokiniui specialistams, bendruomenių nariams.

Gruodžio 2 ir 3 d. nuo 14.30 val. seminarai „Lietuvos mokesčių sistema. Mokesčių nauda. Pajamų ir turto deklaravimo pagrindai“ ir „Darbo pajamų apmokestinimas. Papildomi būdai užsidirbti ir gautų pajamų apmokestinimas“.

Registracija iki gruodžio 2 d. 12.00 val. Registracijos nuoroda https://forms.gle/QPhRKxoYfQPXUhc36
Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Susitikime mokytis. Kartu mes galime!“
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba kviečia prisijungti prie Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos kvietimo ir priimti iššūkį „Kasdien po mažą mokymosi stebuklą“.
Mokymasis padės išgyventi sudėtingoje šiandieninėje situacijoje, praturtins mūsų patirtį įdomiais dalykais. Mokytis galime šeimose, individualiai, per atstumą. Skaitymas, gamtos stebėjimas, žvejyba, automobilio remontas, valgio gaminimas, žaidimas šaškėmis ir kita veikla taip pat yra mokymasis. Mokymosi galimybių yra daug, tereikia apsidairyti aplink ir jas išnaudoti. Tad mokykimės, sukurkime pažinimo stebuklą sau ir šalia esantiems.
Suaugusiųjų mokymosi savaitės naujienos http://www.lssa.smm.lt/lt/
„Viskas iš nieko...“
Danguolės Martinkienės darbų paroda.
Danguolė Martinkienė gimė Sniegiškių kaime, Zarasų rajone. Su šeima gyvena Zarasuose. Ji aktyvi Zarasų Trečiojo amžiaus universiteto klausytoja. Mėgsta gaminti maistą, keliauti. Nuo vaikystės Danguolę domino piešimas, siuvinėjimas, mezgimas. Šis polinkis kurti nedingo, o atgimė dar su didesniu polėkiu. Danguolė aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose: tapybos mokymuose, kūrybos projektuose, išmoko dirbti su karoliukais, domisi koliažo subtilybėmis. Sukurtais darbais Danguolė džiugina draugus, pažįstamus, pristato juos parodose. Kaip pati sako: „Atrodo, iš nieko gali sukurti viską, o kūryba, yra savęs įprasminimas ir didelis džiaugsmas".
Virtuali Danguolės darbų galerija ČIA
Paroda „Mokykla"
2020 m. lapkričio 20–21 dienomis kviečiame į pirmąją virtualią švietimo inovacijų parodą „Mokykla 2020“! . Šias metais paroda vyks jubiliejinį – 10-ąjį – kartą.
Pagrindinė parodos tema – Skaitmeninė mokykla, kviečianti suprasti, jog ATEITIS VYKSTA DABAR.
Tad tradicinis renginys su netradicine tema ir formatu bei aktyviais, pasirengusiais atsakyti į visų parodos dalyvių klausimus, lektoriais, išskirtiniais pranešimais, „Atradimų laboratorijomis“ ir kitomis, smalsioms akims skirtomis, veiklomis laukia ne tik švietimo bendruomenės narių, bet ir visų švietimui neabejingų žmonių.
Visi kartu galime parodą „Mokykla 2020“ paversti lankomiausia švietimo paroda istorijoje!
PRISIJUNKITE!

Dalyvavimas parodoje – nemokamas!
Visa aktuali informacija apie parodą skelbiama skiltyje NAUJIENOS.