Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Nemokamos IT studijos mokytojams
Nacionalinės švietimo agentūros EdTech centras siūlo pedagogams pasinaudoti galimybe šiais mokslo metais pradėti nemokamas informatikos mokomojo dalyko modulio studijas ir įgyti teisę mokyti informatikos mokomojo dalyko.
Į šias studijas studijuoti EdTech projekto lėšomis priimame tik šiais mokslo metais. Kitais metais tokios galimybės nebebus, tad nepraleiskite šios puikios progos!

Daugiau informacijos apie nemokamas IT modulio studijas pedagogams>>>>
Gyvenimo įgūdžių mokomojo dalyko (GĮMD) mokymai
Startuoja nemokama Švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtinta nacionalinė Gyvenimo įgūdžių mokomojo dalyko įgyvendinimas pagrindiniame ugdyme programa.
Ilgalaikė programa vyks mišriu būdu, prasidės 2023 m. spalio 2 d. Praktiniai užsiėmimai vyks savivaldybėse, kuriose susidarys (30 klausytojų) grupės.
Kviečiame pagilinti savo žinias, rengiantis mokyti naują dalyką mokyklose.
REGISTRACIJA „Gyvenimo įgūdžių mokomojo dalyko įgyvendinimas pagrindiniame ugdyme“>>>
Informacija mokykloms įsigyjant vadovėlius
Informacija apie atnaujinto ugdymo turinio vadovėlius skelbiama Švietimo portalo informacinės sistemos vadovėlių duomenų bazėje >>>

2023 m. rugpjūčio 22 d. 14:00 val. planuojamas nuotolinis informacinis renginys mokykloms vadovėlių pirkimo klausimais (peržiūrėti ir atsisiųsti programą >>>).
Prisijungimo nuoroda skelbiama programoje.

Renginys skirtas tik projekto mokykloms partnerėms (mokyklų sąrašą peržiūrėti čia >>>).

Detali informacija svetainėje https://emokykla.lt/vadoveliai/mokyklu-aprupinimas-vadoveliais-pagal-atnaujintas-bp
.
Švietimo pagalbos teikimo tvarkos projektai
Rinkitės studijas Lietuvoje
Nuo birželio 1 d. norintieji stoti į profesinio mokymo įstaigas, į universitetus ir kolegijas kviečiami teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapį.>>>>
Šiais metais studijų programas siūlo 16 universitetų ir 18 kolegijų, 47 profesinio mokymo įstaigos. Valstybės lėšomis numatoma priimti tiek pat kaip ir pernai – 12,7 tūkst. pirmakursių: 8,6 tūkst. į universitetus ir 4,1 tūkst. į kolegijas. Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas, kaip ir pernai, planuojama priimti 20 610 asmenų.
Pristatomas ikimokyklinio ugdymo programos gairių projektas
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), tęsdama ugdymo turinio atnaujinimo darbus, pristato Ikimokyklinio ugdymo programos gairių projektą >>>>, kuris yra parengtas įgyvendinant ES finansuojamą projektą „Ikimokyklinio ugdymo turinio kaita“.
Gairių projekte aptariamos esminės ikimokyklinio ugdymo programos kūrimo ir atnaujinimo kryptys. Susitarimai, koks turėtų būti ikimokyklinio ugdymo turinys ir perspektyva, priimti vadovaujantis naujausia vaiko ir vaikystės samprata, grindžiami įtraukiojo ugdymo ir universalaus dizaino ugdymuisi prieiga, jais siekiama užtikrinti horizontalią ir vertikalią ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinio dermę.
Dėl Gyvenimo įgūdžių kvalifikacijos tobulinimo programos
2023 m. gegužės 16 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu Nr. V-705 yra papildytas „Reikalavimų mokytojų kvalifikacijai aprašas“, kuriame keliami tokie reikalavimai gyvenimo įgūdžių pedagogui:
„12.11. mokyti gyvenimo įgūdžių pagal bendrojo ugdymo programą gali asmuo, įgijęs aukštąjį (aukštesnįjį, įgytą iki 2009 metų, ar specialųjį vidurinį, įgytą iki 1995 metų) išsilavinimą, turintis pedagogo kvalifikaciją ir per vienus metus nuo darbo mokytoju pagal Gyvenimo įgūdžių bendrąją programą pradžios baigęs ne trumpesnę kaip 250 valandų nacionalinę kvalifikacijos tobulinimo programą gyvenimo įgūdžių mokytojams.“

REKOMENDACIJOS dėl programos įgyvendinimo.