
Šiais metais pirmą kartą organizuojama Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Zarasų švietimo centras kartu su muzikos mokytojų metodiniais būreliais vykdė Lietuvos mokinių muzikos olimpiados antrąjį (savivaldybės) etapą.
Olimpiados tikslas – skatinti mokinių muzikinę kūrybinę raišką. Dalyviai skirstomi į tris kategorijas. 1. Bendrojo ugdymo mokyklų 12-14 metų mokiniai, 2. Bendrojo ugdymo pagrindinių mokyklų, gimnazijų 15-18 metų mokiniai, 3. Meno gimnazijų ir konservatorijų mokiniai. Olimpiados metu visų grupių dalyviai atlieka po tris užduotis: muzikinių žinių patikrinimas ir muzikos rašto skaitymas iš lapo, pasirinktos dainos atlikimas, originali kompozicija – tai savos kūrybos daina ar kūrinys. Muzikos olimpiados reikalavimai yra gana aukšti ir tik lankant bendrojo ugdymo mokyklą šių žinių nepakanka. Todėl visi antrojo etapo muzikos olimpiados dalyviai yra baigę, ar dar besimokantys Zarasų meno mokyklos muzikos skyriuje.

Kovo 1 d. Zarasų švietimo centre vyko mokinių technologijų olimpiados rajoninis etapas. Gausus dalyvių būrys pristatė pačius įvairiausius medžio, tekstilės ir taikomojo meno darbus. Iš 5 rajono mokyklų atvyko 27 mokiniai. Pasiskirstę į 4 amžiaus grupes mokiniai vertinimo komisijai pristatė savo autorinį darbą, jo gaminimo etapus, atsakė į pateiktus klausimus. Čia buvo siūtos naginės ir medžiaginiai karoliai, floristiniai atvirukai ir žolelėmis puošti velykiniai kiaušiniai, siuvinėti paveikslai ir papjė-mašė indeliai. Gausiausia buvo medžio drožinių: nuo mašinos ir lėktuvo modelių iki medinio pietų servizo, nuo dekoruotų lėlių-matrioškų iki medinių papuošalų. Mokinių atlikti kūrybiniai darbai džiugino išradingumu, savitumu, kruopščiu atlikimu. Džiaugiamės kūrybingais Zarasų rajono mokiniais, kompetentingais mokytojais. Dėkojame vertinimo komisijai, o pirmosios vietos laimėtojui Mantui Raščinskui,

Vasarį jau antri metai Zarasų švietimo centre susirenka jaunieji dailininkai. To priežastis – dailės olimpiada. Kasmet skelbiama vis kita olimpiados kūrybinė tema. 2012 metų olimpiados kūrybinė tema buvo „Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki …“. Lietuvoje, daugiausia Aukštaitijos regione, gana daug išlikusių vėjo malūnų. Jie įdomūs tiek istorine, etnografine prasme, tiek ir savo eksterjeru bei interjeru. Vėjo malūnai labai gražūs ir pagyvinantys peizažą statiniai, juose daug romantikos, laisvės fantazijai. Darbų vėjo malūnų tema sulaukėme iš Dusetų meno mokyklos mokinių (mokytojas Romualdas Pučekas). Tai galėjo būti ir laisvės sparnai, čia galima rasti sąsajų su J. Zikaro kūryba, su Pegasu – kūrybos simboliu ir pan.

Metų mokytojo premija apdovanota Romualdo Pučeko, Zarasų rajono Dusetų meno mokyklos dailės mokytojo eksperto veikla.
Mokytojo R. Pučeko parengti mokiniai pelnė laureatų vardus įvairiuose tarptautiniuose ir Lietuvos vaikų piešinių konkursuose, moksleivių darbų parodos dažnai eksponuojamos Dusetų dailės galerijoje, Zarasų krašto muziejuje, Zarasų kultūros centre, Rokiškio muziejuje, Zarasų ir Dusetų bibliotekose, įvairiose šventėse ir mugėse.
Pedagogas išugdė tokius žinomus menininkus, kaip Alvydas Stauskas, Eugenijus Raugas, Rimvydas Daužvardis ir kiti.

Ugdymo plėtotės centras nuo 2010 m. spalio mėn. vykdo 17 mėn. trukmės projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“. Zarasų švietimo centras yra šio projekto partneris. Viena iš naujausių ir moderniausių kvalifikacijos tobulinimo formų — „Paramos kolegai“ modelis, pagrįstas mokytojų mokymo principu, buvo sėkmingai įgyvendintas ir mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklose: Zarasų „Ąžuolo“, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijose, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje ir Salako pagrindinėje mokykloje. „Paramos kolegai “ modelio mokytojai patarėjai M. Kaulavičienė, E. Naprienė, I. Šukienė, A. Šileikienė ir V. Trusovas dalyvavo mokymuose Rokiškyje ir Utenoje. Šie patarėjai mokymuose ugdė įgūdžius, kurių prireiks bendraujant su kolegomis mokyklose. Tai — pasitikėjimu pagrįstu bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių naudojimas, pamokų planavimo ir rengimosi joms įgūdžių stiprinimas, geriausių technologijų integravimo praktikų taikymas.

Vasario pabaigoje Zarasų švietimo centre vyko praktinis seminaras visiems norintiems išmokti piešti ant ryžių popieriaus. Jį vedė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos dailės vyr. mokytoja Jurgita Navickienė.
„Xieji" arba "Greitojo teptuko" technika priklauso tradicinei kinų tapybai, gyvuojančiai jau daugiau nei 3000 metų. Naudojant tušą ir mineralinius dažus, ant plonyčio ryžių popieriaus keliais lengvais potėpiais perkeliamas dailininką sužavėjusio medžio, gėlės žiedo ar peizažo charakteris. Šis piešimo būdas - tai meditacija, kai nuraminus protą, piešiama širdimi, mėgaujantis kūrybos procesu, buvimo „čia ir dabar“ palaima…
Kūrybos procesas primena meditaciją, kuri prasideda jau nuo priemonių pasiruošimo - tušo, spalvų maišymo. Uždegta žvakelė, puodelis kvepiančios arbatos, rami muzika taip pat padeda susikurti reikiamą atmosferą. Tuomet prasideda stebuklai - keletas lengvų potėpių bambukiniu teptuku ir popieriaus lape pražysta slyvos ar lotoso žiedas,

Šiaurietiškas ėjimas – ėjimas su specialiomis lazdomis – populiarėja visame pasaulyje kaip aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatinimo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus bei fizinio pasirengimo žmonėms. Vasario 21 d. Zarasų švietimo centre vyko šiaurietiško ėjimo mokymai. Mokymus vedė Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos centro specialistė Svetlana Markevičienė. Ji papasakojo apie apie šiaurietiško ėjimo naudą sveikatai, pristatė šiam ėjimui reikalingą inventorių, davė patarimų, kaip jį tinkamai pasirinkti. Mokymų dalyviai turėjo galimybę ne tik paklausyti paskaitos, bet ir praktiškai pasimokyti šiauruietiško ėjimo bei įvairių pratimų atlikimo su specialiomis lazdomis technikos.
Zarasų švietimo centro informacija
Nuotraukos Dalios Antanavičienės