Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Zarasų ir Pasvalio rajonų ugdymo įstaigų gerosios patirties sklaidos renginys

Naujiems mokslo metams prasidedant, Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko Pasvalio ugdymo įstaigų direktorių, pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų, savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus, Švietimo pagalbos tarnybos vadovų posėdis-gerosios patirties sklaidos renginys Zarasų krašte.
Gerosios patirties sklaida ir profesinis bendradarbiavimas – tai mokymasis vieniems iš kitų, kurio metu plėtojamos ir vystomos žinios, supratimas, požiūriai ir vertybės. Svarbiausia – gerosios patirties pavyzdžių diegimas ugdymo kokybei gerinti.
Renginio dalyvius pasveikino Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, palinkėjo gerų įspūdžių ir sėkmės prasidedant naujiems mokslo metams, Pasvalio delegacijai įteikė albumą apie Zarasus.
Pagalba vaikų globėjams tęsiama
Įgyvendindami projektą „Globos ir įvaikinimo sistemos tobulinimas 2017 m. Zarasų rajono savivaldybėje“ Švietimo pagalbos tarnybos atestuotos socialinės darbuotojos ne tik vykdome tiesiogines paieškos, rengimo, atrankos paslaugas potencialiems globėjams (rūpintojams) bei įtėviams, bet ir siekiame skleisti vaikų globos šeimose ir įvaikinimo idėją, užtikriname teikiamų paslaugų tęstinumą ir nenutrūkstamumą.
Projekto tikslas – tęsti nuoseklias globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir tęstinės pagalbos jiems teikimo paslaugas.
Projekto rėmuose teikiamos šios paslaugos:
– Paslaugos esamiems globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams – nemokamos psichologinės konsultacijos, socialinės konsultacijos, palaikymas ir palydėjimas pagal poreikį, pagalba sprendžiant vaiko elgesio iššūkius, dėl vaiko elgesio ir emocijų sunkumų; dėl vaiko ir globėjų ar įtėvių tarpusavio santykių; dėl vaiko sunkumų mokykloje ir namuose; dėl paauglystės krizių.
– Taip pat, organizuojamos nemokamos savipagalbos grupės. Prie vienos iš grupių galite prisijungti jau nuo 2017 m. rugsėjo. Ši grupė skirta globėjams ir įtėviams, kurie augina be tėvų globos likusius vaikus.
Vasaros stovykla globojamiems vaikams „Aš esu Aš“

Šia vasarą vyko tęstinė globojamų vaikų dienos stovykla ,,Aš esu Aš”. Bendraudami vis labiau pažinome vieni kitus, save, pamažu įsitraukėme į žaidimus, įsidrąsinom, išmokome būti komandoje, atskleisti savo kūrybinius sumanymus ir taip nejučia kartu mokėmės improvizuoti. Visos vaikų pasiūlytos idėjos: apsilankyti Zarasų krašto muziejuje, bibliotekoje, Zarasų ežero Didžiojoje saloje, Visagino gyvūnų prieglaudoje, Visagino akvariume, Magučių miške, Balto ežero pakrantėje, vadovės Inos namuose, renginyje „Jaunimas – Zarasams“, buvo įgyvendintos.
Patyrėme visą puokštę įvairiausių nuotykių! Mums atrodančias sudėtingesnes gyvenimiškas situacijas mokėmės spręsti keliais būdais ir svarstėme, nuo ko pradėsime. Išmokome idėjų generavimo paslapčių, įgijome susiklausymo komandoje ir gebėjimo pasirinkti įgūdžių.
Prevencinių programų kriterijai

Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama suteikti metodinę pagalbą savivaldybėms dėl Švietimo įstatymo pataisų smurto ir patyčių prevencijos srityje įgyvendinimo, parengė rekomenduojamus prevencinių programų kriterijus.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 58 straipsnio 2 dalies 3 punktu, kuris įsigalios nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. , savivaldybės vykdomoji institucija turi patvirtinti prevencinių programų kriterijus. Kriterijus parengė Specialios pedagogikos ir psichologijos centre sudaryta ekspertų grupė.
Rekomendacijos skelbiamos Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje, skyriuje „Švietimas“, „Smurto ir patyčių prevencija“
Svečiavosi kolegos iš Kėdainių

Birželio 21 dieną Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje svečiavosi kolegos iš Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos.
Direktorius Henrikas Vaicekauskas pristatė savo tarnybos darbuotojus. Su kolegomis kalbėjomės apie tarnybų vykdomas veiklas ir renginius, dalinomės gerąja patirtimi. Pabendravę, trumpai pasivaikščiojome po Zarasų miestą, peržvelgėme jo istorines, kultūrines erdves, aplankėme Zarasų viešąją biblioteką. Nors diena buvo vėjuota, svečiai nuo apžvalgos rato gėrėjosi ežero vilnimis, pasivaikščiojo pakrante, apžiūrėjo Didžiąją salą.
Dėkojame kolegoms už nuoširdų pasidalijimą tarnybos darbo sėkme ir reprezentacines dovanas. Tikimės ateityje bendradarbiauti dalijantis patirtimi ar vykdant bendras veiklas.
Vaikai turi teisę turėti šeimą

Birželio pirmąją dieną Zarasų miesto Sėlių aikštėje šurmuliavo vaikai. Vaikų gynimo diena ir prasidėjusi vasara sukvietė visus į gražų renginį.
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos darbuotojos Ina Bardinskienė ir Genovaitė Vadaišienė įkūrė spalvotą kampelį, kur vaikai galėjo pinti vainikus, lankstyti laivelius ir piešti, o suaugusieji sužinoti apie įvaikinimą ir globą.
Kalbėjome apie globėjų ir įtėvių mokymo programą (GIMK), apie galimybes įsivaikinti ir globoti vaikus, dalinome informacinius lankstinukus ir atvirukus.
Norinčius daugiau sužinoti apie globą ir įvaikinimą, ar registruotis į būsimus mokymus, kviečiame kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių
arba į Zarasų švietimo pagalbos tarnybą adresu pedag.centras@zarasai.lt, tel. 8 385 51785.
Baigėsi būsimų globėjų, įtėvių mokymai
Globėjų ir įtėvių rengimo programos (GIMK) trečiojo etapo įvadiniai mokymai, kurie vykę nuo 2017 metų kovo 7 d. iki 2017 metų gegužės 9 d., baigėsi. Septyniems asmenims įteikti šių mokymų baigimo pažymėjimai.Paskutinėje mokymų dalyje „Sąmoningo sprendimo priėmimas“, dalyvavo visi mokymų dalyviai, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, administracijos direktorius Ramūnas Keršys Zarasų vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė, patyrusi globėja Eglė Vaitkevičienė, GIMK programos mokytojos: Genovaitė Vadaišienė ir Ina Bardinskienė.
Rajono meras Nikolajus Gusevas ir administracijos direktorius Ramūnas Keršys pasveikino visus mokymų dalyvius, padėkojo už jų ryžtą ir pasišventimą padėti vaikams, palinkėjo sėkmės. Kiekvienam dalyviui įteikė po dovanėlę.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė priminė apie pasirengimo globoti ar įvaikinti proceso eiliškumą ir nuoseklumą, vaikų globos proceso raidą, teisinius klausimus, pasidžiaugė norinčiais globoti ir įvaikinti šeimos netekusius vaikus, linkėjo sėkmės ir ryžto.