Renginių grafikas

eValdžios vartai
Registruokitės
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Vyko konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“

Vasario 12 dieną, Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyko nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ pirmasis etapas.
Konkursą organizuoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Konkurso tikslas – prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, skatinti kiekvieną Lietuvos pilietį nuolat domėtis Lietuvos istorija, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe.
Taip pat siekiama ugdyti visuomenės bendruomeniškumą, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes, skatinti užsienyje gyvenančius lietuvius drauge prasmingai paminėti šią dieną.
Svarbiausia konkurso idėja yra ne tiek patikrinti Lietuvos istorijos žinias, kiek praturtinti visuomenę naujais faktais, idėjomis, kurios yra užduoties klausimų formuluotėse bei paskatinti Lietuvos valstybės šventes švęsti kitaip.
Meninio skaitymo konkursas

Sausio 30 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje susirinko meninio žodžio mylėtojai. Čia vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas. Į jį atvyko 15 mokyklinio etapo nugalėtojų iš Dusetų Kazimiero Būgos, Antazavės Juozo Gruodžio, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijų; Zarasų profesinės mokyklos; Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos.
Konkursas prasidėjo daina pagal poetės E. Mezginaitės žodžius, kurią atliko Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistės Gilmė Dainytė ir Diana Boriak. Renginį vedė jų bendraklasiai Rėja Šatrovaitė ir Dominykas Černovas.
Atvykusius pasveikino ir sėkmės palinkėjo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė.
Linksmu ir nuotaikingu eilėraščiu susirinkusius pasveikino konkurso viešnia, rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Žodi, suskambėk“ pirmosios vietos laimėtoja Gertrūda Turlovič iš Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos.
„Laisvalaikio spalvos“

Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje eksponuojama Irenos Koverienės rankdarbių paroda „Laisvalaikio spalvos“.
Štai ką apie savo kūryba sako pati autorė:
„Pirmą kartą vąšelį į rankas paėmiau būdama septynerių metų. Labai patiko kaimynės nertos servetėlės. Jos lyg saulytės pasirodė man, tokios mielos. Taip pradėjau nerti ir aš.
Mūsų šeimoje visi mėgo megzti virbalais. Mama gražiai mezgė įvairius raštus iš spalvotų siūlų. Tėvelis mane išmokė megzti kojines. Mokykloje, darbų pamokose, taip pat nėrėme vąšeliu, mezgėme virbalais, siuvinėjome. Visa tai mano gyvenime labai pravertė. Aš tuo labai domėjausi. Gimus dukrai, ją puošiau megztais rūbeliais. Mezgiau šalikus. kojines, megztukus, kepures. Raštus susirasdavau žurnaluose, keitėmės su kitomis moterimis, kurios taip pat megzdavo. Dalį raštų sukurdavau pati. Parodoje nertos ir virbalais megztos servetėlės. Jų pavyzdžius susiradau žurnaluose, mezgimo knygose.
Rankdarbių paroda „Snaigių sūkuryje“

„Išsiuvinėk man, mama, trumpą
minutės laiką šurmuly,
tiek, kiek pavasaris užtrunka,
kur liekam vaiko dalimi“. /Dalia Petkevičienė/

Gruodžio 16 dieną Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje snigo dailiausiom snaigėm, baltais angeliukais, nėriniuotais megztukais...
Čia duris atvėrė Jūratės Jatkūnaitės rankdarbių paroda „Snaigių sūkuryje“.
Likimas nepagailėjo išbandymų Jūratei ir jos tėveliams. Sunki liga vaikystėje gal ir neleido Jūratei būti aktyviai ir judriai, bet nuolatinis tėvelių palaikymas, močiutės pamokymai, padėjo atrasti rankdarbių pasaulį. Ir taip stipriai įtraukė, kad iki šiol Jūratė kuria nuostabius darbelius.
Šioje parodoje eksponuojame tik dalis maža darbų. Daugelis jų iškeliauja kaip dovanos ar padėkos.
Konkursas „Žodi, suskambėk“
Tradicinis Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“ vėl sukvietė dalyvius į erdvias Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos patalpas.
Čia susirinko trylika ketvirtokų, kurie įveikė mokyklinius konkurso etapus. Svečio teisėmis konkurse jėgas išbandė penki trečiokai. Šie skaitovai atvyko iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos ir Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijų, Salako pagrindinės mokyklos.
Susirinkusius pasveikino Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Ji pasidžiaugė dalyviais, pristatė vertinimo komisiją bei konkurso rėmėjus. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais Lietuvos Respublikos seimo narys Algimantas Dumbrava įsteigia paskatinimo dovanėles visiems konkurso dalyviams.
Konkursą pradėjo Respublikinio skaitovų konkurso Maironio muziejuje Kaune finalininkė Justė Sipavičiūtė ir laureatė Neda Novičenko, meninio žodžio raiška paskatinusios visus dalyvius drąsiai pristatyti savo pasirinktus kūrinius.
Vyko forumas „Suaugusiųjų mokymasis: rezultatai ir perspektyvos“
Jau 20-tąjį kartą Lietuvoje vyksta suaugusiųjų mokymosi savaitė, kuri vienija šalies besimokančius suaugusius. Šių metų savaitės tema – „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“.
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba kiekvienas metais organizuoja renginius, skirtus šiai savaitei ir kviečia visus rajono gyventojus burtis ir veikti drauge.
Lapkričio 20 dieną sukvietėme rajono savivaldybės administracijos atstovus, įstaigas, organizacijas, pavienius asmenis, kurie dirba suaugusiųjų švietimo srityje į bendrą forumą – diskusiją „Suaugusiųjų mokymas: rezultatai, perspektyvos“. Jo metu siekėme rajono bendruomenę, vykdančią suaugusiųjų švietimą, pasidalinti patirtimi, aptarti veiklas, pamąstyti apie ateities planus.
Forumą atidarė ir moderavo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Į renginį atvyko ir sveikinimo žodį tarė Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, Švietimo ir kultūros skyriaus mentorius Stanislovas Kaulavičius. Jie apžvelgė Zarasų savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi veiksmų plano įgyvendinimo aktualijas, pasidžiaugė gražiomis iniciatyvomis šioje veiklos srityje.
Spalvota laimė
Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyko linksmi ir spalvingi mokymai rajono pedagogams „Kūrybinė veikla – asmens bendrosios kultūros ugdymui“ su dailininke, knygų vaikams iliustratore Aušra Kiudulaite. Ji pristatė savo veiklą, jau išleistas jos iliustruotas knygas vaikams „Laimė yra lapė“ ir „Draugystė ant straublio galo“.
Menininkė atskleidė, kaip spalvoto popieriaus ir tik žirklių pagalba galima skatinti vaikus kurti, mąstyti, ieškoti sprendimų, mėgautis pačiu kūrybos procesu. Juk nuo pačios mažumės vaikai turi didžiulį kūrybinį potencialą, kurį labai svarbu pastebėti ir kryptingai lavinti.
Mokymų metu dalyviai patys išbandė spalvoto koliažo techniką, mėgavosi spalvų ir formų gausoje gimstančiais meno kūriniais. Dėkojame talentingajai Aušrai, kad pasidalino savo idėjomis. Tikimės, kad naujai išbandyti metodai ir kūrybos džiaugsmas įkvėps apsilankiusius pedagogus visa tai pritaikyti savo pamokose.
Mokymai organizuoti vykdant Zarasų rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos, finansuojamos savivaldybės biudžeto lėšomis, veiklas.
METODINĖ DIENA KITAIP

2019 m. spalio 29 d.


Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje vyks

PEDAGOGŲ FORUMAS


8:30 – 10:00 val. Registracija.
9:00 val. Metodinių būrelių susirinkimai (vietas sužinosite registracijos metu).
10:00 val. Bendras susibūrimas Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos aktų salėje.
Sveikinimo žodis.
Pokytis, kurio reikia visiems. Kotryna Gotberg, LL3 projekto mokymų grupės vadovė.
Zarasų rajono mokytojų kūrybinė grupė.
Gerosios patirtys.
„Kaip mes telkėme mokytojus, eksperimentavome, kovojome su perdegimu“.
Mokytoja Justina Zaleckienė, Tytuvėnų gimnazija.
„Mokymas(is) įkrauna“ – projekto tikslų ir veiklų pristatymas.
13:00 val. Refleksija.

Organizatoriai: LL3 projekto kūrybinė grupė.
SKAITMENINIO RAŠTINGUMO MOKYMAI
SKAITMENINIO RAŠTINGUMO MOKYMAI Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

2019-10-28 (10:00-16:00 val.)
• Bendradarbiavimas Tau. Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis. Daugiausiai dėmesio skiriama nuotraukų redagavimo priemonėms internete, pagrindiniams nuotraukų redagavimo veiksmams, animacijų ar koliažų kūrimui, nuotraukų „skenavimo“ išmaniuosiuose įrenginiuose priemonėms, galimybei dalintis nuskenuotu turiniu su kitais.

2019-10-29 (10:00-16:00 val.)
• Karjeros galimybės TAU: inovatyvus savęs pristatymas. Daugiausiai dėmesio skiriama vaizdinės medžiagos redagavimui, vaizdo įrašų kūrimui naudojant tekstinę informaciją, nuotraukas, kitus vaizdo įrašus.

2019-10-30 (10:00-16:00 val.)
• Pristatymų rengimas. Daugiausiai dėmesio skiriama bendriesiems pristatymų rengimo pagrindams, įvairių skaidrių kūrimui, formatavimui ir efektų taikymui, pateikčių spausdinimui bei dalinimuisi su kitais.

MOKYMAI NEMOKAMI. Mokymai skirti minimalias skaitmeninio raštingumo žinias ir įgūdžius turintiems asmenims.

Informaciją teikia Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Danutė Kiltinavičienė, tel. 8 385 51406, d.kiltinaviciene@zarasubiblioteka.lt

REGISTRACIJA https://mokymai.vipt.lt/registracija
.
Laureatės konkurse „Mano Aleksandras Puškinas“

Jau devynioliktą kartą Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus organizuoja mokinių meninės saviraiškos konkursą „Mano Aleksandras Puškinas“. Šiemet jame iš 42 respublikos mokyklų varžėsi net 210 mokinių, rašiusių rašinius, vertusių A. Puškino lyriką ar pasakas, piešusių komiksus, fotografavusių, konkursui pateikusių keramikos darbų. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 2b klasės gimnazistės Margarita Ščit, Elina Guogytė, Joana Jarmalavičiūtė, Emilija Cicėnaitė ir Andželika Dručkutė, paskatintos mokytojos Gitanos Kavaliauskaitės, dalyvavo vertimų sekcijoje – vertė pasirinktus A. Puškino eilėraščius. Jos buvo pakviestos dalyvauti konkurso laureatų apdovanojimo šventėje Markučių dvare, kur paminėtos poeto A. Puškino 220-osios gimimo metinės.
Laureačių diplomus šiame konkurse pelnė Zarasų gimnazistės Emilija Cicėnaitė ir Andželika Dručkutė.
Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos informacija
Nugalėtoja jaunųjų filologų konkurse – Zarasų abiturientė
Jaunųjų filologų konkursas kasmet sukviečia dalyvauti septyniose skirtingose sekcijose jaunuosius kalbos, literatūros mylėtojus, kuriančius, rašančius esė, bandančius versti užsienio kalbų literatūrą ar besidominčius tautosaka. Šiemet šio konkurso publicistikos, kalbos, vertimų sekcijose dalyvauti ryžosi visas būrelis mūsų miesto ir rajono mokinių.
Į 51-ąjį Jaunųjų filologų konkurso šalies etapą, kuris gegužės 2-4 d. vyko Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, buvo pakviesti Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokinys Rapolas Tamoševičius (mokytoja Vilma Valainienė), Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniai Vitalijus Rolikas, Adrijana Krasnova, Mark Romanovskij (mokytoja Giedrė Mičiūnienė), Zarasų „Ąžuolo” gimnazijos mokinės Emilija Račkauskaitė (mokytoja Renata Žemaitienė) ir Aleksandra Šepliakova (mokytoja Gitana Kavaliauskaitė).
Tris dienas trukusiame šio konkurso šalies etape kartu su 125 geriausiais Lietuvos jaunaisiais filologais dalyvavo gimnazistės Aleksandra Šepliakova bei Emilija Račkauskaitė. Darbas konkurso sekcijose buvo labai naudinga patirtis tiek dalyviams, tiek juos rengusiems pedagogams, juk čia mokiniai pristatė savo darbus, juos aptarė kompetentingi vertinimo komisijos nariai: mokslininkai, rašytojai, poetai, žurnalistai, vertėjai.