Pažintis su „Eurodesk“ programa
Parašė Administratorius· 2022-12-05 11:57
Lapkričio 28 d. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos III ir IV klasių gimnazistai dalyvavo nuotoliniame profesinio orientavimo renginyje, skirtame pristatyti „Eurodesk“ programą. Šią programą pristatė Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo Utenos jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Kuzmickienė ir programos „Jaunimo kelionės“ direktorė Laura Žūsinaitė.
Pristatymą pradėjo „Eurodesk“ programos atstovė Zarasuose Kristina Kuzmickienė. Programa „Eurodesk” yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 36 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu.
Išplėstos Naujienos
„Eurodesk“ pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas, savanorystė) Europoje.
Prieš kelerius metus buvo nuspręsta pradėti vystyti portalą, kuriame jauni žmonės galėtų rasti viską: tarptautines galimybes dirbti, keliauti, savanoriauti, studijuoti ar kaip sukurti verslą Lietuvoje. Taip atsirado https://zinauviska.lt/ portalas, turintis savyje ambiciją pasiūlyti itin skirtingas temas, suteikti erdvę klausimams ir nuolat atsinaujinti.
Centrinė Lietuvos „Eurodesk“ atstovybė yra įsikūrusi Vilniuje, o informaciniai „Eurodesk“ taškai yra beveik visuose Lietuvos miestuose. Džiugu, kad „Eurodesk“ taškas yra ir Zarasuose.
Laura Žusinaitė pasidalino savo patirtimi, kaip „Eurodesk“ programa padėjo jai keliauti ir dirbti Amerikos, Kanados, Azijos, Afrikos ir Europos šalyse. Pasidalino savo kelionių nuotraukomis ir atskleidė devynias priežastis, kodėl verta keliauti ir pasisemti patirties svetur. Pristatė programas, kurios finansuojamos valstybių, kuriose konkreti programa bus įgyvendinama. Į šias programas gali teikti paraiškas visi dvylika klasių baigę jaunuoliai ar studentai. Tereikia sekti „Eurodesk“ internetinį puslapį, sulaukus dominančios programos pateikti paraišką ir tikėtis, kad ji bus patenkinta.
Lektorė padrąsino abiturientus siekti savo svajonės ir pasinaudojus „Eurodesk“ programos galimybėmis pažinti pasaulį ir įgyti patirties.
Renginį organizavo Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo Utenos jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Kuzmickienė ir Zarasų švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistė Jurgita Jablonskienė.

Parengė karjeros specialistė Jurgita Jablonskienė
Nuotrauka Miglės Valkauskienės