Meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“
Parašė Administratorius· 2022-05-16 12:36
Pavasariui žaliuojant, gegužės 11 dieną, į Zarasų švietimo pagalbos tarnybą susirinko būrys smalsių ir kūrybiškų žiedų – Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Žodi, suskambėk“ dalyvių ir jų mokytojų.
Atvyko skaitovai iš Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos, Salako pagrindinio ugdymo skyriaus.
Kad būtų smagiau ir jaukiau, tiesiai iš viešosios bibliotekos pas vaikus atstriksėjo Zuikis Nulėpausis, ir ne tuščiomis, o su knygomis ir dovanėlėmis.

Išplėstos Naujienos
Džiaugiamės, kad vertino komisijos gretas, šalia mokytojų papildė jaunoji skaitovė, aštuntokė, rajono 5-12 klasių meninio skaitymo konkurso nugalėtoja, respublikinio etapo antrosios vietos laimėtoja – Neda Novičenko. Ji kaitė kūrinį, su kuriuo ir laimėjo meninio skaitymo konkursą. Koks puikus pavyzdys augantiems skaitovams!
Kaip įprasta, konkursą pradėjo trečiokai, tiesa – svečio teisėmis. Jie vertinami nebuvo. Visi pasirodė labai puikiai ir pažadėjo, kad kitais metais jau dalyvaus kaip tikri dalyviai.
O po to klausėmės skaitovų ketvirtokų, gėrėjomis raiškiu žodžiu, pasirinkto kūrinio vaizdžiu perteikimu, bendravimu su klausytojais. Visi skaitovai pasirodė labai gerai.
Kol komisija (mokytojos Andželika Vitkūnienė, Nijolė Ragauskienė, mokinių atstovė Neda Novičenko ir direktorė Gintarė Laurikėnienė) skaičiavo balus ir skyrė prizinių vietų nugalėtojus, Zuikis Nulėpausis atvėrė savo knygų krepšelį ir pristatė vaikams populiariausias knygas. Pakvietė pamėgti skaityti knygas, užsukti į biblioteką ir perskaitė smagią ištraukėlę apie krokodilą.
Visi skaitovai ir mokytojai gavo simbolines Zarasų švietimo pagalbos tarnybos dovanėles, o Zuikis visiems išdalino spalvotus balionus.
Vertinimo komisijos pirmininkė Andželika Vitkūnienė padėkojo dalyviams ir mokytojams, pasidžiaugė gražiais pasirodymais, davė profesionalių patarimų.
Atėjo metas skelbti nugalėtojus.
Jais tapo šie ketvirtokai:
I vieta: Elvinas Leonovas, Zarasų „Santarvės“ mokykla, mokytoja Birutė Veličkienė.
II vieta: Airida Augulytė, Zarasų „Santarvės“ mokykla, mokytoja Dalia Kukonenko.
II vieta: Domantas Stunžėnas, Zarasų „Santarvės“ mokykla, mokytoja Dalia Kukonenko.
III vieta: Auksė Kačiušytė, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, mokytoja Jolanta Kondrašovienė.
III vieta: Joana Zinkevičiūtė, Zarasų „Santarvės“ mokykla, mokytoja Birutė Veličkienė.
Dar kartą sveikiname visus, sukūrusius nuotaikingą skambančio žodžio šventę. Linkime kuo dažniau atversti knygą ir keliauti į užburiančią žodžio karalystę.