Džiugios naujienos iš „Sidabro vainikėlio“ konkurso
Parašė Administratorius· 2022-04-13 17:57
Nuo kovo 18 d. Utenos kraštotyros muziejuje vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ Rytų Aukštaitijos regiono paroda. Joje dalyvavo Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Rokiškio, Švenčionių, Utenos, Zarasų ir Visagino savivaldybės. Darbus pristatė net 36 jaunieji tautodailininkai. Balandžio 7 d. vyko šios parodos uždarymas ir nugalėtojų paskelbimas. Džiugu pranešti, kad Zarasų rajono atstovė, Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Čiūta“ dalyvė Gilmė Dainytė, padedama mamos, ansamblio vadovės Dianos Skvarčinskaitės, tapo II vietos nugalėtoja. Sveikiname mokinę ir mokytoją!
Išplėstos Naujienos
Gilmė Dainytė „Sidabro vainikėlio“ konkurse pristatė kiaušinius, margintus vašku. Jos tradiciniai, vašku išrašyti margučiai yra kruopštaus darbo rezultatas, nes vienu brūkštelėjimu gali išgauti tik vieną taškelį arba vieną brūkšnelį. O kiek daug jų reikia norint išmarginti visą kiaušinį! Dar reikia pasistengti, kad raštai būtų taisyklingi ir simetriški. Raštuose atgijo „sukūrėliai“, „žalčiukai“, „lenciūgėlis“, „paukščio pėdelės“, tik svarbu, kad visi jie susibėgtų į darnią visumą. O ir spalvos tradicinės ir nuo seno mėgstamiausios – tik juoda ir raudona, žemės ir gyvybės spalvos.
„Nuo 2013 m. kasmet rengiamą liaudies dailės konkursą gražiai užpildo jaunieji meistrai, atrandantys senąjį Lietuvos liaudies meną, amatus ir įkvepiantys jiems naujos gyvybės. Tai esminis būdas išlaikyti tradiciją gyvą. „Sidabro vainikėlis“ – tai paskatinimas ir padėka mokiniams bei jų mokytojams, kurie kartais net kelerius metus kantriai ir nuosekliai dirba, kad tradicijos pakuždėta užuomina, kūrybos pirmavaizdis įgytų gražiausią, prasmingiausią pavidalą.“ – skelbia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, šio konkurso organizatorius.
Konkurso tikslas ir yra skatinti vaikus ir jaunuolius susipažinti su liaudies dailės paveldu, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus vaizduotę kurti savo vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.
Margutis yra neatsiejama šv. Velykų dalis. Jis dovanojamas linkint būti sveikiems, tvirtiems ir stipriems. Tad visiems šiltų ir džiaugsmingų šv. Velykų!

Nuotraukos Dianos Skvarčinskaitės