Susitikimas su atvykusiais ukrainiečiais
Parašė Administratorius· 2022-03-24 11:11
Kovo 23-ąją Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyko pirmasis susitikimas su Zarasų rajone mieste įsikūrusiais ukrainiečiais ir jų šeimomis. Susitikimą organizavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Sigita Keršienė. Jo tikslas – susitikti su Zarasų rajone apsistojusiais ukrainiečiais, kurių šeimose yra mokyklinio amžiaus vaikų, sužinoti mokinių skaičių ir paskirstyti juos į rajono mokyklas. Susitikime dalyvavo daugiau nei 30 žmonių, atvykusių iš įvairių Ukrainos miestų.
Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Sigita Keršienė šiltais žodžiais kreipėsi į susirinkusius, pristatė rajono mokyklas bei jų direktorius.
Su atvykusiais ukrainiečiais bendravo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, atsakė į jų klausimus.
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė pakvietė suaugusius registruotis ir dalyvauti lietuvių kalbos mokymuose, kuriuos Tarnyboje ves savanorės mokytojos.
Išplėstos Naujienos
Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovė Laimutė Lumbienė suteikė informaciją dėl pagalbos atvykusiems. Zarasų miesto mokyklų vadovai Valerija Palivoda, Rimantas Bikulčius, Aldona Navickienė, Rasa Juškėnienė, Irena Girskienė, pristatė savo ugdymo įstaigas, sudarė galimybę norintiems apžiūrėti klases ir edukacines erdves, susitikti su mokytojais, aptarė mokymosi galimybes. Susitikimo dalyviai taip pat turėjo galimybę susipažinti tarpusavyje, pasidalinti savo lūkesčiais, problemomis, aptarti visiems aktualius klausimus.
Džiaugiamės, kad kartu mums pavyko suburti nemažą dalį ukrainiečių bendruomenės, įsikūrusios Zarasų rajone.
Tikimės šiuos bendrystės susitikimus plėtoti ir kartu kurti darnią bendruomenę.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija