Laimėjimas epistolinio rašinio konkurse
Parašė Administratorius· 2021-05-03 17:55
Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokiniai savo kūrybingumu nuolat džiugina aplinkinius bei įkvepia save. Ne vieną kartą džiaugtasi laimėjimais įvairiuose kūrybiniuose konkursuose, pasiekimais kūryboje. Tačiau bene ryškiausios tradicijos – dalyvaujant tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Kasmet, kokia bebūtų tema, „širviukai“ stengiasi ją suprasti, „perlaužti“, išgvildenti. Šiais metais viso pasaulio vaikai (iki 15 metų) epistolinį rašinį kūrė tema „Parašyk laišką artimajam ir papasakok savo patirtis COVID-19 pandemijos metu“.
Parašyti epistolinį rašinį išties nelengva (jau nežiūrint jo kasmet besikeičiančios, dažnai netikėtos temos). Reikia puikiai išmanyti laiško rašymo vingrybes, subtiliai atskleisti savo santykį su adresatu, nepamirštant intrigos ir savitos stilistikos. Ir žodingumas turi būti didelis – 500-800 žodžių. Šiųmetė tema iš pirmo žvilgsnio trikdė. Kalbėti apie niūrią kasdienybę, tyrinėti save sudėtingos būties akivaizdoje – nemenkas iššūkis jaunam žmogui.
Todėl be galo smagu, kad šiais metais, įveikusi rajone 14 stiprių konkurentų, šalies etape dar didesnį būrį gabių kūrėjų, progimnazijos 7c klasės mokinė Diana Balčiūnaitė tapo 50-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo III vietos laimėtoja. Puikus jaunos gabios kūrėjos įvertinimas.
Išplėstos Naujienos
Vertinimo komisijos pirmininkė rašytoja Gintarė Adomaitytė apie šių metų konkursą rašo: „Šiais metais epistolikos konkurso dalyviams teko itin slogi, sunki, varginanti užduotis. Žmonės, įkalinti pandemijos, buvo pakviesti rašyti apie ką? Apie ją – tą nuvarginusią izoliaciją, apie atskirtį, apie bandymus gyventi savaip. <…> Apdovanojimai tenka, deja, ne visiems. Labiausiai tiems, kurių laiškuose pajutome energiją, savitą požiūrį, raiškias detales, vaizdingumą. Ir filosofiją – gal vaikišką, gal paauglišką, bet vis tiek – filosofiją.

Paskaitykime konkurso laimėtojos Dianos RAŠINĮ, atnešusį jai pergalę.

Andželika Vitkūnienė, Dianos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja