Kas nedega, tas neperdega
„Profesinio perdegimo“ reiškinį, jo išorines ir vidines priežastis, perdegimo fazes ir požymius bei pasekmes profesiniam ir asmeniniam gyvenimui.
Seminaro dalyviai galėjo įsivertinti perdegimo lygį, išbandyti įvairias technikas, mažinančias nuolatinį streso ir įtampos lygį. Susipažino kaip efektyviai valdyti savo laiką, atliko praktines užduotis Išsiaiškino nuostatų bei vertybių įtaką gyvenimo kokybei ir eksperimentavo, kaip galima sumažinti perdegimo sindromą, kaip nubrėžti griežtas ribas sau ir aplinkiniams bei išmokti pasakyti „ne“.
Kai perdegame, mes jaučiamės išsekę, grįžę iš darbo nebenorime nieko daryti, nebeturime jėgų sportuoti ar užsiimti kita atpalaiduojančia veikla. Tampame irzlūs ir ciniški. Galime nepelnytai griežtai ir priekabiai elgtis su kolegomis ir sutuoktiniais ar vaikais. Tampa sunku valdyti emocijas, ypač pyktį. Smulkmenos ima erzinti, darbas nebedžiugina, bet tampa kančia. Galime tapti uždaresni, nejautresni aplinkiniams arba atvirkščiai, imti be paliovos skųstis ir ieškoti priekabių. Todėl krenta mūsų darbo kokybė ir rezultatyvumas. Seminaras buvo puiki proga geriau pažinti save, rasti būdų padedančių mažinti stresą ir įtampą bei gerinti gyvenimo ir darbo kokybę.
Zarasų švietimo centro informacija
Nuotraukos Laimos Mikitienės ir Dalios Antanavičienės