Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: +370 385 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Naudingos karjeros konsultantės Giedrės Valaitienės rekomendacijos abiturientams apie studijų planavimą bei stojimą
4. Pildydamas bet kokį stojimo prašymą, BŪK ATIDUS! Šiais metais ir vėl yra pokyčių (vienodi minimalūs reikalavimai stojantiesiems į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas; formuojama atskira konkursinė eilė, skirta socialinės dimensijos kriterijus atitinkantiems asmenims; VBE aritmetinių vidurkių svarba; reorganizuojamos aukštosios mokyklos ir pan.) Išsiaiškink juos!

5. Pagalbą kaip pildyti stojimo prašymą į Lietuvos aukštąsias mokyklas rasi ČIA>>>

6. Atsakymus kaip užpildyti profesinio mokymo prašymus rasi ČIA>>>

7. Ar tikrai viską žinai apie MODULINĮ mokymą, t.y. kad gali įgyti tam tikrų kompetencijų profesinėse mokyklose bei Darbo rinkos mokymo centruose dar besimokydamas gimnazijoje? Ne? BŪTINAI pasidomėk.

8. Noro studijuoti nepakanka, labai svarbus ir įsitikinimas, kad pasirinkta studijų programa Tau tinka, tad pasidomėk, kas slepiasi po studijos programos pavadinimu: kokias paskaitas lankysi, kokią kvalifikacinę kategoriją įgysi, kokios yra mainų programos, būsimos karjeros galimybės ir kt. Nepamiršk, kad visur bus nelengva... Tačiau gilintis į tai, kas įdomu, gali tapti džiugesiu!

9. Esi tik pats atsakingas, už ką pats arba Valstybė į Tave investuos pinigus. Pasirinkai, kas linksma, bet to nereikia darbo rinkai? Rizikuoji. Gal geriau pasitikrink! Darbo rinkos poreikius rasi Užimtumo tarnybos puslapyje.Tačiau čia slypi pavojus – atsisakęs srities, kuriai esi sutvertas, irgi rizikuosi.

10. Nenutuoki, koks vidutinis darbo užmokestis Tavęs laukia baigus vieną ar kitą specialybę? Kiek uždirba ir kaip įsidarbina konkrečios mokymo įstaigos absolventai? Pasidomėk www.manoalga.lt. Bet vėl gi – geras savo srities specialistas uždirba visuomet daugiau, nei rinkos vidurkis, o ir pinigai ne visuomet yra gyvenimo prasmė...

11. Kur ir kaip bus pripažįstamas Tavo diplomas sužinoti gali ČIA>>>

12. Nerimauji dėl paskolos studijoms ar pragyvenimui? Kreipkis į Valstybinį studijų fondą. Tik būk atsakingas. Pasiskolintą sumą visuomet reikia grąžinti. Liūdnesnių patirčių, kai dėl skolos išieškojimo yra kreipiamasi ir į antstolius Lietuvoje jau yra. Tokia realybė.

13. Išvyksti gyventi ar studijuoti į užsienį? Ketini pradėti dirbti? Ar viską išsiaiškinai su savo teritorine ligonių kasa? Kreipkis: ČIA>>>.

14. Nesielk, kaip draugas. Nestok ten, kur kviečia draugas. Visada atsakyk sau atvirai, ar ten matai save... Nepildyk kitų žmonių svajonių. Klausyk savo ŠIRDIES!

15. AUKŠTASIS MOKSLAS SAVAIME NĖRA PRESTIŽAS. Prestižas - gebėti puikiai atlikti savo pasirinktą darbą. Tad, jei jau dabar esi pervargęs nuo įvairios literatūros skaitymo, savarankiško mokymosi, o sėdėjimas pamokose įkyrėjo, gal verta pagalvoti apie profesinį mokymąsi? Gal Tavo pašaukimas - amatas? Jei taip - tik pirmyn! Ne diplomas, o atliekama veikla žmogų daro laimingu ir turtingu.

16. Nenorėk iš karto atsakyti į neįmanomus klausimus! Žinoma, kad niekas negali Tau garantuoti, ar pasirinkta studijų programa, mokymosi sritis Tau patiks visą gyvenimą. Šiandien dar net neegzistuoja daugybė profesijų, kurios atsiras tik ateityje, o ir savo veiklą daugelis mūsų per gyvenimą turės keisti ne kartą ir ne du... Šiandien pasirink tą sritį, į kurią bus įdomu gilintis ir atrasti naujų dalykų.

17. Jei jau visai nežinai, ką norėtum studijuoti, yra dar viena išeitis - laisvi metai (Gap Year), tačiau labai svarbu jų neiššvaistyti veltui. Jei planuoji tik dirbti, tikrai geriau savęs nepažinsi, o visų svajojamų pasaulio pinigų irgi neužsidirbsi... Savanoriauk, atlik privalomąją karo tarnybą. Tik plėsdamas savo akiratį, susitikdamas su skirtingais žmonėmis, kultūromis, patirdamas naujų dalykų, geriau pažinsi save, įgysi įvairesnės patirties. Neromantizuok GAP YEAR, tai turi ir savų privalumų, ir trūkumų.

18. Ką daryti, jei nepasiseks įstoti? GYVENTI! Kiekviena nesėkmė mus užgrūdina ir padovanoja patirties. Svarbu plačiau atmerkti akis ir pamatyti kitas alternatyvas.

19. Ką daryti, jei nežinai, ką daryti? Užeik, skambink, rašyk! Ieškantis visuomet randa!!! Profesionalius karjeros specialistus rasi ČIA>>>

20. Ir pabaigai. Linkiu, kad visiems Jums pasisektų, kad kiekvienas surastumėte savo kelią!
#SubalansuotaStojantiesiems