Renginių grafikas
logo renginiu planas
Pagalba
Skambinkite
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
Džiugios naujienos iš „Sidabro vainikėlio“ konkurso
Gilmė Dainytė „Sidabro vainikėlio“ konkurse pristatė kiaušinius, margintus vašku. Jos tradiciniai, vašku išrašyti margučiai yra kruopštaus darbo rezultatas, nes vienu brūkštelėjimu gali išgauti tik vieną taškelį arba vieną brūkšnelį. O kiek daug jų reikia norint išmarginti visą kiaušinį! Dar reikia pasistengti, kad raštai būtų taisyklingi ir simetriški. Raštuose atgijo „sukūrėliai“, „žalčiukai“, „lenciūgėlis“, „paukščio pėdelės“, tik svarbu, kad visi jie susibėgtų į darnią visumą. O ir spalvos tradicinės ir nuo seno mėgstamiausios – tik juoda ir raudona, žemės ir gyvybės spalvos.
„Nuo 2013 m. kasmet rengiamą liaudies dailės konkursą gražiai užpildo jaunieji meistrai, atrandantys senąjį Lietuvos liaudies meną, amatus ir įkvepiantys jiems naujos gyvybės. Tai esminis būdas išlaikyti tradiciją gyvą. „Sidabro vainikėlis“ – tai paskatinimas ir padėka mokiniams bei jų mokytojams, kurie kartais net kelerius metus kantriai ir nuosekliai dirba, kad tradicijos pakuždėta užuomina, kūrybos pirmavaizdis įgytų gražiausią, prasmingiausią pavidalą.“ – skelbia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, šio konkurso organizatorius.
Konkurso tikslas ir yra skatinti vaikus ir jaunuolius susipažinti su liaudies dailės paveldu, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus vaizduotę kurti savo vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.
Margutis yra neatsiejama šv. Velykų dalis. Jis dovanojamas linkint būti sveikiems, tvirtiems ir stipriems. Tad visiems šiltų ir džiaugsmingų šv. Velykų!

Nuotraukos Dianos Skvarčinskaitės