Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Karjeros specialistų tinklo vystymas
Projekto „Karjeros specialistų tinklo vystymas“ tikslas – užtikrinti profesinio orientavimo paslaugų teikimą įvairaus amžiaus mokiniams bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir kitose švietimo įstaigose. Projekto metu numatoma vystyti karjeros specialistų tinklą ir užtikrinti karjeros konsultavimo paslaugų teikimą mokiniams. Projekto metu bus įdarbinti karjeros specialistai, teikiantys profesinio orientavimo paslaugas mokiniams bendrojo ugdymo mokyklose ar kitose švietimo įstaigose. Numatoma, kad 2023 m. pabaigoje švietimo įstaigose dirbs 380 karjeros specialistų. Profesinis orientavimas bus vykdomas teikiant ugdymo karjerai, profesinio informavimo ir profesinio konsultavimo paslaugas.
Projekto trukmė – 2022 m. rugsėjo 13 d. – 2023 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 9 998 172,97 Eur Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis.
Kaip kūrybiškai ir kokybiškai įgyvendinti atnaujintą Priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą?
Siekiant padėti priešmokyklinio ugdymo pedagogams efektyviai diegti atnaujintą ugdymo turinį, Nacionalinė švietimo agentūra parengė nuotolinio mokymo kursą
„Kaip kūrybiškai ir kokybiškai įgyvendinti atnaujintą Priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą?“.

Šis kursas skirtas priešmokyklinio ugdymo pedagogų saviugdai naudojant jau turimas žinias ir kompetencijas, taip pat kartu tęsti patyriminio ugdymo idėją.

Kurso turinį rasite virtualioje mokymosi aplinkoje „Moodle“:

https://nsa.vma.lm.lt/course/index.php?categoryid=26>>>>

Ukrainiečiai Zarasuose
Praėję metai prasidėjo skaudžiais įvykiais. Turbūt, ne vienam žinia apie pradėtą karą Ukrainoje buvo netikėta ir skaudi. Ji vertė pagalvoti – o kas toliau? Zarasai, kaip ir kiti Lietuvos miestai, pradėjo ruoštis ukrainiečių pabėgėlių priėmimui.
Sužinojusi, kad Zarasuose jau apsigyveno ukrainiečių šeimos, Zarasų švietimo pagalbos tarnyba nutarė organizuoti lietuvių kalbos kursus. Tai išties naudinga veikla ir gera proga susipažinti su mūsų šalies kalba ir kultūra, galimybė susitikti su savo kraštiečiais, trumpam užmiršti patirtą karo siaubą.
Patvirtintos prioritetinės pedagogų kvalifikacijos tobulinimo sritys
Paskelbtos 2023-2025 metų prioritetinės pedagoginių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo sritys:
 • skaitmeninių kompetencijų stiprinimas,
 • kompetencijų, reikalingų įtraukties principui įgyvendinti, tobulinimas,
 • pilietinio ugdymo kompetencijų stiprinimas,
 • ugdymo praktikos ir didaktikos kompetencijų gerinimas,
 • lyderystės ugdymui ir mokymuisi būtinų kompetencijų tobulinimas.
 • Išsami informacija:
  https://www.nsa.smm.lt/2023/01/04/patvirtintos-prioritetines-pedagogu-kvalifikacijos-tobulinimo-sritys/>>>>

  Šiltų žiemos švenčių!
  Zarasuose vyko V Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados rajoninis etapas
  Gruodžio 16 dieną Zarasų švietimo pagalbos tarnybos salėje 2022–2023 m. m. Lietuvos mokinių olimpiadų ir konkursų rajoninių etapų sezoną atidarė V Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada.
  Šios olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) ir pasaulio kultūrų vertybes.
  Olimpiadoje galėjo dalyvauti trijų amžiaus grupių moksleiviai: 5–7 klasių, 8–10 klasių ir 11–12 klasių mokiniai.
  Pažintis su „Eurodesk“ programa
  Lapkričio 28 d. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos III ir IV klasių gimnazistai dalyvavo nuotoliniame profesinio orientavimo renginyje, skirtame pristatyti „Eurodesk“ programą. Šią programą pristatė Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo Utenos jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Kuzmickienė ir programos „Jaunimo kelionės“ direktorė Laura Žūsinaitė.
  Pristatymą pradėjo „Eurodesk“ programos atstovė Zarasuose Kristina Kuzmickienė. Programa „Eurodesk” yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 36 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu.