Rinkitės studijas Lietuvoje
Parašė Administratorius· 2023-07-05 13:20
Nuo birželio 1 d. norintieji stoti į profesinio mokymo įstaigas, į universitetus ir kolegijas kviečiami teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapį.>>>>
Šiais metais studijų programas siūlo 16 universitetų ir 18 kolegijų, 47 profesinio mokymo įstaigos. Valstybės lėšomis numatoma priimti tiek pat kaip ir pernai – 12,7 tūkst. pirmakursių: 8,6 tūkst. į universitetus ir 4,1 tūkst. į kolegijas. Į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas, kaip ir pernai, planuojama priimti 20 610 asmenų.
Išplėstos Naujienos
Pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas vasaros etapo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 11 d., o rugpjūčio 14–17 d. galės sudaryti profesinio mokymo sutartis. Į likusias laisvas vietas rugpjūčio 21–27 d. bus skelbiamas papildomas priėmimas.
Šiemet priėmimą į universitetus ir kolegijas sudaro trys etapai: pagrindinis ir du papildomo priėmimo etapai. Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki liepos 28 d. 12 val. Visą šį laikotarpį, atsižvelgiant į brandos egzaminų rezultatus, į prašymą įtrauktus pageidavimus galima pildyti, išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį. Šio etapo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 2 d. iki 12 val.
Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti elektroniniu būdu (nuo rugpjūčio 2 d. 15 val.) arba atvykus į aukštąją mokyklą (nuo rugpjūčio 3 d. 8 val.) iki rugpjūčio 4 d. 16 val.
Kaip ir ankstesniais metais, norint pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas, abiturientai turi būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir laisvai pasirenkamo dalyko.
Stojantiesiems į menų studijų krypčių grupės studijų programas taikoma išimtis – jiems matematikos egzamino laikyti nebūtina.
Stojant į aukštąsias mokyklas bus skaičiuojamas mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkis. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6. Nesikeičia ir mažiausias stojamasis konkursinis balas. Stojant į universitetus jis turi būti ne mažesnis kaip 5,4, į kolegijų valstybės finansuojamas vietas – 4,3.
Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek ir 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. Nuo birželio 1 d. 44 profesinio mokymo įstaigos gimnazistams siūlo rinktis per 300 profesinio mokymo modulių. Pasirinkę vieną atskirą modulį bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai mokysis kiek kitaip negu profesinio mokymo įstaigų auklėtiniai. Jie profesinio mokymo įstaigoje galės turėti nuo 3 iki 6 pamokų, o mokymasis truks nuo vienerių iki dvejų metų.

Stojantieji raginami atidžiai pildyti informacinėje sistemoje esančią kontaktinės informacijos skiltį ir skaityti LAMA BPO siunčiamus elektroninius laiškus. Daugiau informacijos apie centralizuotą priėmimą į trumposios pakopos, pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas galima rasti LAMA BPO tinklalapyje (LAMA BPO) tinklalapį.>>>>

ATMINTINĖ ABITURIENTAMS>>>>

2023 m. su glausta ir aktualiai informacija.