„Laisvalaikio spalvos“
Parašė Administratorius· 2020-02-03 17:19

Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje eksponuojama Irenos Koverienės rankdarbių paroda „Laisvalaikio spalvos“.
Štai ką apie savo kūryba sako pati autorė:
„Pirmą kartą vąšelį į rankas paėmiau būdama septynerių metų. Labai patiko kaimynės nertos servetėlės. Jos lyg saulytės pasirodė man, tokios mielos. Taip pradėjau nerti ir aš.
Mūsų šeimoje visi mėgo megzti virbalais. Mama gražiai mezgė įvairius raštus iš spalvotų siūlų. Tėvelis mane išmokė megzti kojines. Mokykloje, darbų pamokose, taip pat nėrėme vąšeliu, mezgėme virbalais, siuvinėjome. Visa tai mano gyvenime labai pravertė. Aš tuo labai domėjausi. Gimus dukrai, ją puošiau megztais rūbeliais. Mezgiau šalikus. kojines, megztukus, kepures. Raštus susirasdavau žurnaluose, keitėmės su kitomis moterimis, kurios taip pat megzdavo. Dalį raštų sukurdavau pati. Parodoje nertos ir virbalais megztos servetėlės. Jų pavyzdžius susiradau žurnaluose, mezgimo knygose.

Išplėstos Naujienos
Labiausiai man patinka megzti didesnius mezginius: megztinius, sijonus, palaidines, kostiumėlius, šalikus. Iš siūlų likučių virbalais ir vąšeliu mezgu tapkutes. Dabar, būdama senjore, turiu laisvo laiko. Pavyzdžių ir raštų randu internete. Jų ten įvairovė! Siuvinėti kryželiu išmokau dar mokykloje. Labai patiko. Tai tikras spalvotų siūlų žaismas.
Parodoje pateikta nedidelė mano mėgstamų darbų dalis. Malonu pasidalyti gera nuotaika ir su kitais, mėgstančiais pasinerti į siūlų ir spalvų pasaulį.“

Paroda veiks iki vasario vidurio. Kviečiame apsilankyti.