Konkursas „Žodi, suskambėk“
Parašė Administratorius· 2019-12-05 17:40
Tradicinis Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“ vėl sukvietė dalyvius į erdvias Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos patalpas.
Čia susirinko trylika ketvirtokų, kurie įveikė mokyklinius konkurso etapus. Svečio teisėmis konkurse jėgas išbandė penki trečiokai. Šie skaitovai atvyko iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos ir Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijų, Salako pagrindinės mokyklos.
Susirinkusius pasveikino Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Ji pasidžiaugė dalyviais, pristatė vertinimo komisiją bei konkurso rėmėjus. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais Lietuvos Respublikos seimo narys Algimantas Dumbrava įsteigia paskatinimo dovanėles visiems konkurso dalyviams.
Konkursą pradėjo Respublikinio skaitovų konkurso Maironio muziejuje Kaune finalininkė Justė Sipavičiūtė ir laureatė Neda Novičenko, meninio žodžio raiška paskatinusios visus dalyvius drąsiai pristatyti savo pasirinktus kūrinius.
Išplėstos Naujienos
Gėrėjomės mokinių pasiruošimu bei eilėraščių pasirinkimu. Vertinimo komisijai: mokytojai ekspertei Andželikai Vitkūnienei, Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausiajai specialistei Kristinai Kazancevienei bei Zarasų meno mokyklos direktoriaus pavaduotojai Rasai Juškėnienei teko sunki užduotis – iš visų pasirodžiusiųjų išrinkti prizinių vietų laimėtojus.
Kol vertinimo komisija dirbo, bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Lementauskienė supažindino su bibliotekos paslaugomis, pakvietė visus čia lankytis ir pasinaudoti jos siūlomomis inovatyviomis ir smagiomis veiklomis. Metodininkė Jolanta Lašaitė pristatė vaikų Metų knygos rinkimų knygas – nominantes, kvietė dalyvauti rinkimuose ir balsuoti už labiausiai patikusią knygą.
Prieš paskelbiant nugalėtojus, savo prizą pasirinktam skaitovui įteikė vyresnių klasių skaitovės Justė ir Neda. Jos dovaną skyrė Gertrūdai Turlovič. Kaip ir kiekvienais metais, paskatinimo dovaną įsteigė bibliotekos atstovai, ji atiteko Viltei Šileikytei.
Seimo nario padėjėja Regina Račkauskienė perdavė Algimanto Dumbravos sveikinimus, pasidžiaugė, kad visi dalyviai puikiai atliko savo užduotis, palinkėjo ir toliau mėgti ir puoselėti lietuvišką žodį. Seimo nario atstovė, buvusi pradinių klasių mokytoja Alicija Dumbravienė pagyrė dalyvius ir savo kolegas mokytojus už jų pastangas ir nuoširdų darbą, palinkėjo nenusiminti, jei ne visiems teko prizinės vietos, nes dalyvavimas šiame konkurse jau yra labai svarbus pasiekimas.
Atėjo svarbus momentas. Vertinimo komisijos pirmininkė Andželika apžvelgė visų dalyvių pasirodymus, pateikė vertingų pastabų ir pasiūlymų, į ką turėtų atkreipti dėmesį meninio skaitymo konkursų dalyviai ir juos ruošiantys mokytojai.
Nugalėtojais tapo:
I vieta – Gertrūda Turlovič, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, mokytoja Janina Malcienė.
II vieta – Adelija Bulyginaitė, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, mokytoja Alina Guntulienė.
III vieta – Ditė Apanskaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, mokytoja Janina Malcienė.
Visi dalyviai gavo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos padėkas bei saldžias dovanėles, Seimo nario paskatinimo dovanėles, o prizinių vietų laimėtojai – Švietimo ir kultūros skyriaus padėkos raštus ir Seimo nario dovanas.
Dėkojame bibliotekos direktorei bei šauniam kolektyvui už malonų priėmimą. Seimo nariui Algimantui Dumbravai už paramą, Vertinimo komisijai už sunkų darbą vertinant ir renkant nugalėtojus, mokytojams už puikiai paruoštus vaikus ir visiems dalyviams už gražius pasirodymus.
Linkime visiems mėgti ir saugoti mūsų kalbą, skaityti knygas, dalyvauti konkursuose ir mėgautis artėjančių švenčių laukimu.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija