Audriui - sidabro medalis!
Parašė Administratorius· 2019-04-15 17:14
Kovo 29–balandžio 1 d. vyko 30-oji Lietuvos mokinių informatikos olimpiada (LMIO 2019). Joje dalyvavo 50 geriausių jaunųjų Lietuvos programuotojų. Šie mokiniai išrinkti įvykus trims olimpiados atrankos etapams: mokyklos etapui, kuriame dalyvavo virš 2000 mokinių, rajono etapui (dalyvavo virš 800 mokinių) ir šalies atrankos etapui (dalyvavo virš 400 mokinių). Ši galimybės suteikiama dar dviem mokiniams – Dr. Juozo Kazicko kompiuterininkų forumo programavimo konkurso nugalėtojams. Vienas iš nugalėtojų – Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos vienuoliktokas Audrius Mardosas.
Jubiliejinė olimpiada, trukusi keturias dienas, vyko dviejose gimnazijose: Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje uždavinius sprendė 30 mokinių ir Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje – 20 mokinių. Renginio metu mokiniai ne tik sprendė užduotis, bet ir dalyvavo uždavinių sprendimų aptarimuose, susitikime su olimpiados alumnu ir tarptautinės informatikos olimpiados prizininku dr. Jurgiu Pašukoniu, sportavo, lankėsi ekskursijoje.
Išplėstos Naujienos
Mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare, uždavinių sprendimų aptarimuose bei ekskursijose. Ir žinoma, visi palaikantieji besivaržančius mokinius, galėjo stebėti jų rezultatus „online“ ir „sirgti“ už savo favoritus.
Olimpiados uždaryme, balandžio 1 dieną, visus susirinkusius sveikino Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja dr. Loreta Žadeikaitė, Vilniaus universiteto Informatikos instituto direktorius prof. Romas Baronas, 30-osios Lietuvos mokinių informatikos olimpiados vertinimo komisijos pirmininkė dr. Jūratė Skūpienė ir LMIO 2019 organizavimo komisijos pirmininkė Liliana Rukienė.
Džiaugiamės Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos vienuoliktoko Audriaus Mardoso pasiekimu. Jis – sidabro medalio laimėtojas!
Sidabro medaliais ir prizais, kuriuos įsteigė rėmėjai Devbridge bei DXC Baltic apdovanoti tik 6 mokiniai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės bei Zarasų.
„Tokiuose turnyruose pamatai, ko tau trūksta, kad būtum geresnis. Tobulėjimas niekada nesibaigia. Juo vieta aukštesnė, juo sunkiau žengt ant aukštesnės pakopos, – kalba Audriaus mokytojas Antanas Burkšaitis iš Lukšių, pelnęs respublikos Metų mokytojo vardą už puikų mokinių paruošimą olimpiadoms, M. Rostropovičiaus fondo apdovanojimą už sėkmingą darbą su gabiais vaikais. –„Audrius puikiai moka dirbti savarankiškai, skaityti nurodytą literatūrą, įsisavinti sudėtingą teorinę medžiagą. Jis - išskirtinis atvejis“.

Parengta pagal olimpiados organizatorių – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) medžiagą.