Rajono moksleivių meninio skaitymo konkursas
Parašė Administratorius· 2019-02-01 18:01

Sukasi laiko ratas, tad, kaip ir kasmet, 2019 m. sausio 31 d. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas. Susirinko gražus būrys žodžio mylėtojų. Konkurse dalyvavo dvidešimt du penktų – dvyliktų klasių skaitovai, mokyklinių etapų nugalėtojai iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos, Salako pagrindinės mokyklos, Zarasų profesinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos.
Konkurso tikslas – ugdyti kūrybingą, mąstančią ir iškalbingą individualybę, skatinti mokinius domėtis literatūra, ugdyti mokinių kūrybiškumą, puoselėti mokinių meninio žodžio suvokimą ir raišką.
Konkursą pradėjo jautri Ievos ir Rugilės dueto daina pagal Elenos Mezginaitės žodžius.
Pirmasis skaitovas – Justinas Gudavičius, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokas, rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Žodi, suskambėk“ 1-osios vietos laimėtojas.

Išplėstos Naujienos
Konkurse poeziją ir prozą meniškai skaitę mokiniai sugebėjo pasirinkti įdomius, prasmingus tekstus, raiškiai perteikti žodžio grožį, emociškai paveikti klausytojus.
Pertraukos metu vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė pristatė skaitomiausias knygas paaugliams, pasidžiaugė talentingais skaitovais, paragino dažniau apsilankyti bibliotekoje ir pasinaudoti jos „lobiais“, nes kiekviena knyga laukia savo skaitytojo.
Vertinimo komisijos pirmininkė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Andželika Vitkūnienė pasidžiaugė, kad šio konkurso dalyviai nuoširdžiai atliko pasirinktus tekstus, yra talentingi meninio žodžio puoselėtojai ir paskelbė nugalėtojus:

5-8 klasių grupė
I vieta – Markas Jarmalavičius, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, 6 klasė, mokytoja Dainora Biliūnaitė.
II vieta – Silvija Černiauskaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 8 klasė, mokytoja Vilma Valainienė.
III vieta – Amanda Kochanskaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 7 klasė, mokytoja Andželika Vitkūnienė.

9-12 klasių grupė
I vieta – Dovydas Kavaliauskas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, IV gimnaz. klasė, mokytoja Gitana Kavaliauskaitė.
II vieta – Gintarė Juškėnaitė, Zarasų „Ąžuolo“gimnazija, I gimnaz. klasė mokytoja Daiva Matijošienė.
III vieta – Evelina Kundavičiūtė, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, IV gimnaz. klasė, mokytoja Dainora Biliūnaitė.

Visi konkurso dalyviai gavo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos padėkas, nugalėtojai – Švietimo ir kultūros skyriaus padėkos raštus.
Savo vardinius prizus pasirinktiems skaitovams įteikė Zarasų savivaldybės viešosios bibliotekos ir atstovai.
Zarasų savivaldybės viešosios bibliotekos prizu apdovanota Silvija Černiauskaitė (Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 8 klasės mokinė, mokytoja Vilma Valainienė). Zarasų rajono kultūros ir meno bendrijos prizu už originalų ir brandų kūrinio interpretavimą apdovanota Karina Grigorjeva, Zarasų profesinės mokyklos IV gimnaz. klasės mokinė (mokytoja Romualda Gudonienė).

Dėkojame visiems skaitovas už kalbos grožio perteikimą, mokytojams, organizatoriams, bibliotekos darbuotojams už malonų priėmimą, konkurso vedėjui Elvinui ir skaitovų palaikymo komandoms.
Konkurso nugalėtojams Markui ir Dovydui linkime sėkmės zoniniame etape.
Tausokime ir mylėkime savo gimtąją kalbą, nes ji yra ne tik visos tautos, bet ir kiekvieno iš mūsų kultūros ir išprusimo rodiklis.