„Žodi, suskambėk“
Parašė Administratorius· 2018-12-06 18:52
Gruodžio 5 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“. Atvyko jaunieji skaitovai iš Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos, Zarasų „santarvės“ mokyklos, Salako pagrindinės mokyklos. Visus svečius pasitiko svetingasis Zuikis Nulėpausis, patalpas aprodė, drąsos vitaminų padalino, sėkmės konkurse palinkėjo.
Sveikinimo žodį tarė Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Kaip ir kasmet, šio konkurso rėmėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, skyrė dovanėlių visiems konkurso dalyviams. Jo padėjėja Regina Račkauskienė perdavė Seimo nario linkėjimus ir padrąsino mažuosius skaitovus.
Išplėstos Naujienos
Konkursą pradėjo svečių teisėmis dalyvaujantys trečiokai. Po jų eiles deklamavo ketvirtokai, laimėję skaitovų konkurso etapą savo mokyklose. Komisijai buvo nelengva išrinkti geriausius, nes visi mokiniai pasirodė šauniai.
Kol komisija vertino dalyvius, Zuikis Nulėpausis pristatė Metų knygos rinkimuose 2018 m. nominuotas vaikų knygas, paskaitė vienos iš jų ištrauką apie draugystę, paragino dažniau paimti į rankas knygą ir su ja susidraugauti.
Pasibaigus vertinimui, komisijos pirmininkė mokytoja Andželika Vitkūnienė, aptarė skaitovų pasirodymus, pasidžiaugė jų gebėjimais raiškiai, emocionaliai deklamuoti, bendrauti su auditorija, laikytis scenos kultūros.

Konkurso nugalėtojais tapo:
I vieta – Justinas Gudavičius, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, mokytoja Danutė Tumalovičienė.
II vieta – Mija Cibulskytė, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, mokytoja Alicija Dumbravienė.
III vieta – Jegor Iljin, Salako Pagrindinė mokykla, mokytoja Dalia Baubinaitė.

Nugalėtojai apdovanoti Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus padėkos raštai, gavo Švietimo pagalbos tarnybos padėkas, Švietimo ir kultūros skyriaus dovanėles.
Dėkojame visiems konkurso dalyviams ir juos ruošusiems mokytojams už raiškiojo skaitymo puoselėjimą.
Ypatingai ačiū Zarasų viešosios bibliotekos direktorei Danutei Karlienei, darbuotojoms – už svetingą priėmimą, o Liudmilai Vaitavičienei – už Zuikio personažą (ir stebuklingas morkas).
Linkime visiems mėgti knygas, drąsiai dalyvauti konkursuose, o pirmos vietos nugalėtoją pakviesime, kaip garbės svečią, į vyresniųjų klasių mokinių skaitovų rajoninį konkursą.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija.