Rajono mokiniai tikrinosi raštingumą ir lietuvių kalbos žinias
Parašė Administratorius· 2018-04-05 12:19
Kiekvieną pavasarį rajono mokyklų jaunesniųjų klasių mokiniai turi puikią progą pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias ir išsitirti raštingumo lygį.
8 klasių mokiniai dalyvauja lietuvių kalbos olimpiadoje, 6-7 klasių mokiniai rungiasi rašydami diktantą, o 4-5 klasių mokiniai savo jėgas išmėgina respublikinio „Mažojo diktanto“ konkurso rajono etape. Tad šiais metais vienu ypu save išbandyti galėjo net 64 stipriausi lietuvių kalbos žinovai iš įvairių rajono mokyklų.
Jau ne pirmus metus raštingumo konkursus organizuoja Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė kartu su Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, o 8 klasių olimpiados užduotis rengia rajono lietuvių kalbos mokytojų metodinio būrelio įpareigotas mokytojas bei taiso vyresniųjų klasių mokinių mokytojai.
Kol Švietimo pagalbos tarnyboje savo prakaitą (ir išmintį) liejo 13 aštuntokų, progimnazijon sugužėjo ir rašydami diktantus varžėsi 25 4-5 klasių ir 26 6-7 klasių mokiniai...
Išplėstos Naujienos
Parašytus išties nelengvus diktantus vertinimo komisija taisė itin kruopščiai ir operatyviai, o konkurso dalyviai iš svečių mokyklų leido laiką „Knygomūšio“ viktorinoje. Ją surengė progimnazijos bibliotekininkė Birutė Graužinienė. Mokiniai, susiskirstę komandomis, turėjo progos ne tik parodyti savo žinias ar perduoti savo informaciją kitam, bet ir susidraugauti, pasidžiaugti vienas kitu, paskatinti skaityti.
Laikas neprailgo, ir vertinimo komisija paskelbė ir „Mažojo diktanto“, ir raštingumo konkursų rezultatus. 4 klasių grupėje šiais metais geriausiai sekėsi Žadminai Gruzdaitei iš Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos (jos mokytoja Rasa Šeduikienė). Antrąją vietą užėmė Elinga Šerstobojeva, o trečioje vietoje - Adrija Augulytė. Abi mergaitės mokosi Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje ir yra mokytojos Dalios Kukonenko mokinės. 5 klasių grupėje raštingiausia pripažinta Gabija Lašaitė iš Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos (jos mokytoja Ramutė Kuzmienė). Antrąją vietą užėmė Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos mokinė Deimilė Pivoriūnaitė (jos mokytoja Dainora Biliūnaitė). Trečiąją vietą užėmė Emilija Venediktovaitė – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokinė (mokytoja Aušra Pupeikienė). Vertinimo komisija į respublikinį „Mažojo diktanto“ etapą, vyksiantį gegužės 5 dieną Lietuvos edukologijos universitete, delegavo Žadminą Gruzdaitę, Gabiją Lašaitę.
Rajono mokinių raštingumo konkurse rungiasi 6-7 klasių mokiniai. Tarp šeštokų stipriausieji raštingume mokosi Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje. Tai Airinga Šapalaitė, užėmusi pirmąją vietą, antrosios vietos laimėtoja Eglė Panavaitė ir trečioje vietoje likusi Urtė Solveiga Konošovaitė. Jų mokytoja Andželika Vitkūnienė. Tarp septintokų raštingiausia buvo Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokinė Neringa Galvydytė (jos mokytoja Rima Kėblienė). Marija Dainytė ir Meda Matiukaitė iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos atitinkamai pelnė antrąją ir trečiąją vietas. Jų abiejų mokytoja Vilma Valainienė.
Didžiausias išbandymas mokiniams, besirengiantiems mokytis gimnazijų klasėse, yra 8 klasių mokinių lietuvių kalbos olimpiada. Būsimieji gimnazistai jame turi puikią progą pasitikrinti savo žinias ir išsiaiškinti geriausiai lietuvių kalbą ir literatūrą išmanantį aštuntoką. Parašius, aštuntokų nuomone, sunkoką testą, paaiškėjo, kad geriausia šiųmetėje olimpiadoje buvo Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokinė Emilija Račkauskaitė (mokytoja Andželika Vitkūnienė). Antrąją vietą užėmė Saulė Kaziliūnaitė – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokinė (jos mokytoja Aušra Pupeikienė). Trečioje vietoje liko taip pat „širviukė“ Rėja Šatrovaitė (jos mokytoja Andželika Vitkūnienė).
Smagu, kad raštingumo pasitikrinimu pasibaigęs olimpiadų ir konkursų „maratonas“, kurį labai sklandžiai organizavo Zarasų švietimo pagalbos tarnyba ir metodininkė Jolanta Lašaitė, išaiškino pačius talentingiausius ir gabiausius šiais mokslo metais rajono mokinius. Ir labai simboliška, kad lietuvių kalbos raštingumo konkursai buvo paskutinieji šiais metais. Juk švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Taip kaip Lietuva negali egzistuoti be lietuvių kalbos, taip ir mes, lietuviai, nesuvokiame savęs be rašto, knygos ir pagarbos gimtajam žodžiui. Todėl tobulinkime savo kalbą kasdien.

Andželika Vitkūnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
Mindaugo Vitkūno nuotrauka