Zarasuose vyko nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“
Parašė Administratorius· 2018-03-02 14:04
Lietuvos istorijos mokytojų asociacija kartu su partneriais, tarp kurių – ir Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, organizavo ketvirtąjį nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.
Jo pirmasis etapas vyko 2018 m. vasario 28 d.
Konkursas skirtas mokiniams ir visiems, besidomintiems tautos ir valstybės istorija, norintiems pasitikrinti savo žinias, sužinoti naujų istorinių faktų.
Istorija visada pilna netikėtumų, o savąją mes vis dar atrandame. Šia istorijos mokytojų iniciatyva siekiama ugdyti patriotizmą ir taip prasmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, skatinti bendruomeniškumą.
Išplėstos Naujienos
Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje į konkursą susirinko dešimt suaugusių istorijos mėgėjų. Visiems konkurso dalyviams buvo pateikta vienoda užduotis su klausimais iš įvairiausių Lietuvos istorijos laikotarpių. Užduoties atlikimui buvo skirtos 45 minutės. Užduotį sudarė 40 klausimų. Klausimai buvo rengiami taip, kad įvairaus amžiaus dalyviai galėtų ne tik parodyti savo žinias, bet ir patirti pažinimo bei pasididžiavimo savo istorija jausmą.
Konkurso užduotis rengė žinomi Lietuvos istorikai tyrėjai, patyrę istorijos mokytojai, muziejininkai, todėl buvo ne tik įdomių, prasmingų klausimų, bet ir tinkamo jų paskirstymo pagal sudėtingumo lygį. Rengėjų grupė siekė, kad klausimai būtų parengti ne tik kokybiškai, bet ir reikalautų atitinkamų žinių. Be to, kai kurių klausimų formuluotėse buvo galima įžvelgti ir netiesioginių užuominų, kurios padėjo rasti teisingą atsakymą. Konkursas patrauklus, nes ima tampa dar viena tradicija, pažadinusia vis didėjantį susidomėjimą Lietuvos istorija.
Visi dalyviai apdovanoti organizatorių padėkomis už dalyvavimą nacionaliniame konkurse ir atminimo dovanėlėmis. Dalindamiesi konkurse patirtais įspūdžiais dalyviai teigė, kad klausimai buvo nelengvi, tačiau labai įdomūs. Visi džiaugėsi, kad dalyvavo, galėjo pasitikrinti ir įsivertinti savo žinias, maloniai pabendravo, pasidalino prisiminimais, nutarė daugiau domėtis savo šalies praeitimi.
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija