Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas
Parašė Administratorius· 2018-02-02 17:48
Vasario pirmą dieną meninio žodžio mylėtojai rinkosi į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką, nes čia vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas. Šio konkurso uždaviniai: skatinti mokinius domėtis literatūra, ugdyti mokinių kūrybiškumą, puoselėti mokinių meninio žodžio suvokimą ir raišką.
Į konkursą atvyko dvidešimt keturi 5-12 klasių mokiniai iš Salako pagrindinės mokyklos, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos, Zarasų žemės ūkio mokyklos.
Atvykusius pasveikino ir palinkėjo sėkmės Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Konkursą pradėjo svečio teisėmis atvykusi, 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso nugalėtoja Neda Novičenko iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos. Jos mokytoja Irena Sabaliauskienė.
Vertinimo komisija atidžiai klausėsi konkurso dalyvių ir vertino mokinių pasirinkto teksto meninė kokybę, jo atitikimą skaitovų amžiui, gyvenimo patirčiai. Atkreipė dėmesį į skaitovų gebėjimą naudoti savo balso diapazoną, kalbos kultūros kokybę, sceninę laikyseną.

Išplėstos Naujienos
Visi konkurso dalyviai buvo pagirti už meilę raiškiam žodžiui, originalius pasirodymus, drąsą lipant į sceną. Visi gavo spalvingą meninio skaitymo konkurso dalyvio padėką už dalyvavimą ir saldžią dovanėlę.
Nors visi pasirodymai buvo skirtingi ir nuoširdūs, vertinimo komisija turėjo išrinkti prizinių vietų nugalėtojus. Jais tapo:

5-8 klasių grupėje:
I vieta – Eimantas Raštutis, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 8 klasė, mokytoja Andželika Vitkūnienė.
II vieta – Emilija Račkauskaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 8 klasė, mokytoja Andželika Vitkūnienė.
III vieta – Markas Jarmalavičius, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, 5 klasė, mokytoja Dainora Biliūnaitė.

9-12 klasių grupėje:
I vieta – Elzė Žemaitytė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, IV gimnaz. klasė, mokytoja Renata Žemaitienė.
II vieta – Kamilė Buičenkaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, III gimnaz. klasė mokytoja Ramutė Kuzmienė.
III vieta – Viktoras Bobkovas, Zarasų žemės ūkio mokykla, 12 klasė, mokytoja Romualda Gudonienė.

Prizinių vietų nugalėtojai gavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus padėkos raštus.
Vertinimo komisijos specialios paskatinamosios padėkos buvo įteiktos:

5-8 klasių grupėje:
Gabijai Lašaitei – Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos 5 klasės mokinei, mokytoja Ramutė Kuzmienė.
Silvijai Černiauskaitei – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 7 klasės mokinei, mokytoja Vilma Valainienė.

9-12 klasių grupėje:
Aistei Šakalytei – Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos II gimnaz. klasės mokinei, mokytoja Renata Žemaitienė.
Evelinai Kundavičiūtei – Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos III gimnaz. klasės mokinei, mokytoja Dainora Biliūnaitė.

Džiugu, kad šis konkursas turi savo bičiulius rėmėjus, kurie kasmet įsteigia po vardinę paskatinimo dovaną. Tai įmonės Zarasų rajono jaunimo organizacija „Tu – ne vienas“ vadovė Danutė Pulokaitė. Ji įteikė prizą Amandai Kochanskaitei – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 6 klasės mokinei, mokytoja Andželika Vitkūnienė.
Zarasų rajono kultūros ir meno bendrija vadovas Vasilijus Trusovas įteikę paskatinimo prizą Emilijai Račkauskaitei už meilę literatūriniam žodžiui ir raiškų atlikimą.

Dėkojame visiem dalyviams už jų pasiryžimą ir puikų pasirodymą, jų mokytojams – už kantrybę ir pagalbą. Dėkojame vertinimo komisijai, pranešėjai – Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistei Kornelijai Vitartaitei, dalyvius atlydėjusiems tėveliams, rėmėjams, o bibliotekos darbuotojams – už rūpestį ir puikų priėmimą.
Mokiniams linkime mylėti gimtąjį žodį, ruoštis ir dalyvauti kituose konkursuose, o nugalėtojams – Elzei ir Eimantui– sėkmės zoniniame etape Visagine!

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija