Lietuvių kalbos olimpiadoje
Parašė Administratorius· 2012-02-14 13:38
Respublikinė lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiada vyresniųjų klasių mokiniams organizuojama nuo 2010 metų. Šiemet ji vyks kovo 23-24 dienomis Anykščių A.Baranausko vidurinėje mokykloje. Vasario 8 d. Zarasų švietimo centre įvyko rajoninis šios olimpiados turas, kuriame dalyvavo 17-a mokinių, besimokančių 9-12-ose klasėse. Mokiniai atliko testus (atsakinėjo į klausimus, analizavo įvairių žanrų grožinės literatūros, tautosakos kūrinių ištraukas), rašė esė. Olimpiados užduotys reikalavo gramatikos, kalbotyros, kultūros istorijos, literatūros kūrinių, epochų išmanymo, gebėjimo mintis perteikti kūrybiškai, įtaigiai, rišliai, taisyklingai. Ne vienam dalyviui teko gerai pagalvoti, kokiomis aplinkybėmis ir kaip galėjo susiformuoti vienas ar kitas mūsų kalbos reiškinys, kokia žodžio ar junginio reikšmė ar kirčiavimas.

Išplėstos Naujienos
Olimpiados nugalėtojais 9-10-ų klasių grupėje tapo 1-ą vietą užėmusi Rimgailė Dainytė, besimokanti J.Gruodžio vidurinėje mokykloje (mokytoja Rima Kėblienė), 2-ą vietą užėmė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinė Karolina Popovaitė (mokytoja Daiva Matijošienė), o 3-ią vietą laimėjo Mantvydas Merkis iš Dusetų K.Būgos gimnazijos (mokytoja Dainora Biliūnaitė). Visos 11-12-ų klasių grupės nugalėtojos – Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinės: 1-a vieta atiteko Robertai Matusevičiūtei, 2-ą vietą pelnė Goda Bikulčiūtė (abi mokines olimpiadai parengė D.Matijošienė), 3-ią vietą užėmė Ugnė Vainiūnaitė (mokytoja Gitana Vasalauskienė). Respublikinėje lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiadoje Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams dalyvaus 1-as vietas pelniusios Rimgailė Dainytė ir Roberta Matusevičiūtė. Vertinimo komisijos pirmininkė mokytoja Gitana Vasalauskienė Nuotraukos ZŠC metodininkės Laimos Mikitienės