Konferencija ,,Gerosios patirties sklaida – netradicinių, neformalaus ugdymo priemonių diegimas ugdant socialiai aktyvų ir atsakingą, naujovėms imlų jauną žmogų“
Parašė Administratorius· 2011-07-07 13:40
Birželio 17 d. Zarasų švietimo centre vykusioje konferencijoje „Gerosios patirties sklaida – netradicinių, neformalaus ugdymo priemonių diegimas ugdant socialiai aktyvų ir atsakingą, naujovėms imlų jauną žmogų“, kurią vedė projektų vadovas Zigmas Nagys, buvo pristatyta internetinės svetainės „Drąsinkime ateitį“ dabartis.
„Drąsinkime ateitį“ šiandien – tai sėkminga neformalaus ugdymo priemonė. Lietuvos mokyklose projektas įgyvendinamas jau penkerius metus. Be „Sėkmės pamokų“ – susitikimų su žymiais, nusipelniusiais žmonėmis, kurie įrašomi į mokyklos „Garbės galeriją“ – „Drąsinkime ateitį“ įgyvendina pilietiškumą ir patriotiškumą, verslumą, kūrybiškumą ir asmeninę iniciatyvą skatinančius projektus.


Išplėstos Naujienos
Šiuo metu „Drąsinkime ateitį“ pristato naują ir nematytą jaunimo portalą „Mes nestabdom“. Tai interneto tinklapis, kuriame buriasi aktyviausi šalies mokiniai, dalinasi gerąja patirtimi, įspūdžiais. Šia inovatyvia priemone siekiama užtikrinti ir skatinti mokinių lyderystę, kryptingą socialinį aktyvumą.
Pristatoma nauja vaikų ir jaunimo socialinio ir finansinio raštingumo programa „Aflatoun“, kuri yra unikali dėl savo socialinio ir finansinio ugdymo susisteminimo. Programa parengta siekiant integruoti socialinį ir finansinį vaikų ugdymą sutelkiant dėmesį į vaiko teises ir pareigas bei finansinį raštingumą. Tai visa eilė žingsnių, kuriuos reikia atlikti pažindinant vaikus su pinigų ir finansų valdymo sąvokomis.
Biologijos pamokų ciklas: „Atliekų tvarkymas”, „Žalias gyvenimas“, „Klimato atšilimas“ atspindi itin aktualias ekologijos temas, todėl siekiama, kad jų peržiūra skatintų moksleivių ir mokytojų diskusijas dabartinių gamtosaugos problemų klausimais. Vaizdinė medžiaga puikiai padeda iliustruoti pamokas, moksleivius ir mokytojus praturtina naujomis bei aktualiomis žiniomis.
Elektroninis leidinys „Mano teisės ir pareigos kasdieniame gyvenime“ aktualus mokiniams, mokytojams ir tėvams. Jame yra teisės aktų sąvadai, žymių Lietuvos žmonių nuomonė apie teises ir pareigas, patarimai psichologiniais klausimais ir visos Lietuvos vaiko teisių apsaugos bei psichologinės pagalbos tarnybų kontaktai.
Elektroninę mokytojo knygą „Verslumo ugdymas: simuliaciniai žaidimai ir užduotys“ sudaro kelios dalys. Pirmojoje dalyje pateikiamos teorinės žinios apie verslą Lietuvoje ir pasaulyje bei nuorodos, kur galima ieškoti informacijos planuojant verslą, aktualūs dokumentai ir teisės aktai. Antrojoje, praktinėje, dalyje pateikiami simuliaciniai žaidimai, praktinės užduotys, projektinės veiklos pavyzdžiai.
Trys videopaskaitos, sudarančios audiovizualinių mokymų ciklą, kartu žinomais verslo pasaulio žmonėmis, žurnalistais, dėstytojais supažindina su lyderyste, retorikos pagrindais ir asmeniniu biudžetu.
Mokytojams skirti ir du metodiniai leidiniai „Bendrųjų vaiko gebėjimų įvertinimas“ bei „Piliečių dalyvavimas visuomenės gyvenime: formos, prasmė ir būtinybė“.
Profesinio pasirengimo testas „Mano pasirinkimas“ išrenka ne tik į profesiją, bet nuveda ir į studijų programas.
Šiandien „Drąsinkime ateitį“ nėra tik „Sėkmės pamokos“ ir „Garbės galerija“ – tai galimybė naujovėms.
Apsilankykite adresu www.drasinkimeateiti.lt ir drąsią ateitį kurkime kartu.

Švietimo centro informacija