Renginių grafikas
logo renginiu planas
Pagalba
Skambinkite
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
Apie vaikų skaitymą ir literatūrą Zarasų rajono bibliotekose
Keturi vaikų skaitymo ir laisvalaikio programos „Vasaros skaitymo metamorfozės IV“ mėnesiai baigėsi kasmetiniu seminaru bibliotekų specialistams. Seminare „Vaikų literatūros pasaulis ir skaitymo tendencijos“, kurį organizavo Zarasų švietimo centras, dalyvavo Zarasų viešosios bibliotekos, teritorinių padalinių, mokyklų bibliotekų bibliotekininkai, Ignalinos viešosios bibliotekos bibliotekininkai, rajono savivaldybės mero pavaduotoja Stasė Goštautienė, pasveikinusi specialistus, ir lektoriai Aldona Augustaitienė ir Kęstutis Urba. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė Aldona Augustaitienė skaitė pranešimą „Vaikų skaitymo programos: idėjos, naujienos, kryptys“. Lektorė pasakojo apie valstybinės skaitymo programos, vykdytos 2006–2011 m., rezultatus, nes neskaitymas buvo suvoktas valstybės lygiu kaip didžiulė problema, kurią reikia spręsti.
Netradicinės pamokos. Mokomės kitaip.
Mokytis „kitaip“ – tai ne tik klausyti, bet ir liesti, uostyti, ragauti, pačiam aktyviai dalyvauti veikloje. Vis labiau populiarios tampa netradicinės pamokos netradicinėje aplinkoje. „Geriau vieną kartą pamatyti,nei 10 kartų išgirsti“ – sako liaudies patarlė. Zarasų krašto muziejus, bendradarbiaudamas su Zarasų švietimo centru, skuba į pagalbą mokytojams, kurie organizuoja netradicines pamokas, nori mokiniams pasiūlyti įvairesnę, įdomesnę, neįprastą veiklą. Spalio mėnesį į seminarus Zarasų krašto muziejuje buvo pakviesti rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai. Programas šiems pedagogams parengė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja metodininkė, Zarasų krašto muziejaus edukatorė Sigita Paradnikienė. Ji ir praeitais mokslo metais vedė ne vieną įdomų, praktinį seminarą rajono pedagogams. Ypač didelio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogų susidomėjimo sulaukė jos vesta programa „Rankų piešiniai“.
Dailės ir technologijų mokytojų edukacinė išvyka
Vienas gausiausių ir aktyviausių pedagoginėje metodinėje ir kūrybinėje veikloje yra Zarasų rajono dailės ir technologijų mokytojų metodinis būrelis. Šio būrelio mokytojai noriai dalijasi savo pedagogine patirtimi, nuolatos domisi tradicinio ir šiuolaikinio meno naujovėmis, patys kuria, rengia tiek kolektyvines, tiek personalines parodas, pagyvindami Zarasų rajono kultūrinį gyvenimą. Šio metodinio būrelio mokytojus vienija nuostata, kad labai svarbu pasitelkiant žinias, jungiant kūrybą ir darbą galima padėti formuotis jaunai savarankiškai asmenybei, kuri šiandien dar sėdi mokykliniame suole, o rytoj kurs Lietuvos ateitį.
Zarasų ir Kraslavos rajonų pedagogai aptarė švietimo sistemos pokyčius
Zarasų (Lietuva) ir Kraslavos (Latvija) rajonų mokinius, mokytojus bei mokyklų vadovus sieja turiningas bendradarbiavimas nuo 2004 metų: kvalifikaciniai seminarai, bendri projektai, konferencijos, viktorinos, moksleivių darbų parodos, sportinės varžybos, gerosios patirties sklaida, mokymasis drauge kurti edukacines aplinkas... Laikas nestovi vietoje – šių Europos Sąjungos valstybių švietimo sistemoje vyksta pokyčiai. Šių metų spalio 14 dieną Zarasų švietimo centre Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojos ekspertės Laimutės Lumbienės iniciatyva buvo surengtas seminaras „Švietimo sistema, ugdymo inovacijos Lietuvos ir Latvijos mokyklose“. Abiejų rajonų ugdymo įstaigų vadovai aptarė ugdymo(si) organizavimą mokyklose, pedagogų kvalifikacijos tobulinimo būdus, mokytojų ir mokinių mokymui(si) naudojamas priemones, edukacines aplinkas,
Zarasų rajono ir Daugpilio miesto istorijos mokytojų bendradarbiavimas
Lietuvos ir Latvijos mokytojai pastaruoju metu vis labiau domisi vieni kitų švietimo politika, atskirų dalykų mokymo(-si) naujovėmis, problemomis ir pasiekimais. Zarasų rajono istorijos mokytojai, vadovaujami istorijos mokytojos ekspertės Rimutės Morozovienės, jau prieš pusantrų metų pradėjo glaudesnį bendradarbiavimą su Latvijos Respublikos Daugpilio miesto istorijos mokytojais. 2010 m. pavasarį dauguma Zarasų rajono ir Utenos miesto istorikų lankėsi Daugpilio 12-oje vidurinėje mokykloje. Tarptautiniame išvažiuojamajame seminare susitiko ir bendravo šios mokyklos ir mūsų rajono istorijos mokytojai, aiškinosi istorijos mokymo
Savanorystė ir profesinis pasirinkimas
Švietimo mainų paramos fondas, įgyvendindamas Euroguidance projektą Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Eurodesk Lietuva ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (JTBA), Vilniuje organizavo diskusiją - seminarą „Savanorystė ir profesinis pasirinkimas“. Įvertinus situaciją, kad savanoriška veikla jauniems žmonėms gali padėti renkantis profesinį kelią, Euroguidance projektas kartu su partneriais pakvietė diskusijai keletą profesinio informavimo taškų koordinatorių ir savanoriško sektoriaus specialistų. Seminare - diskusijoje dalyvavo SMM vyriausioji specialistė Aleksandra Sokolova.
Minčiai ir sielai
Žmogus - mąstanti, jaučianti, kurianti būtybė... Jūsų mintys, kūryba gali praskaidrinti kitų žmonių būtį, kasdienį gyvenimą nuspalvinti vaiskiomis spalvomis, leisti pasijusti savitu...
Skyrelis „Minčiai ir sielai“ yra skirtas mokytojams, mokiniams, tėveliams ir visiems Zarasų krašto žmonėms, kurie nori dalintis mintimis, pamąstymais, pasiūlymais, padedančiais kurti gėrį ir grožį ŽMOGAUS širdyje. Mintis, pasiūlymus siųskite mums el. paštu pedag.centras@zarasai.lt arba atneškite į švietimo centrą Savanorių g.1, Zarasai.

Šiuo metu prašome susipažinti su Vasilijaus Trusovo ir Giedrės Mičiūnienės kūryba.

Zarasų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Nadiežda Matušova