Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
eValdžios vartai
Skambinkite
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Mokymo priemonės ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų kompetencijų ugdymui
Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas Lietuvoje atliepia pagrindinius vaiko poreikius – saugumo, aktyvumo, saviraiškos. Ikimokyklinio ugdymo tikslas − padėti šeimai puoselėti visas vaiko galias (intelektualines, emocijų, valios, fizines), lemiančias asmenybės brandą ir socializacijos sėkmę teikiant ikimokyklinio ugdymo programą ir/ar reikalingą švietimo pagalbą vaikui ir šeimai. Visa tai dauguma priklauso nuo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogių kompetencijų ir noro tobulėti bei plėsti savo akiratį. Zarasų švietimo centre vykusiame seminare rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogės gilino ir tobulino profesines kompetencijas, praplėtė žinias apie mokymo priemonių pritaikymo galimybes ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų ugdymo procese. Seminaro dalyviams buvo pristatyta gausi ir įvairi mokymo priemonių paroda.
Rudens poetiniai pokalbiai
Jau trečius metus Zarasų švietimo centras pakviečia susitikti, pasidalyti kūrybinėmis mintimis, poezijos posmais, dainomis įvairaus amžiaus žmones. Šiemet „Rudens poetiniai pokalbiai“ sutapo su suaugusiųjų švietimo savaite, gausia įvairių renginių, parodų, susitikimų. Tad lyg šviesus vasaros dvelksmas salėje akį traukė renginio išvakarėse pristatyta senjorų darbų paroda: paveikslai, nerti, megzti, siuvinėti rankdarbiai. Zarasų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja pavaduojanti direktorių Nadiežda Matušova pasidžiaugė, kad esame šalia, mokame skleisti gėrį, o renginio vedėjas mokytojas Vasilijus Trusovas kvietė sugrįžti arčiau savęs, prie savųjų, bent trumpai pabūti drauge, pažvelgti vieni kitiems į akis, paskaitė naujausių eilių.
Zarasų krašto muziejuje atidaroma Rimanto Bikulčiaus fotografijų paroda "Kitokia šviesa"
Labiausiai šviesos pasiilgstama vėlyvą rudenį. „Kitokia šviesa“ - nekasdienė šviesa Rimanto Bikulčiaus fotografijų parodoje, kurios atidarymas lapkričio 18 d. 16 val. Zarasų krašto muziejuje. Parodos autorius Rimantas Bikulčius – vienas aktyviausių rajono fotografų, derinantis Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos vadovo ir istorijos mokytojo pareigas, azartiškai ieškantis grožio gamtoje akimirkų. Būtinybei fotografuoti atsiradus dar vaikystėje, fotografijos meno trauka tik stiprėjo. Kūryboje dominuoja meditacinis peizažas, minties, nuotaikos, vaizdo ir spalvų, kuriančių muzikos skambesio pojūtį, dermė. Jautrus fotografo žvilgsnis į mūsų krašto gamtą: kantrus šviesos stebuklo auštant laukimas, rūko paslapčių, ežero erdvių atvėrimas.
Apie vaikų skaitymą ir literatūrą Zarasų rajono bibliotekose
Keturi vaikų skaitymo ir laisvalaikio programos „Vasaros skaitymo metamorfozės IV“ mėnesiai baigėsi kasmetiniu seminaru bibliotekų specialistams. Seminare „Vaikų literatūros pasaulis ir skaitymo tendencijos“, kurį organizavo Zarasų švietimo centras, dalyvavo Zarasų viešosios bibliotekos, teritorinių padalinių, mokyklų bibliotekų bibliotekininkai, Ignalinos viešosios bibliotekos bibliotekininkai, rajono savivaldybės mero pavaduotoja Stasė Goštautienė, pasveikinusi specialistus, ir lektoriai Aldona Augustaitienė ir Kęstutis Urba. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė Aldona Augustaitienė skaitė pranešimą „Vaikų skaitymo programos: idėjos, naujienos, kryptys“. Lektorė pasakojo apie valstybinės skaitymo programos, vykdytos 2006–2011 m., rezultatus, nes neskaitymas buvo suvoktas valstybės lygiu kaip didžiulė problema, kurią reikia spręsti.
Netradicinės pamokos. Mokomės kitaip.
Mokytis „kitaip“ – tai ne tik klausyti, bet ir liesti, uostyti, ragauti, pačiam aktyviai dalyvauti veikloje. Vis labiau populiarios tampa netradicinės pamokos netradicinėje aplinkoje. „Geriau vieną kartą pamatyti,nei 10 kartų išgirsti“ – sako liaudies patarlė. Zarasų krašto muziejus, bendradarbiaudamas su Zarasų švietimo centru, skuba į pagalbą mokytojams, kurie organizuoja netradicines pamokas, nori mokiniams pasiūlyti įvairesnę, įdomesnę, neįprastą veiklą. Spalio mėnesį į seminarus Zarasų krašto muziejuje buvo pakviesti rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai. Programas šiems pedagogams parengė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja metodininkė, Zarasų krašto muziejaus edukatorė Sigita Paradnikienė. Ji ir praeitais mokslo metais vedė ne vieną įdomų, praktinį seminarą rajono pedagogams. Ypač didelio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogų susidomėjimo sulaukė jos vesta programa „Rankų piešiniai“.
Dailės ir technologijų mokytojų edukacinė išvyka
Vienas gausiausių ir aktyviausių pedagoginėje metodinėje ir kūrybinėje veikloje yra Zarasų rajono dailės ir technologijų mokytojų metodinis būrelis. Šio būrelio mokytojai noriai dalijasi savo pedagogine patirtimi, nuolatos domisi tradicinio ir šiuolaikinio meno naujovėmis, patys kuria, rengia tiek kolektyvines, tiek personalines parodas, pagyvindami Zarasų rajono kultūrinį gyvenimą. Šio metodinio būrelio mokytojus vienija nuostata, kad labai svarbu pasitelkiant žinias, jungiant kūrybą ir darbą galima padėti formuotis jaunai savarankiškai asmenybei, kuri šiandien dar sėdi mokykliniame suole, o rytoj kurs Lietuvos ateitį.
Zarasų ir Kraslavos rajonų pedagogai aptarė švietimo sistemos pokyčius
Zarasų (Lietuva) ir Kraslavos (Latvija) rajonų mokinius, mokytojus bei mokyklų vadovus sieja turiningas bendradarbiavimas nuo 2004 metų: kvalifikaciniai seminarai, bendri projektai, konferencijos, viktorinos, moksleivių darbų parodos, sportinės varžybos, gerosios patirties sklaida, mokymasis drauge kurti edukacines aplinkas... Laikas nestovi vietoje – šių Europos Sąjungos valstybių švietimo sistemoje vyksta pokyčiai. Šių metų spalio 14 dieną Zarasų švietimo centre Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojos ekspertės Laimutės Lumbienės iniciatyva buvo surengtas seminaras „Švietimo sistema, ugdymo inovacijos Lietuvos ir Latvijos mokyklose“. Abiejų rajonų ugdymo įstaigų vadovai aptarė ugdymo(si) organizavimą mokyklose, pedagogų kvalifikacijos tobulinimo būdus, mokytojų ir mokinių mokymui(si) naudojamas priemones, edukacines aplinkas,
Zarasų rajono ir Daugpilio miesto istorijos mokytojų bendradarbiavimas
Lietuvos ir Latvijos mokytojai pastaruoju metu vis labiau domisi vieni kitų švietimo politika, atskirų dalykų mokymo(-si) naujovėmis, problemomis ir pasiekimais. Zarasų rajono istorijos mokytojai, vadovaujami istorijos mokytojos ekspertės Rimutės Morozovienės, jau prieš pusantrų metų pradėjo glaudesnį bendradarbiavimą su Latvijos Respublikos Daugpilio miesto istorijos mokytojais. 2010 m. pavasarį dauguma Zarasų rajono ir Utenos miesto istorikų lankėsi Daugpilio 12-oje vidurinėje mokykloje. Tarptautiniame išvažiuojamajame seminare susitiko ir bendravo šios mokyklos ir mūsų rajono istorijos mokytojai, aiškinosi istorijos mokymo
Savanorystė ir profesinis pasirinkimas
Švietimo mainų paramos fondas, įgyvendindamas Euroguidance projektą Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Eurodesk Lietuva ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (JTBA), Vilniuje organizavo diskusiją - seminarą „Savanorystė ir profesinis pasirinkimas“. Įvertinus situaciją, kad savanoriška veikla jauniems žmonėms gali padėti renkantis profesinį kelią, Euroguidance projektas kartu su partneriais pakvietė diskusijai keletą profesinio informavimo taškų koordinatorių ir savanoriško sektoriaus specialistų. Seminare - diskusijoje dalyvavo SMM vyriausioji specialistė Aleksandra Sokolova.
Minčiai ir sielai
Žmogus - mąstanti, jaučianti, kurianti būtybė... Jūsų mintys, kūryba gali praskaidrinti kitų žmonių būtį, kasdienį gyvenimą nuspalvinti vaiskiomis spalvomis, leisti pasijusti savitu...
Skyrelis „Minčiai ir sielai“ yra skirtas mokytojams, mokiniams, tėveliams ir visiems Zarasų krašto žmonėms, kurie nori dalintis mintimis, pamąstymais, pasiūlymais, padedančiais kurti gėrį ir grožį ŽMOGAUS širdyje. Mintis, pasiūlymus siųskite mums el. paštu pedag.centras@zarasai.lt arba atneškite į švietimo centrą Savanorių g.1, Zarasai.

Šiuo metu prašome susipažinti su Vasilijaus Trusovo ir Giedrės Mičiūnienės kūryba.

Zarasų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Nadiežda Matušova
Pedagoginių psichologinių tarnybų vadovų pasitarimas
Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko pedagoginių psichologinių tarnybų vadovų pasitarimas, skirtas švietimo įstatymą papildančių teisės aktų (reglamentuojančių švietimo pagalbos teikimą ), aptarimui. Pasitarime dalyvavo ir pranešimus skaitė Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktorius A.Puodžiukas (2011–2012 mokslo metų prioritetai ir svarbiausios veiklos kryptys), Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vedėjas R.Zuoza (Švietimo pagalbos teikimas mokyklose), Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja G.Šeibokienė (Kas naujo ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme?), Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja L.Žadeikaitė (Atnaujinto ugdymo turinio kryptys), Švietimo organizavimo skyriaus vyriausioji specialistė S.Strolaitė