Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
eValdžios vartai
Skambinkite
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Respublikinė švietimo centrų konferencija „Švietimo centro veikla ir mokytojo profesinė karjera“
„Kas žino, kokie turi būti daiktai, – protingas žmogus; kas žino, kokie daiktai yra iš tikrųjų, – tas patyręs žmogus, o kas žino, kaip juos pagerinti, – genialus žmogus“. (D.Didro) 2012 m. kovo 29-30 d. Birštone vyko Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacijos ir Ugdymo plėtotės centro organizuota respublikinė švietimo centrų konferencija „Švietimo centro veikla ir mokytojo profesinė karjera“. Konferencijos tikslas – aptarti švietimo centrų veiklą ir jai keliamus reikalavimus bei nacionalinius lūkesčius organizuojant pedagogų kvalifikacijos tobulinimąsi, pasidalinti švietimo centrų veiklos patirtimis padedant pedagogams siekti profesinės karjeros, išsakyti problemas ir drauge ieškoti būdų joms spręsti.
Zarasų švietimo centro sveikinimas
PIRMOJI LIETUVOS MOKINIŲ MUZIKOS OLIMPIADA
2012 m. kovo 24 d. Klaipėdos universiteto Menų fakultete įvyko pirmoji Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Ją, remdamasi estų patirtimi ir ilgamečiu bendradarbiavimu su Europos muzikinio ugdymo mokyklose asociacija (EAS), inicijavo ir organizavo Lietuvos muzikos mokytojų asociacija (LMMA). Organizuojant renginį talkino Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras, Ugdymo plėtotės centras, Klaipėdos universitetas. Respublikiniame olimpiados etape susirinko savivaldybių etapuose geriausiai pasirodę 28 moksleiviai iš Alytaus, Biržų, Klaipėdos, Kretingos, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių, Rokiškio, Šilutės, Zarasų miestų ir rajonų. Olimpiadoje dalyvavo dviejų amžiaus grupių mokiniai: I grupę sudarė 12–14 metų, II grupę – 15–18 metų bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai. Į III grupę buvo pakviesti konservatorijų, menų/muzikos mokyklų/gimnazijų 15–18 metų mokiniai.
Lituanistai dalijosi ugdymo turinio naujovėmis
Kovo 29 d. Zarasų švietimo centre vyko rajono lituanistų seminaras „Lietuvių kalbos ugdymo turinio naujovių sklaida“. Jame dalyvavo 16 rajono lituanistų, aptarusių pačius naujausius mokymo metodus, būdus, pasidalijusių savo patirtimi, darbo sėkmėmis ir problemomis. Net penki lituanistai skaitė pranešimus. Seminarą pradėjo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokytoja Gitana Vasalauskienė, pristačiusi neseniai gimnazijoje su mokiniais vykusią konferenciją apie kultūros epochas, sroves, kryptis. Mokytoja aptarė, kaip buvo organizuojama veikla, kaip mokiniai dirbo, akcentavo, kad atvira pamoka apie sroves buvo skirta įvairių klasių mokiniams, norintiems pasikartoti ar ką nors nauja sužinoti apie antiką, viduramžius, renesansą, baroką, klasicizmą, romantizmą, švietimą, realizmą. Ši veikla ypač naudinga abiturientams, jau intensyviai kartojantiems išeitą kursą ir besiruošiantiems egzaminams. Taigi seminare dvi III gimn. klasės mokinės su pateiktimis pristatė vieną kultūros srovę- renesansą.
Diplomai konkurse „Žemės diena 2012 – Utena“
Gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis“ kasmet organizuoja respublikinį gamtos fotografijos konkursą „Žemės diena 2012 – Utena“. Šiemet jame dalyvavo gausus būrys mūsų rajono fotografų ir tik pradėjusių domėtis šiuo menu. Konkurso narių skaičių šiemet papildė būrelis Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių: Gedmintė Dimitrevičiūtė, Milda Kolesnikovaitė, Karolina Kolytė, Elena Memliukaitė, Renata Meškauskaitė, Lina Minkevičiūtė, Aurimas Viburys, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ugdytinės: Indrė Pupeikytė, Viltė Rimdeikaitė, Adelė Vaitukaitytė. Konkurso parodos atidarymas vyko kovo 23 d. popietę Utenos dailės mokykloje. Nors šiemet sulaukta ypač gausaus dalyvių būrio net iš 14-os Lietuvos miestų, tačiau mūsų rajono gimnazistų darbai neliko nepastebėti ir taip pat eksponuojami parodoje.
Mintys po lituanistų seminaro
Kokia dabartinė lietuvių novelistikos būklė? Ar novelės žanras yra populiarus? O gal jo vietą užima esė, romanas? Kokie vėjai latvių literatūroje? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galima buvo išgirsti kovo 23 dieną Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje vykusiame seminare lietuvių kalbos mokytojams „Šiuolaikinės novelės raidos tendencijos“. Programos vadovės ir organizatorės lietuvių kalbos mokytojos Vandos Normantienės pakviestos lektorės iš Vilniaus, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto. Tai humanitarinių mokslų habilituota daktarė, Šiuolaikinės literatūros skyriaus vyriausioji darbuotoja Jūratė Sprindytė ir humanitarinių mokslų daktarė, Naujosios literatūros skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Laura Laurušaitė.
Pagrindinio ugdymo turinio optimizavimas
Kovo 21 dieną Zarasų švietimo centre vyko rajono matematikos mokytojams seminaras „Pagrindinio ugdymo turinio optimizavimas“, kurio tikslas pagilinti matematikos mokytojų profesines žinias ir gebėjimus, skatinti mokytojų bendradarbiavimą tarpusavyje. Seminaro metu savo gerąja patirtimi pasidalino Irena Girskienė, Zarasų Ąžuolo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Ji skaitė paskaitą „Ugdymo turinio diferencijavimas ir individualizavimas“. Ugdymo diferencijavimas yra mokymo ir mokymosi turinio, metodų, mokymo(si) priemonių, aplinkos, vertinimo pritaikymas mokinių skirtybėms. Jo tikslas – sudaryti sąlygas kiekvienam mokiniui sėkmingiau mokytis. Mokiniai skiriasi turima patirtimi, motyvacija, interesais, siekiais, gebėjimais, mokymosi stiliumi, pasiekimų lygiu ir kt.,
Rajoninės matematikos ir lietuvių kalbos olimpiados
2012 m. kovo 21 d. Zarasų švietimo centre vyko rajoninė 6-8 kl. mokinių matematikos olimpiada. Joje dalyvavo 40 6-8 kl. mokinių iš penkių rajono mokyklų. Kovo 22 d. švietimo centre vyko rajoninė 8 kl. mokinių lietuvių kalbos olimpiada. Dėkojame olimpiados dalyviams, jų mokytojams, už nuoširdų triūsą gilinant mokinių matematikos ir lietuvių kalbos žinias, rengiant užduotis, vertinant darbus. Sveikiname laimėtojus.
Pavasariu subangavo poetinis žodis
Zarasų švietimo centre įvyko tradiciniai Pavasario poetiniai pokalbiai. Tai keletą pastarųjų metų rengiamos poezijos popietės, tad kuriantys Zarasų literatai ir kūrybos gerbėjai susitinka ir mielai bendrauja, skaito kūrybą, diskutuoja, pajunta džiaugsmo ir dvasingumo akimirkas. Šį kartą kuriančių ir skaitančių zarasiškių susibūrimas sutapo su Knygnešio diena. Pavasario poetinių pokalbių popietėje buvo pristatytos dviejų Zarasų literatų klubo ,,Virš tylos“ narių – Onos Kačkienės ir Vasilijaus Trusovo – poezijos knygos. Nemažas poezijos mylėtojų būrys tądien turėjo progą ne tik klausytis kūrybos, bet ir arčiau susipažinti su autoriais. Zarasų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Nadiežda Matušova, pradėjusi renginį, poetiškai nuteikė visus susirinkusiuosius, pakvietė išgirsti kuriančiųjų mintis.
,,Molinuko“ jubiliejus
Jau penkerius metus iš eilės, įgyvendinant lipdymo iš molio programą ,,Molinukas“, Zarasų mokykloje-darželyje ,,Lakštingala“ Magučių ugdymo skyriuje vyksta darbas su moliu. Neįgaliems mokiniams patinka dirbti su natūralia medžiaga, nors molis jų rankoms ilgai nepasiduoda, bet jis yra plastiškas ir ,,gyvas“. Vaikams svarbu ne rezultatas, o pats darbelio gaminimo procesas. Nuo pat pirmų darbo su moliu metų keramikos paslapčių mus moko Zarasų Ąžuolo gimnazijos technologijų mokytojas metodininkas Raimundas Pupeikis. Jis išmokė kaip pasigaminti plastišką molį iš molio miltelių, išminkyti jį, nusilipdyti reikiamų detalių dirbiniui ir jas sujungti į visumą taip, kad jos nesubyrėtų, o vėliau džiovinti ir deginti molio deginimo krosnelėje. Darbas nėra lengvas, reikalaujantis kantrybės, išradingumo, sumanumo, originalumo ir valios. Pats maloniausias momentas – dirbinio dekoravimas akriliniais dažais. Ši mėgstama veikla , dirbant su neįgaliais mokiniais, tapo mums ne tik darbu, bet ir laisvalaikiu.
Pradinis ugdymas šiandien
Kovo 15 d. Vilniuje buvo pristatytas naujas, ES struktūrinių fondų remiamas, pradinio ugdymo tobulinimui skirtas projektas „Pradinio ugdymo tobulinimas“. Projekto viešinimo konferencijoje dalyvavo komanda iš mūsų rajono: Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pedagogės N. Ragauskienė, E. Naprienė, Zarasų savivaldybės administracijos kultūros ir švietimo skyriaus vyr.specialistė K. Kazancevienė ir Švietimo centro metodininkė L. Mikitienė. Konferencijos metu išklausyti įdomūs ir naudingi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjo R. Ališausko, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros Politikos analizės skyriaus metodininkės V. Vaicekauskienės, Vilniaus Universiteto profesoriaus A. Bagdono, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro projekto metodinės veiklos vadovės R.Dudzinskienės pranešimai. Patį projektą išsamiai pristatė projekto vadovė A. Rudienė. Pasak jos, projektas sukurs realias