Renginių grafikas

Registruokitės
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Pagrindinio ugdymo turinio optimizavimas
Kovo 21 dieną Zarasų švietimo centre vyko rajono matematikos mokytojams seminaras „Pagrindinio ugdymo turinio optimizavimas“, kurio tikslas pagilinti matematikos mokytojų profesines žinias ir gebėjimus, skatinti mokytojų bendradarbiavimą tarpusavyje. Seminaro metu savo gerąja patirtimi pasidalino Irena Girskienė, Zarasų Ąžuolo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Ji skaitė paskaitą „Ugdymo turinio diferencijavimas ir individualizavimas“. Ugdymo diferencijavimas yra mokymo ir mokymosi turinio, metodų, mokymo(si) priemonių, aplinkos, vertinimo pritaikymas mokinių skirtybėms. Jo tikslas – sudaryti sąlygas kiekvienam mokiniui sėkmingiau mokytis. Mokiniai skiriasi turima patirtimi, motyvacija, interesais, siekiais, gebėjimais, mokymosi stiliumi, pasiekimų lygiu ir kt.,
Rajoninės matematikos ir lietuvių kalbos olimpiados
2012 m. kovo 21 d. Zarasų švietimo centre vyko rajoninė 6-8 kl. mokinių matematikos olimpiada. Joje dalyvavo 40 6-8 kl. mokinių iš penkių rajono mokyklų. Kovo 22 d. švietimo centre vyko rajoninė 8 kl. mokinių lietuvių kalbos olimpiada. Dėkojame olimpiados dalyviams, jų mokytojams, už nuoširdų triūsą gilinant mokinių matematikos ir lietuvių kalbos žinias, rengiant užduotis, vertinant darbus. Sveikiname laimėtojus.
Pavasariu subangavo poetinis žodis
Zarasų švietimo centre įvyko tradiciniai Pavasario poetiniai pokalbiai. Tai keletą pastarųjų metų rengiamos poezijos popietės, tad kuriantys Zarasų literatai ir kūrybos gerbėjai susitinka ir mielai bendrauja, skaito kūrybą, diskutuoja, pajunta džiaugsmo ir dvasingumo akimirkas. Šį kartą kuriančių ir skaitančių zarasiškių susibūrimas sutapo su Knygnešio diena. Pavasario poetinių pokalbių popietėje buvo pristatytos dviejų Zarasų literatų klubo ,,Virš tylos“ narių – Onos Kačkienės ir Vasilijaus Trusovo – poezijos knygos. Nemažas poezijos mylėtojų būrys tądien turėjo progą ne tik klausytis kūrybos, bet ir arčiau susipažinti su autoriais. Zarasų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Nadiežda Matušova, pradėjusi renginį, poetiškai nuteikė visus susirinkusiuosius, pakvietė išgirsti kuriančiųjų mintis.
,,Molinuko“ jubiliejus
Jau penkerius metus iš eilės, įgyvendinant lipdymo iš molio programą ,,Molinukas“, Zarasų mokykloje-darželyje ,,Lakštingala“ Magučių ugdymo skyriuje vyksta darbas su moliu. Neįgaliems mokiniams patinka dirbti su natūralia medžiaga, nors molis jų rankoms ilgai nepasiduoda, bet jis yra plastiškas ir ,,gyvas“. Vaikams svarbu ne rezultatas, o pats darbelio gaminimo procesas. Nuo pat pirmų darbo su moliu metų keramikos paslapčių mus moko Zarasų Ąžuolo gimnazijos technologijų mokytojas metodininkas Raimundas Pupeikis. Jis išmokė kaip pasigaminti plastišką molį iš molio miltelių, išminkyti jį, nusilipdyti reikiamų detalių dirbiniui ir jas sujungti į visumą taip, kad jos nesubyrėtų, o vėliau džiovinti ir deginti molio deginimo krosnelėje. Darbas nėra lengvas, reikalaujantis kantrybės, išradingumo, sumanumo, originalumo ir valios. Pats maloniausias momentas – dirbinio dekoravimas akriliniais dažais. Ši mėgstama veikla , dirbant su neįgaliais mokiniais, tapo mums ne tik darbu, bet ir laisvalaikiu.
Pradinis ugdymas šiandien
Kovo 15 d. Vilniuje buvo pristatytas naujas, ES struktūrinių fondų remiamas, pradinio ugdymo tobulinimui skirtas projektas „Pradinio ugdymo tobulinimas“. Projekto viešinimo konferencijoje dalyvavo komanda iš mūsų rajono: Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pedagogės N. Ragauskienė, E. Naprienė, Zarasų savivaldybės administracijos kultūros ir švietimo skyriaus vyr.specialistė K. Kazancevienė ir Švietimo centro metodininkė L. Mikitienė. Konferencijos metu išklausyti įdomūs ir naudingi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Strateginių programų biuro vedėjo R. Ališausko, Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros Politikos analizės skyriaus metodininkės V. Vaicekauskienės, Vilniaus Universiteto profesoriaus A. Bagdono, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro projekto metodinės veiklos vadovės R.Dudzinskienės pranešimai. Patį projektą išsamiai pristatė projekto vadovė A. Rudienė. Pasak jos, projektas sukurs realias
Pirmoji muzikos olimpiada
Šiais metais pirmą kartą organizuojama Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Zarasų švietimo centras kartu su muzikos mokytojų metodiniais būreliais vykdė Lietuvos mokinių muzikos olimpiados antrąjį (savivaldybės) etapą. Olimpiados tikslas – skatinti mokinių muzikinę kūrybinę raišką. Dalyviai skirstomi į tris kategorijas. 1. Bendrojo ugdymo mokyklų 12-14 metų mokiniai, 2. Bendrojo ugdymo pagrindinių mokyklų, gimnazijų 15-18 metų mokiniai, 3. Meno gimnazijų ir konservatorijų mokiniai. Olimpiados metu visų grupių dalyviai atlieka po tris užduotis: muzikinių žinių patikrinimas ir muzikos rašto skaitymas iš lapo, pasirinktos dainos atlikimas, originali kompozicija – tai savos kūrybos daina ar kūrinys. Muzikos olimpiados reikalavimai yra gana aukšti ir tik lankant bendrojo ugdymo mokyklą šių žinių nepakanka. Todėl visi antrojo etapo muzikos olimpiados dalyviai yra baigę, ar dar besimokantys Zarasų meno mokyklos muzikos skyriuje.
Lietuvos mokinių technologijų olimpiada „Mano kūrinys – Lietuvos muziejui“
Kovo 1 d. Zarasų švietimo centre vyko mokinių technologijų olimpiados rajoninis etapas. Gausus dalyvių būrys pristatė pačius įvairiausius medžio, tekstilės ir taikomojo meno darbus. Iš 5 rajono mokyklų atvyko 27 mokiniai. Pasiskirstę į 4 amžiaus grupes mokiniai vertinimo komisijai pristatė savo autorinį darbą, jo gaminimo etapus, atsakė į pateiktus klausimus. Čia buvo siūtos naginės ir medžiaginiai karoliai, floristiniai atvirukai ir žolelėmis puošti velykiniai kiaušiniai, siuvinėti paveikslai ir papjė-mašė indeliai. Gausiausia buvo medžio drožinių: nuo mašinos ir lėktuvo modelių iki medinio pietų servizo, nuo dekoruotų lėlių-matrioškų iki medinių papuošalų. Mokinių atlikti kūrybiniai darbai džiugino išradingumu, savitumu, kruopščiu atlikimu. Džiaugiamės kūrybingais Zarasų rajono mokiniais, kompetentingais mokytojais. Dėkojame vertinimo komisijai, o pirmosios vietos laimėtojui Mantui Raščinskui,
2012 m. dailės olimpiada „Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki...“
Vasarį jau antri metai Zarasų švietimo centre susirenka jaunieji dailininkai. To priežastis – dailės olimpiada. Kasmet skelbiama vis kita olimpiados kūrybinė tema. 2012 metų olimpiados kūrybinė tema buvo „Sparnai. Nuo vėjo malūnų iki …“. Lietuvoje, daugiausia Aukštaitijos regione, gana daug išlikusių vėjo malūnų. Jie įdomūs tiek istorine, etnografine prasme, tiek ir savo eksterjeru bei interjeru. Vėjo malūnai labai gražūs ir pagyvinantys peizažą statiniai, juose daug romantikos, laisvės fantazijai. Darbų vėjo malūnų tema sulaukėme iš Dusetų meno mokyklos mokinių (mokytojas Romualdas Pučekas). Tai galėjo būti ir laisvės sparnai, čia galima rasti sąsajų su J. Zikaro kūryba, su Pegasu – kūrybos simboliu ir pan.
Romualdas Pučekas – metų mokytojas
Metų mokytojo premija apdovanota Romualdo Pučeko, Zarasų rajono Dusetų meno mokyklos dailės mokytojo eksperto veikla. Mokytojo R. Pučeko parengti mokiniai pelnė laureatų vardus įvairiuose tarptautiniuose ir Lietuvos vaikų piešinių konkursuose, moksleivių darbų parodos dažnai eksponuojamos Dusetų dailės galerijoje, Zarasų krašto muziejuje, Zarasų kultūros centre, Rokiškio muziejuje, Zarasų ir Dusetų bibliotekose, įvairiose šventėse ir mugėse. Pedagogas išugdė tokius žinomus menininkus, kaip Alvydas Stauskas, Eugenijus Raugas, Rimvydas Daužvardis ir kiti.
„Paramos kolegai“ modelis – galimybė mokytis vienam iš kito
Ugdymo plėtotės centras nuo 2010 m. spalio mėn. vykdo 17 mėn. trukmės projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“. Zarasų švietimo centras yra šio projekto partneris. Viena iš naujausių ir moderniausių kvalifikacijos tobulinimo formų — „Paramos kolegai“ modelis, pagrįstas mokytojų mokymo principu, buvo sėkmingai įgyvendintas ir mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklose: Zarasų „Ąžuolo“, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijose, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijoje ir Salako pagrindinėje mokykloje. „Paramos kolegai “ modelio mokytojai patarėjai M. Kaulavičienė, E. Naprienė, I. Šukienė, A. Šileikienė ir V. Trusovas dalyvavo mokymuose Rokiškyje ir Utenoje. Šie patarėjai mokymuose ugdė įgūdžius, kurių prireiks bendraujant su kolegomis mokyklose. Tai — pasitikėjimu pagrįstu bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių naudojimas, pamokų planavimo ir rengimosi joms įgūdžių stiprinimas, geriausių technologijų integravimo praktikų taikymas.
Senovės Kinijos tapybos paslaptys
Vasario pabaigoje Zarasų švietimo centre vyko praktinis seminaras visiems norintiems išmokti piešti ant ryžių popieriaus. Jį vedė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos dailės vyr. mokytoja Jurgita Navickienė. „Xieji" arba "Greitojo teptuko" technika priklauso tradicinei kinų tapybai, gyvuojančiai jau daugiau nei 3000 metų. Naudojant tušą ir mineralinius dažus, ant plonyčio ryžių popieriaus keliais lengvais potėpiais perkeliamas dailininką sužavėjusio medžio, gėlės žiedo ar peizažo charakteris. Šis piešimo būdas - tai meditacija, kai nuraminus protą, piešiama širdimi, mėgaujantis kūrybos procesu, buvimo „čia ir dabar“ palaima… Kūrybos procesas primena meditaciją, kuri prasideda jau nuo priemonių pasiruošimo - tušo, spalvų maišymo. Uždegta žvakelė, puodelis kvepiančios arbatos, rami muzika taip pat padeda susikurti reikiamą atmosferą. Tuomet prasideda stebuklai - keletas lengvų potėpių bambukiniu teptuku ir popieriaus lape pražysta slyvos ar lotoso žiedas,