Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Antrokų paroda „Spalvotos dienos“
Lapkričio 14 dieną Zarasų švietimo tarnyboje buvo spalvinga, linksma ir muzikalu. Čia vyko Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2 c klasės mokinių dailės darbų parodo „Spalvotos dienos“ atidarymo popietė. Jau tapo gražia tradicija mokiniams lankytis tėvelių darbovietėse, susipažinti su Zarasų miesto įstaigomis, naujomis profesijomis, atlikti naujų įdomių veiklų. Šį kartą antrokai, mokytojos Reginos Gecevičienės vadovaujami, nupiešė labai gražių piešinių, o juos eksponuoti sumanė Elinos mamos darbovietėje.
Susirinkę mokiniai ir tėveliai gėrėjosi iškabintais piešiniais. Tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė pristatė švietimo įstaigą, papasakojo, kad mokosi ne tik vaikai, bet ir mokytojai, pristatė Tarnybos veiklas, pakvietė tėvelius pasinaudoti Tarnybos specialistų paslaugomis.
Antrokų mokytoja Regina kalbėjo apie mokinių ir tėvų bendravimo svarbą, pasidžiaugė, kad atrandama laiko pabūti kartu, pagyrė antrokus, kurie labai stengėsi nupiešti spalvingus darbus ir juos parodyti tėveliams.
Paroda „Išgirsk juos“
Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje pristatyta Kornelijos Vitartaitės autorinė dailės darbų paroda. Kornelija mokosi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos III klasėje bei Zarasų meno mokykloje dailės skyriuje.
Kornelijos piešinių paroda vadinasi „Išgirsk juos“. Tai senų žmonių portretai. Kiekvienam portretui skiriamas trumpas tekstas. Gal atrodytų keista, kodėl jaunystės ir grožio kultą propaguojančiame pasaulyje, Kornelija piešia senus žmones?
Atsako pati autorė:
– Piešimas man ne tik hobis, tai – dalis mano gyvenimo. Kai man būna gera, aš užsiimu kūryba, kai liūdna – aš tai išlieju ant lapo. Su menais aš ruošiuosi sieti ateitį, studijas. Visada ieškau naujų galimybių, ugdau save kaip asmenybę. Kodėl seni žmonės? Trylika panašių veidų su gyvenimo išvagotomis raukšlėmis. Trylika skirtingų istorijų, kurių jau seniai niekas nebesiklauso... Seni žmonės – didžiausia vertybė, tačiau mes taip dažnai tai pamirštam. Tarsi jie neegzistuotų...
Sveikiname
Nelik vienas, kai tau sunku
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba 2017-2018 m. vykdė veiklas pagal projektą „Bendruomenių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityse“, finansuojamą Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.
Buvo vykdomi mokymai, konsultacijos, rengiama Zarasų rajono savivaldybės savižudybių prevencijos 2018-2021 metų programa ir priemonių planas, reagavimo į savižudybių riziką algoritmai, sudaroma savižudybių prevencijos komisija, rengiamas jos reglamentas. Rajone 180 asmenų baigė savižudybės atpažinimo ir reagavimo mokymus. 60 asmenų dalyvavo mokymuose pagal „ASIST“ programą. Tai – dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažinti savižudybės riziką ir suteikti būtiną pagalbą užtikrinant saugumą. 120 rajono gyventojų baigė mokymus pagal „SafeTALK“ programą. Tai – keturių valandų mokymai, kurie padeda dalyviams geriau suprasti savižudybių problemą ir į ją tinkamai reaguoti.
.
Projektas „Globos ir įvaikinimo sistemos tobulinimas 2018 m. Zarasų rajono savivaldybėje“
Gyvenimo padiktuota tiesa, kad vaikai turi augti šeimose, o ne vaikų namuose, įgyja pagreitį. Dalintis savo namų šiluma ir atiduoti širdies dalelę svetimam vaikui pasiryžta vis daugiau zarasiškių. Zarasų krašto žmonės rimtai domisi globos ir įvaikinimo tema.

Tobulinant globos procesą svarbu neužmiršti ir pačių globėjų psichologinės sveikatos bei energijos išteklių. Nieko nuostabaus, kad žmonėms, skiriantiems daug pastangų padėti kitiems, ir patiems prireikia pagalbos. Globėjai šiuo atveju ne išimtis. Tik tuomet, kai pagalba bus numatyta ne tik globotiniams, bet ir globėjams, galėsime kalbėti apie pilnavertį globėjų įsitraukimą į globos komandą ir kokybišką globos procesą.

Tam tikslui Zarasų švietimo pagalbos tarnyba vykdo projektą „Globos ir įvaikinimo sistemos tobulinimas 2018 m. Zarasų rajono savivaldybėje“.
Projekto tikslas – tęsti nuoseklias globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir tęstinės pagalbos jiems teikimo paslaugas. Projekto rėmuose teikiamos paslaugos esamiems globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams – nemokamos psichologinės konsultacijos, socialinės konsultacijos, palaikymas ir palydėjimas pagal poreikį, pagalba sprendžiant vaiko elgesio iššūkius, dėl vaiko elgesio ir emocijų sunkumų; dėl vaiko ir globėjų ar įtėvių tarpusavio santykių; dėl vaiko sunkumų mokykloje ir namuose; dėl paauglystės krizių.
Informacija tėvams arba vaiko atstovams, jei vaikas vartoja alkoholį ar narkotikus
Vienas iš pagalbos būdų – Ankstyvosios intervencijos programa.

Ankstyvosios intervencijos programa – tai planingų ir sistemingų priemonių visuma, skirta eksperimentuojantiems, nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas nepilnamečiams asmenims nuo 14 m. (vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra nuo jų priklausomi, tačiau pasižymi rizikinga elgsena).

Dalyvavimas nemokamas ir konfidencialus.

Programos dalyvių registraciją vykdo Zarasų švietimo pagalbos tarnyba. (Savanorių g. 1, Zarasai) Kontaktiniai duomenys: pedag.centras@zarasai.lt arba tel. 8 385 51785

Programą sudaro: pradinis pokalbis, 8 val. praktiniai užsiėmimai ir baigiamasis pokalbis.
„Šviesoforo“ varžybos Zarasuose

Nors Zarasuose nėra šviesoforų, kartą per metus Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyksta pradinių klasių mokinių saugaus eismo varžybų „Šviesoforas“ rajoninis etapas.
Pagrindinis varžybų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą,
ugdyti mokinių saugaus elgesio kelyje įgūdžius,
mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia mokiniai, skaičių,
išaiškinti mokyklų komandas ir mokinius, geriausiai mokančius Kelių eismo taisykles
bei turinčius tvirčiausius saugaus elgesio kelyje įgūdžius.
Šiais metais į konkurso rajoninį etapą atvyko 3 komandos, kurios mokykliniuose etapuose užėmė pirmas vietas.
Tai Salako pagrindinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ir Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos komandos.
Zarasuose vyko savižudybių prevencijos mokymai „SafeTALK“
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba tęsia veiklas pagal projektą „Bendruomenių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityse“, finansuojamą Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis. Zarasų rajone jau apmokyta 60 asmenų pagal „ASIST“ programą. Tai dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažinti savižudybės riziką ir suteikti būtiną pagalbą užtikrinant saugumą.
Balandžio 5 -6 dienomis Zarasuose, Dusetose ir Salake vyko savižudybių prevencijos mokymai pagal „SafeTALK“ programą. „SafeTALK“ – tai keturių akademinių valandų mokymai, kurie padeda dalyviams geriau suprasti savižudybių problemą ir į ją tinkamai reaguoti. „SafeTALK“ mokymai yra skirti visiems norintiems giliau suprasti problemą ir būti labiau pasirengus padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti, suteikti jiems žinių, kaip ir kur gali rasti reikiamą pagalbą. Šiuose mokymuose dalyvavo 120 rajono gyventojų. Tai pedagogai, slaugytojai, socialiniai darbuotojai, psichologai, socialinės paramos skyriaus specialistai, globėjai, visuomenės atstovai, globos namų darbuotojai, visuomenės sveikatos specialistai ir kiti asmenys.
7-10 klasių mokinių istorijos olimpiados laimėtojai

7-10 klasių mokinių istorijos olimpiados laimėtojais tapo:

7 klasė:
1 vieta – Elina Fadejevaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Rimutė Morozovienė,
2 vieta – Neringa Galvydytė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, mokytojas Darius Tvardauskas,
2 vieta – Laisvydė Pivoriūnaitė, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, mokytoja Loreta Būgienė,
3 vieta – Denis Čuvykinas, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Rimutė Morozovienė.

Rajono mokiniai tikrinosi raštingumą ir lietuvių kalbos žinias
Kiekvieną pavasarį rajono mokyklų jaunesniųjų klasių mokiniai turi puikią progą pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias ir išsitirti raštingumo lygį.
8 klasių mokiniai dalyvauja lietuvių kalbos olimpiadoje, 6-7 klasių mokiniai rungiasi rašydami diktantą, o 4-5 klasių mokiniai savo jėgas išmėgina respublikinio „Mažojo diktanto“ konkurso rajono etape. Tad šiais metais vienu ypu save išbandyti galėjo net 64 stipriausi lietuvių kalbos žinovai iš įvairių rajono mokyklų.
Jau ne pirmus metus raštingumo konkursus organizuoja Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė kartu su Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, o 8 klasių olimpiados užduotis rengia rajono lietuvių kalbos mokytojų metodinio būrelio įpareigotas mokytojas bei taiso vyresniųjų klasių mokinių mokytojai.
Kol Švietimo pagalbos tarnyboje savo prakaitą (ir išmintį) liejo 13 aštuntokų, progimnazijon sugužėjo ir rašydami diktantus varžėsi 25 4-5 klasių ir 26 6-7 klasių mokiniai...