Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Vasaros stovykla globojamiems vaikams „Aš esu Aš“

Šia vasarą vyko tęstinė globojamų vaikų dienos stovykla ,,Aš esu Aš”. Bendraudami vis labiau pažinome vieni kitus, save, pamažu įsitraukėme į žaidimus, įsidrąsinom, išmokome būti komandoje, atskleisti savo kūrybinius sumanymus ir taip nejučia kartu mokėmės improvizuoti. Visos vaikų pasiūlytos idėjos: apsilankyti Zarasų krašto muziejuje, bibliotekoje, Zarasų ežero Didžiojoje saloje, Visagino gyvūnų prieglaudoje, Visagino akvariume, Magučių miške, Balto ežero pakrantėje, vadovės Inos namuose, renginyje „Jaunimas – Zarasams“, buvo įgyvendintos.
Patyrėme visą puokštę įvairiausių nuotykių! Mums atrodančias sudėtingesnes gyvenimiškas situacijas mokėmės spręsti keliais būdais ir svarstėme, nuo ko pradėsime. Išmokome idėjų generavimo paslapčių, įgijome susiklausymo komandoje ir gebėjimo pasirinkti įgūdžių.
Prevencinių programų kriterijai

Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama suteikti metodinę pagalbą savivaldybėms dėl Švietimo įstatymo pataisų smurto ir patyčių prevencijos srityje įgyvendinimo, parengė rekomenduojamus prevencinių programų kriterijus.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 58 straipsnio 2 dalies 3 punktu, kuris įsigalios nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. , savivaldybės vykdomoji institucija turi patvirtinti prevencinių programų kriterijus. Kriterijus parengė Specialios pedagogikos ir psichologijos centre sudaryta ekspertų grupė.
Rekomendacijos skelbiamos Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje, skyriuje „Švietimas“, „Smurto ir patyčių prevencija“
Svečiavosi kolegos iš Kėdainių

Birželio 21 dieną Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje svečiavosi kolegos iš Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos.
Direktorius Henrikas Vaicekauskas pristatė savo tarnybos darbuotojus. Su kolegomis kalbėjomės apie tarnybų vykdomas veiklas ir renginius, dalinomės gerąja patirtimi. Pabendravę, trumpai pasivaikščiojome po Zarasų miestą, peržvelgėme jo istorines, kultūrines erdves, aplankėme Zarasų viešąją biblioteką. Nors diena buvo vėjuota, svečiai nuo apžvalgos rato gėrėjosi ežero vilnimis, pasivaikščiojo pakrante, apžiūrėjo Didžiąją salą.
Dėkojame kolegoms už nuoširdų pasidalijimą tarnybos darbo sėkme ir reprezentacines dovanas. Tikimės ateityje bendradarbiauti dalijantis patirtimi ar vykdant bendras veiklas.
Vaikai turi teisę turėti šeimą

Birželio pirmąją dieną Zarasų miesto Sėlių aikštėje šurmuliavo vaikai. Vaikų gynimo diena ir prasidėjusi vasara sukvietė visus į gražų renginį.
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos darbuotojos Ina Bardinskienė ir Genovaitė Vadaišienė įkūrė spalvotą kampelį, kur vaikai galėjo pinti vainikus, lankstyti laivelius ir piešti, o suaugusieji sužinoti apie įvaikinimą ir globą.
Kalbėjome apie globėjų ir įtėvių mokymo programą (GIMK), apie galimybes įsivaikinti ir globoti vaikus, dalinome informacinius lankstinukus ir atvirukus.
Norinčius daugiau sužinoti apie globą ir įvaikinimą, ar registruotis į būsimus mokymus, kviečiame kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių
arba į Zarasų švietimo pagalbos tarnybą adresu pedag.centras@zarasai.lt, tel. 8 385 51785.
Baigėsi būsimų globėjų, įtėvių mokymai
Globėjų ir įtėvių rengimo programos (GIMK) trečiojo etapo įvadiniai mokymai, kurie vykę nuo 2017 metų kovo 7 d. iki 2017 metų gegužės 9 d., baigėsi. Septyniems asmenims įteikti šių mokymų baigimo pažymėjimai.Paskutinėje mokymų dalyje „Sąmoningo sprendimo priėmimas“, dalyvavo visi mokymų dalyviai, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, administracijos direktorius Ramūnas Keršys Zarasų vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė, patyrusi globėja Eglė Vaitkevičienė, GIMK programos mokytojos: Genovaitė Vadaišienė ir Ina Bardinskienė.
Rajono meras Nikolajus Gusevas ir administracijos direktorius Ramūnas Keršys pasveikino visus mokymų dalyvius, padėkojo už jų ryžtą ir pasišventimą padėti vaikams, palinkėjo sėkmės. Kiekvienam dalyviui įteikė po dovanėlę.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė priminė apie pasirengimo globoti ar įvaikinti proceso eiliškumą ir nuoseklumą, vaikų globos proceso raidą, teisinius klausimus, pasidžiaugė norinčiais globoti ir įvaikinti šeimos netekusius vaikus, linkėjo sėkmės ir ryžto.
„Šviesoforas“ Zarasuose

Nors Zarasų mieste nėra šviesoforo, kartą metuose jis atsiranda. O tiksliau – Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyksta pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ rajoninis etapas. Šiais metais šis etapas vyko balandžio 26 dieną. Į jį atvyko komandos iš Salako pagrindinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ir dvi komandos iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos.
Konkurso tikslas – skatinti pradinių klasių mokinius mokytis pagrindinių Kelių eismo taisyklių reikalavimų, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime. Pagal varžybų nuostatus pradinukai turėjo atlikti teorines ir praktines užduotis: kelio ženklų dėlionę, kelių eismo užduotis, viktoriną, video užduotį, „Šaradas“, komandų kapitonų varžytuves, perėjimas per kelią, atšvaitų praktinio naudojimo užduotis. Visas užduotis vertino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai.
6-7 klasių mokinių raštingumo konkursas

6-7 klasių mokinių raštingumo konkurso laimėtojais tapo:

6 klasė

1 vieta – Ignas Aleksandravičius, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Vilma Valainienė,
2 vieta – Martyna Paradnikaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Vilma Valainienė,
3 vieta – Deimantė Jurevičiūtė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Vilma Valainienė.
Menas suartina
Pavasaris neskuba džiuginti šiluma ir žaluma, bet Zarasų švietimo pagalbos tarnybos salė mirga marga spalvomis. Čia eksponuojama Anglijos Bradforo miesto meno mokyklos vaikų tapybos darbų paroda. Ką tik vykęs rajono pedagogų susitikimas su šios mokyklos įkūrėja ir vadove, zarasiete Virginija Kuosaite Knowles, laido artimiau pažinti meno svarbą ankstyvajam vaiko ugdymui ir tolimesnei jo raidai.
Pradžia: su Virginija susipažinom Anglijoje. Tiksliau - susirašėm. Mūsų Tarnyba organizuoja mokinių olimpiadų rajoninius etapus, kur rajono mokiniai varžosi dėl galimybės vykti į regioninius ar šalies etapus. Labai norėjom paskatinti ir motyvuoti gabius rajono vaikus, tad kreipėmės su prašymu, kas galėtų juos paremti. Viena iš pirmųjų parašė Virginija. Ji sutiko ne tik įsteigti vardinių prizų vaikams, bet panoro plačiau bendradarbiauti su rajono dailės mokytojais, galbūt net keistis vaikų darbų parodomis. Ir štai, jos dėka, galėjom ne tik apdovanoti dailės olimpiados, skaitovų konkurso, Magučių ugdymo centro ugdytinių kūrinių parodos dalyvius, bet turime spalvingą Bradforo miesto vaikų tapybos darbų parodą!
Šiltų švenčių!
7-10 klasių mokinių istorijos olimpiada

7-10 klasių mokinių istorijos olimpiados laimėtojais tapo:

7 klasė

1 vieta – Ema Grigaitė, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, mokytoja Loreta Būgienė,
2 vieta – Mykolas Dainys, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, mokytojas Darius Tvardauskas,
3 vieta – Saulė Kaziliūnaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Rimutė Morozovienė.
4-5 klasių mokinių raštingumo konkursas „Mažasis diktantas"

4-5 klasių mokinių raštingumo konkurso „Mažasis diktantas" konkurso laimėtojais tapo:

4 klasė

1 vieta – Deimilė Pivoriūnaitė, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, mokytoja Lilia Semionova,
2 vieta – Mantė Razmanavičiūtė, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, mokytoja Lilia Semionova,
3 vieta – Gabija Lašaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, mokytoja Rūta Daumantienė.