Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados rajoninio etapo laimėtojai

Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados rajoninio etapo laimėtojais tapo:

1 vieta – Kostas Ragauskas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 11 kl. mokinys, mokytoja Aurelija Pledienė,
2 vieta – Austėja Matijošiūtė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 11 kl. mokinė, mokytoja Aurelija Pledienė,
3 vieta – Renaldas Bieliauskas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 11 kl. mokinys, mokytoja Aurelija Pledienė,
***
„Žodi, suskambėk“
Gruodžio 5 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“. Atvyko jaunieji skaitovai iš Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos, Zarasų „santarvės“ mokyklos, Salako pagrindinės mokyklos. Visus svečius pasitiko svetingasis Zuikis Nulėpausis, patalpas aprodė, drąsos vitaminų padalino, sėkmės konkurse palinkėjo.
Sveikinimo žodį tarė Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Kaip ir kasmet, šio konkurso rėmėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, skyrė dovanėlių visiems konkurso dalyviams. Jo padėjėja Regina Račkauskienė perdavė Seimo nario linkėjimus ir padrąsino mažuosius skaitovus.
Kartas jungia meno kalba
Gruodžio 3 d. Lietuvos edukologijos universiteto „Verdenės“ galerijoje atidaryta dviejų kartų menininkų paroda – joje savo unikalius, sausos pastelės technika nupieštus pagyvenusių žmonių portretus pristatė Zarasų meno mokyklos mokinė, jaunoji dailininkė, Kornelija Vitartaitė ir Medardo Čobato Trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) tautodailės fakulteto menininkai. Spalio mėnesį, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorės Gintarės Laurikėnienės paskatinta, Kornelija pristatė savo darbus Tarnyboje, kur ją ir atrado MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė. Ji susižavėjusi brandžiu, filosofišku septyniolikmetės dailininkės požiūriu į seną žmogų, į jo viso gyvenimo prasmės atspindį raukšlių išvagotame veide, pakvietė ją pristatyti savo darbus MČTAU bendruomenei.
Korneliją nuoširdžiai pasveikino ir pasidžiaugė prasmingu kartų ryšiu, jauno žmogaus giliu požiūriu į vyresnį žmogų, profesorė Manefa Miškinienė, MČTAU prorektoriai Aldona Rėksnienė ir Vytis Atkočiūnas, kūrybinės sėkmės palinkėjo Tautodailės fakulteto dekanė Irena Jonkuvienė.
Antrokų paroda „Spalvotos dienos“
Lapkričio 14 dieną Zarasų švietimo tarnyboje buvo spalvinga, linksma ir muzikalu. Čia vyko Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2 c klasės mokinių dailės darbų parodo „Spalvotos dienos“ atidarymo popietė. Jau tapo gražia tradicija mokiniams lankytis tėvelių darbovietėse, susipažinti su Zarasų miesto įstaigomis, naujomis profesijomis, atlikti naujų įdomių veiklų. Šį kartą antrokai, mokytojos Reginos Gecevičienės vadovaujami, nupiešė labai gražių piešinių, o juos eksponuoti sumanė Elinos mamos darbovietėje.
Susirinkę mokiniai ir tėveliai gėrėjosi iškabintais piešiniais. Tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė pristatė švietimo įstaigą, papasakojo, kad mokosi ne tik vaikai, bet ir mokytojai, pristatė Tarnybos veiklas, pakvietė tėvelius pasinaudoti Tarnybos specialistų paslaugomis.
Antrokų mokytoja Regina kalbėjo apie mokinių ir tėvų bendravimo svarbą, pasidžiaugė, kad atrandama laiko pabūti kartu, pagyrė antrokus, kurie labai stengėsi nupiešti spalvingus darbus ir juos parodyti tėveliams.
Paroda „Išgirsk juos“
Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje pristatyta Kornelijos Vitartaitės autorinė dailės darbų paroda. Kornelija mokosi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos III klasėje bei Zarasų meno mokykloje dailės skyriuje.
Kornelijos piešinių paroda vadinasi „Išgirsk juos“. Tai senų žmonių portretai. Kiekvienam portretui skiriamas trumpas tekstas. Gal atrodytų keista, kodėl jaunystės ir grožio kultą propaguojančiame pasaulyje, Kornelija piešia senus žmones?
Atsako pati autorė:
– Piešimas man ne tik hobis, tai – dalis mano gyvenimo. Kai man būna gera, aš užsiimu kūryba, kai liūdna – aš tai išlieju ant lapo. Su menais aš ruošiuosi sieti ateitį, studijas. Visada ieškau naujų galimybių, ugdau save kaip asmenybę. Kodėl seni žmonės? Trylika panašių veidų su gyvenimo išvagotomis raukšlėmis. Trylika skirtingų istorijų, kurių jau seniai niekas nebesiklauso... Seni žmonės – didžiausia vertybė, tačiau mes taip dažnai tai pamirštam. Tarsi jie neegzistuotų...
Nelik vienas, kai tau sunku
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba 2017-2018 m. vykdė veiklas pagal projektą „Bendruomenių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityse“, finansuojamą Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.
Buvo vykdomi mokymai, konsultacijos, rengiama Zarasų rajono savivaldybės savižudybių prevencijos 2018-2021 metų programa ir priemonių planas, reagavimo į savižudybių riziką algoritmai, sudaroma savižudybių prevencijos komisija, rengiamas jos reglamentas. Rajone 180 asmenų baigė savižudybės atpažinimo ir reagavimo mokymus. 60 asmenų dalyvavo mokymuose pagal „ASIST“ programą. Tai – dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažinti savižudybės riziką ir suteikti būtiną pagalbą užtikrinant saugumą. 120 rajono gyventojų baigė mokymus pagal „SafeTALK“ programą. Tai – keturių valandų mokymai, kurie padeda dalyviams geriau suprasti savižudybių problemą ir į ją tinkamai reaguoti.
.
Projektas „Globos ir įvaikinimo sistemos tobulinimas 2018 m. Zarasų rajono savivaldybėje“
Gyvenimo padiktuota tiesa, kad vaikai turi augti šeimose, o ne vaikų namuose, įgyja pagreitį. Dalintis savo namų šiluma ir atiduoti širdies dalelę svetimam vaikui pasiryžta vis daugiau zarasiškių. Zarasų krašto žmonės rimtai domisi globos ir įvaikinimo tema.

Tobulinant globos procesą svarbu neužmiršti ir pačių globėjų psichologinės sveikatos bei energijos išteklių. Nieko nuostabaus, kad žmonėms, skiriantiems daug pastangų padėti kitiems, ir patiems prireikia pagalbos. Globėjai šiuo atveju ne išimtis. Tik tuomet, kai pagalba bus numatyta ne tik globotiniams, bet ir globėjams, galėsime kalbėti apie pilnavertį globėjų įsitraukimą į globos komandą ir kokybišką globos procesą.

Tam tikslui Zarasų švietimo pagalbos tarnyba vykdo projektą „Globos ir įvaikinimo sistemos tobulinimas 2018 m. Zarasų rajono savivaldybėje“.
Projekto tikslas – tęsti nuoseklias globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir tęstinės pagalbos jiems teikimo paslaugas. Projekto rėmuose teikiamos paslaugos esamiems globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams – nemokamos psichologinės konsultacijos, socialinės konsultacijos, palaikymas ir palydėjimas pagal poreikį, pagalba sprendžiant vaiko elgesio iššūkius, dėl vaiko elgesio ir emocijų sunkumų; dėl vaiko ir globėjų ar įtėvių tarpusavio santykių; dėl vaiko sunkumų mokykloje ir namuose; dėl paauglystės krizių.
Informacija tėvams arba vaiko atstovams, jei vaikas vartoja alkoholį ar narkotikus
Vienas iš pagalbos būdų – Ankstyvosios intervencijos programa.

Ankstyvosios intervencijos programa – tai planingų ir sistemingų priemonių visuma, skirta eksperimentuojantiems, nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas nepilnamečiams asmenims nuo 14 m. (vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra nuo jų priklausomi, tačiau pasižymi rizikinga elgsena).

Dalyvavimas nemokamas ir konfidencialus.

Programos dalyvių registraciją vykdo Zarasų švietimo pagalbos tarnyba. (Savanorių g. 1, Zarasai) Kontaktiniai duomenys: pedag.centras@zarasai.lt arba tel. 8 385 51785

Programą sudaro: pradinis pokalbis, 8 val. praktiniai užsiėmimai ir baigiamasis pokalbis.
„Šviesoforo“ varžybos Zarasuose

Nors Zarasuose nėra šviesoforų, kartą per metus Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyksta pradinių klasių mokinių saugaus eismo varžybų „Šviesoforas“ rajoninis etapas.
Pagrindinis varžybų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą,
ugdyti mokinių saugaus elgesio kelyje įgūdžius,
mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia mokiniai, skaičių,
išaiškinti mokyklų komandas ir mokinius, geriausiai mokančius Kelių eismo taisykles
bei turinčius tvirčiausius saugaus elgesio kelyje įgūdžius.
Šiais metais į konkurso rajoninį etapą atvyko 3 komandos, kurios mokykliniuose etapuose užėmė pirmas vietas.
Tai Salako pagrindinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos ir Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos komandos.