Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Lietuvos mokinių geografijos olimpiados rajoninis etapas

Lietuvos mokinių geografijos olimpiados rajoninio etapo laimėtojais tapo:

1 vieta – Džiugas Jančevskis, Zarasų „Ąžuolo“, gimnazija, 2 gimn. klasė,
mokytoja Nijolė Šiaučiūnienė,
2 vieta – Eduardas Džachija, Zarasų „Ąžuolo“, gimnazija, 4 gimn. klasė,
mokytoja Nijolė Šiaučiūnienė,
3 vieta– Roman Blinov, Zarasų „Ąžuolo“, gimnazija, 2 gimn. klasė,
mokytoja Nijolė Šiaučiūnienė.
Zarasuose startavo aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymai
Vasario pabaigoje Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyko du srautai mokymų pagal Living Works, aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos programą „ASIST“.
Mokymus organizavo Zarasų švietimo pagalbos tarnyba pagal Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamo projekto „Bendruomeninių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityje“ veiklas.
Mokymus vykdė sertifikuoti Living Works lektoriai: Paulius Skruibis, Antanas Grižas, Milda Baronaitė, Ugnė Kabelkaitė.
„ASIST“– tai dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažint savižudybės pavojų, suteikti pirminę pagalbą ir nukreipti tolimesnės pagalbos link. Šiuose mokymuose rengiami pagalbos teikėjai, atliksiantys pirmosios pagalbos intervenciją, stiprinančią norą gyventi. Mokomasi, kaip dirbti su pavojuje esančiais žmonėmis, sukuriant planą, kuris užtikrintų jų sveikatos saugumą Tyrimai rodo, kad „ASIST“ mokymus baigę dalyviai jaučiasi geriau pasirengę ir norintys padėti žmonėms, galvojantiems apie savižudybę.
Zarasuose vyko nacionalinis konkursas „Lietuvos istorijos žinovas“
Lietuvos istorijos mokytojų asociacija kartu su partneriais, tarp kurių – ir Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, organizavo ketvirtąjį nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.
Jo pirmasis etapas vyko 2018 m. vasario 28 d.
Konkursas skirtas mokiniams ir visiems, besidomintiems tautos ir valstybės istorija, norintiems pasitikrinti savo žinias, sužinoti naujų istorinių faktų.
Istorija visada pilna netikėtumų, o savąją mes vis dar atrandame. Šia istorijos mokytojų iniciatyva siekiama ugdyti patriotizmą ir taip prasmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, skatinti bendruomeniškumą.
Lietuvos mokinių istorijos olimpiados rajoninis etapas

Lietuvos mokinių istorijos olimpiados rajoninio etapo laimėtojais tapo:

1 vieta – Paula Dzhakhiya, Zarasų „Ąžuolo“, gimnazija, 4 gimn. klasė,
mokytojas Rimantas Bazaras,
2 vieta – Milda Makoveckaitė, Zarasų „Ąžuolo“, gimnazija, 4 gimn. klasė,
mokytojas Rimantas Bazaras,
2 vieta –Džiugas Jančevskis, Zarasų „Ąžuolo“, gimnazija, 2 gimn. klasė,
mokytoja Gintarė Trukanienė,
3 vieta – Martynas Dainys, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, 3 gimn. klasė,
mokytojas Darius Tvardauskas.
,,Mano Lietuva žemėlapyje“
Pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį švietimo ir kitų įstaigų darbuotojai vykdė įvairias veiklas, skirtas mūsų valstybei pagerbti.
Viena iš jų – Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ir Zarasų švietimo pagalbos tarnybos inicijuotas metodinių priemonių konkursas ,,Mano Lietuva žemėlapyje“ skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.
Šio konkurso tikslai – skatinti pedagogų kūrybinę raišką, ugdant ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų pilietiškumą bei tautinį ir kultūrinį tapatumą, patriotinius jausmus tėvynei; plėsti vaikų supratingumą apie Lietuvos gamtą, kultūros, literatūros, architektūros objektus.
Auklėtojai, tėvai ir vaikai kūrė įvairias vaizdines, ugdomąsias priemones: didaktinius, stalo žaidimus, plakatus, maketus su Lietuvos žemėlapiu, kurie padės vaikams geriau suvokti aplinką, labiau pažinti ir suprasti vietos kultūrinių vertybių, etnografinių regionų, savo miesto ir krašto įvairovę.
Sveikinimas Vasario 16-osios proga
Lietuvos mokinių ir 7-8 kl. mokinių rusų kalbos olimpiada

Lietuvos mokinių ir 7-8 kl. mokinių rusų kalbos olimpiados laimėtojais tapo:

Skaitovai
1 vieta – Diana Boriak, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Liudmila Gubanova,
2 vieta – Irina Isačenko, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Liudmila Gubanova.

7 klasė
1 vieta – Anželika Bucevičiūtė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Ona Juršienė,
2 vieta – Gabija Trainytė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, mokytojas Henrikas Taločka,
3 vieta – Karolina Zakarauskaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Ona Juršienė,
3 vieta – Ilja Abramovs, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Liudmila Gubanova.

„Šimtas ateities ženklų Lietuvai“
Vasario 12 dieną Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiados rajoninis etapas. Šių metų olimpiados tema – „Šimtas ateities ženklų Lietuvai“.
Į olimpiadą atvyko 16 mokinių iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos ir Turmanto pagrindinės mokyklos.
Technologijų olimpiados tikslas – skatinti mokinius domėtis technologijomis, ugdyti išradingumą, savarankiškumą, patirti kūrybos džiaugsmą.
Šiais metais mokiniai namų darbų užduočiai atlikti rinkosi konstrukcinių medžiagų ir tekstilės veiklos sritis. Visi darbai buvo atlikti labai kruopščiai, kūrybingai. Kiekvienas mokinys turėjo žodžiu pristatyti savo darbą, papasakoti, kaip kilo mintis jį sukurti, kokias medžiagas naudojo, iš kur sėmėsi įkvėpimo.
Sunkus darbas teko vertinimo komisijai, kuri turėjo įvertinti, ar idėjos atitinka užduotį, kaip atliktas gaminio aprašas, ar tinkamai derinamos medžiagos konstrukciniu, technologiniu, estetiniu ir vartotojo aspektais. Kreipiamas dėmesys į gaminio išvaizdą, originalumą. Pristatant darbus vertinami gebėjimai išsamiai, nuosekliai, sklandžiai ir kūrybingai pristatyti gaminį.
Lietuvos mokinių matematikos olimpiados rajoninio etapo laimėtojai

Lietuvos mokinių matematikos olimpiados rajoninio etapo laimėtojais tapo:

9 klasė
1 vieta – Akvilė Zajančkauskaitė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Tatjana Kondratavičienė,
2 vieta – Elvinas Manačinas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Tatjana Kondratavičienė,
2 vieta – Aldas Kirjanovas, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, mokytoja Danutė Jankauskienė,
3 vieta – Rugilė Staskevičiūtė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Tatjana Kondratavičienė.

10 klasė
1 vieta – Guoda Puslytė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Vaida Maleckaitė,
2 vieta – Kostas Ragauskas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Vaida Maleckaitė.
GIMK mokymai socialiniams darbuotojams
Vykstant institucinės globos pertvarkai Lietuvoje, bendradarbiaujant su Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi, prasidėjo globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programa (GIMK) rajono socialiniams darbuotojams.
Juos veda atestuotos socialinės darbuotojos Ina Bardinskienė ir Genovaitė Vadaišienė.
Dalyviai išklausys GIMK programos temas apie globėjų ir įtėvių programą, komandinį darbą, atvirą kalbėjimą su įvaikintu ar globojamu vaiku, apie raidos poreikių tenkinimą, ryšius, netektis, savivertę, auklėjimą ir pastovių ryšių stiprinimą. Sužinos apie tai, ką vaikas jaučia, kaip mąsto ir kaip jam padėti, geriau pažins tėvų globos netekusio vaiko poreikius, svajones, interesus.
Dalyvaujantys mokymų programoje turės galimybę geriau pažinti save, įvertins savybes, kuriomis gali didžiuotis ir kokios yra jų stipriosios pusės.
Tikime, jog bendradarbiaudami su specialistais, gerindami komandinį darbą, rasime geriausius sprendimus dirbant su šeimomis ir vaikais.
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba pradeda įgyvendinti projektą „Bendruomenių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityse“
Projektas „Bendruomenių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityse“ bus įgyvendintas vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Zarasų švietimo pagalbos tarnybos 2017 metų lapkričio 24 dieną pasirašyta finansavimo sutartimi Nr. S-329. Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo ir Zarasų rajono savivaldybės lėšomis.
Projekto metu vyks konsultacijos ir mokymai apie tai, kaip sukurti sistemą, kuri padėtų atpažinti savižudybės riziką ir tinkamai į ją reaguoti. Vasario mėnesį prasidės konsultacijos savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovams, kurie priima sprendimus, dirba su įvairiomis gyventojų grupėmis savižudybių prevencijos programos parengimo ir įgyvendinimo klausimais. Bus kuriamas informacijos viešinimo planas, metodinė bei informacinė medžiaga.
Mokymai vyks tikslinėms grupėms, kurių darbo specifika susijusi su bendravimu: mokytojams ir kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams, socialiniams darbuotojams, savivaldybės administracijos, seniūnijų darbuotojams, bendruomenių atstovams, policijos ir priešgaisrinės apsaugos pareigūnams, bibliotekos ir kultūros darbuotojams, sveikatos priežiūros specialistams.