Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
eValdžios vartai
Skambinkite
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Skelbiamas atnaujintas olimpiadų ir konkursų grafikas

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras informuoja apie Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių organizavimo pasikeitimus.

Dalis renginių bus organizuojama nuotoliniu būdu arba perkeliama į kitus metus, dalis atšaukiama.

Detalią informaciją apie visus renginius ir atnaujintą jų grafiką rasite įsakyme ČIA

Švelninant karantiną

Išsamią informaciją skaitykite ČIA

Mes esame
Zarasų trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai aktyviai dalyvavo mokymuose, edukacinėse veiklose, išvykose. Turėjo dar daug numatytų veiklų: paskaitos, parodos, išvykos, bendravimas. Ir staiga... STOP! Mes pamatėme sustingusį pasaulį. Ir patys tarsi sustingom, nuščiuvom tame bendrame ir kartu kiekvienas asmeniškame, savame pasaulyje. Bet mes, kaip ir visas pasaulis – GYVENAME.
Gyvename šalia nematomo, nepažinto, pikto “korones” viruso. Vyresnio amžiaus žmonės priskiriami rizikos grupės asmenims ir patariama jiems patiems saugotis ir juos saugoti. Kaip viena iš apsaugos priemonių įvardijama distancijos laikymasis. Taip tai labai svarbu. Tačiau fizinė distancija, neturi tapti socialine izoliacija.

Mieli TAU klausytojai, laikydamiesi visų numatytų saugos priemonių (kaukę, skarą ar šaliką dengiančius burną ir nosį, pirštines, turėkite, dezinfekcinis skystis bus vietoje),

2020 m. gegužės 21 d. (ketvirtadienį) 12 val. renkamės lauke (skvere) tarp Zarasų švietimo pagalbos tarnybos ir “Ąžuolo” gimnazijos pastatų.

Kėdės bus pastatytos laikantis nustatytų atstumų. Pasisveikinimas, kaip reklamoje rodoma – dešinę ranką prie savo širdies priglaudžiam…

Įvertinę savo galimybes, ateikite pabūti kartu, pasikalbėti, kaip išgyvenate šį laikotarpį, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais, pasidžiaugti vieni kitais. Aptarsime veiklas pasikeitusiomis sąlygomis, pasiklausysime muzikos.

Saugokime vieni kitus ir būkime drauge.

Zarasų TAU direktorė Nadiežda Matušova
EPALE – Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma
https://epale.ec.europa.eu/lt
EPALE yra daugiakalbė, atviros narystės Europos bendruomenė, vienijanti suaugusiųjų mokymo specialistus – suaugusiųjų pedagogus ir instruktorius, konsultacijas ir pagalbą teikiančius darbuotojus, tyrėjus ir mokslininkus, politikos formuotojus ir visus besimokančiuosius suaugusiuosius.
EPALE priklauso Europos Sąjungos strategijai, kuria skatinama sukurti daugiau visiems suaugusiems skirtų mokymosi galimybių.
EPALE teikia daugybę suaugusiųjų mokymo specialistams, besimokantiems suaugusiesiems, svarbios aukštos kokybės, tikslios informacijos.
EPALE laikosi griežtos redakcijos politikos, kuri susijusi ir su suaugusiųjų mokymosi bendruomene. Norima, kad visi šios platformos naudotojai jaustųsi laukiami svetainėje ir pasitikėtų šioje platformoje skelbiama informacija.
PRISIJUNKITE ir tapkite didžiausios suaugusiųjų mokymosi bendruomenės Europoje dalimi!
Skelbiami 49-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laimėtojai

„Parašykite žinutę suaugusiajam apie pasaulį, kuriame gyvename“ – tokia tema šiais metais epistolinį rašinį kūrė mokiniai iš viso pasaulio.
Epistolinio rašinio konkursas, rengiamas nuo 1971-ųjų, šiemet jau 49-asis. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO). Konkursas organizuojamas dviem pakopomis: pirmiausia išrenkami vietiniai kiekvienos šalies nugalėtojai, tada jų rašiniai išverčiami į prancūzų kalbą ir siunčiami PPS Tarptautiniam biurui, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame konkurso ture.

Šiemet nacionalinio etapo 2-osios vietos laimėtoja tapo Justė Sipavičiūtė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijo mokinė, mokytoja Andželika Vitkūnienė. Sveikiname!

Daugiau informacijos ir protokolas.
„Skruzdėliuko Nežiniuko“ konkursas

Kas yra geriausia terapija ir veiksmingiausias vitaminas vaikams? Skaitymas balsu!

Be to, tai – pigiausias bei veiksmingiausias ugdymo būdas ir garantuotai smagus laikas drauge su brangiausiais! Vaikiškų knygelių autorė Rasa Dmuchovskienė drauge su leidykla „Jūsų Flintas“ kviečia dalyvauti konkurse!
Ką jums reikia padaryti? Tiesiog pasirinkti mėgiamiausią pasaką iš knygelių „Skruzdėliukas Nežiniukas“ ir įgarsinti ją. Video atsiųskite iki gegužės 27 d. į Skruzdėliuko Nežiniuko facebook paskyrą. Konkurse dalyvauti gali vaikai iki 10 metų.

Nepamirškite užpildyti dalyvio anketą!
Dalyvio anketą ir detalias konkurso sąlygas rasite ČIA
Finansinės pamokos smagiai
„Swedbank“ Finansų institutas drauge su šauniu trijų vaikų tėčiu Simonu Urbonu kuria knygelę, kuri padės tėvams, seneliams ir pradinių klasių mokytojams smagiai ir įdomiai su vaikais kalbėtis apie finansus.

KVIEČIAME SKAITYTI jos ištrauką ir susipažinti su Gilučių šeima – mama Agne, tėčiu Benu, mažaisiais Odre ir Majumi bei šuniuku Euru. Drauge su jais išmoktos finansinės pamokos bus ne tik naudingos, bet ir linksmos.

Mažiesiems taip pat siūloma susipažinti su taupymu, euru, pinigų istorija.
Pažiūrėkite PAMOKAS KITAIP.
Tai įtraukiančių, linksmų ir praktiškų pamokų ciklas. Per šias pamokas susipažinsite su pagrindinėmis finansinio raštingumo žiniomis, praktikomis ir patarimais, kurie naudingi kiekvienam.
Sveikatos ugdymo užduotys

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai parengė medžiagą mokiniams ir jų tėvams (globėjams).
Visa informacinė-metodinė medžiaga apima skirtingas sveikatos ugdymo sritis:
 • sveikatai palankią mitybą,
 • fizinį aktyvumą,
 • higienos įgūdžius,
 • emocinę sveikatą.
 • Medžiaga skirta ikimokyklinio amžiaus, 1–4 kl., 5–8 kl., 9–12 kl. mokiniams.

  Mokinių tėvus (globėjus) taip pat kviečiame susipažinti su rekomendacijomis, užduotimis, vaizdo įrašais.
  Mokyklos, vykdančios priešmokyklinį ir pradinį ugdymą, kviečiamos dalyvauti projekte finansiniam raštingumui stiprinti
  Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ skelbia mokyklų atranką ir kviečia dalyvauti bandomajame projekte finansiniam raštingumui stiprinti. Pretenduoti iki gegužės 25 d. gali mokyklos, vykdančios priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas.

  Į projektą ketinama atrinkti 10 ugdymo įstaigų. Jų komandos dalyvaus mokymuose, kituose renginiuose apie finansinį raštingumą. Projektas skirtas mokytojams, mokiniams, įtraukia visą bendruomenę. Per projektą vaikai mokysis planuoti, analizuoti, skirstyti finansus, prisiimti asmeninę atsakomybę. Projektą užbaigs finansinio raštingumo mugė.

  Išsamią informaciją skaitykite ČIA
  Psichologo laiškas vaikams
  Labas! :)

  Mes, vaikų psichologai, norime pakalbėti su Tavimi apie Tave šiuo keistu laiku, vadinamu karantinu.
  Kai daugelis iš mūsų turime taip ilgai būti namuose, kyla įvairių jausmų. Vieniems namai yra saugi vieta, kurioje gera būti. Kiti labai pasiilgsta susitikimų su draugais, mokyklos. Yra vaikų, kuriems gali būti labai sunku atlaikyti šį ilgą buvimą namuose su šeima. Mes žinome keletą būdų, ką galėtum daryti, kad pasijaustum geriau.
 • Planuok savo dieną. Kai turi laisvo nuo pamokų laiko,- būtinai skirk jo savo pomėgiams: -
 • Skaityk knygas, žurnalus, komiksus -
 • Rašyk dienoraštį, o gal knygą? -
 • Piešk - tikrai geras metas patobulinti šį įgūdį -
 • Sportuok, šok - laisvai ar pagal internete esančius pasiūlymus -
 • Žaisk su augintiniu - gal išmokysi jį naujo triuko? -
 • Užsiimk rankdarbiais - gal pavyks ką nors numegzti, pasiūti ar išsiuvinėti? -
 • Fotografuok tai, kas patinka ar tai, kas vyksta aplink: nuotraukos bus vertingos, nes laikas istorinis. -
 • Palaikyk ryšį su draugais - pasinaudok senovinėmis (rašyti laiškus vėl tampa madinga) ar šiuolaikinėmis technologijomis (karantinas - ne priežastis apleisti draugus). -
 • Svajok. Ši situacija kažkada pasikeis ir vėl gali tekti imtis daugybės veiklų. Geras laikas sustoti. Pailsėti. -
 • Gerai išsimiegok. Net jei nereikia eiti į mokyklą, laikykis miego režimo. Tai reikšmingai prisidės prie geresnės tavo savijautos.
 • Jei Tau kartais kyla nerimas, jaudulys,- suprask, kad taip jaustis karantino metu yra normalu. Jei visgi sunkūs jausmai užsitęsia, negali pailsėti, atlikti kasdienių užduočių, nebedžiugina anksčiau mėgtos veiklos, jei neturi ar nežinai, su kuo galėtum pasikalbėti apie tai, kas Tau sunku, Tu gali: Paskambinti arba parašyti mokyklos psichologui.
  Gal ji ar jis paliko telefono numerį klasės auklėtojai? Galbūt mokyklos psichologo elektroninis paštas yra mokyklos internetiniame puslapyje? Klausk drąsiai. Nelik vienas ar viena su sunkumais.
  Gali skambinti ir rašyti, tiek, kiek Tau reikia. Drauge sunkumus įveiksime lengviau ir greičiau!
  Tu gali pasirūpinti savimi!
  Namuose būti ne visuomet lengva.
  Tad skambink, rašyk arba susisiek žinutėmis!

  Psichologai

  Ikimokyklinio amžiaus vaikų (3–6 m.) ugdymas karjerai: prielaidos, programa, užsiėmimų aprašai

  Pasaulio pedagogai ir psichologai sutaria, kad ugdymas karjerai prasideda jau ankstyvoje vaikystėje (3–6 metų).
  Šioje srityje mes esame kelio pradžioje: kol kas trūksta teorinių, metodinių darbų praktinių rekomendacijų.
  Bent iš dalies šiai spragai užpildyti LIETUVOS MOKINIŲ NEFORMALIOJO ŠVIETIMO CENTRAS siūlo šią metodinę priemonę, kurioje rasite ugdymo karjerai psichologines didaktines prielaidas, parengtą šio amžiaus vaikams ugdymo karjerai programą ir – kas labai svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikų pedagogams – metodines rekomendacijas (aprašus) praktiniams užsiėmimams.

  METODINĖ PRIEMONĖ