Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
,,Mano Lietuva žemėlapyje“
Smagu, kad konkursui buvo sukurti ir pateikti 26 darbai. 15 jų sukūrė Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ir Magučių ugdymo skyriaus darbuotojai. 11 darbų atkeliavo iš įvairių šalies miestų: Kelmės, Kauno, Kretingos, Vilniaus, Vievio, Pabradės, Rokiškio, Molėtų, Visagino ir Švenčionių rajonų.
Darbų paroda ir pristatymas vyko vasario 15 dieną Zarasų „Lakštingalos“ mokykloje. Tai buvo lyg simbolinė įžanga į valstybinės šventės renginių programą. Juk pažinimas ir meilė tėvynei prasideda ankstyvoje vaikystėje. Labai svarbu, kokius pagrindus padėsime augančiam piliečiui ugdydami pagarbą savo kraštui, jo kalbai ir kultūrai.
Visi konkurso darbai džiugino savo originalumu, spalvingumu ir pritaikymu vaiko gebėjimams. Stebino auklėtojų išmonė ir kūrybiškumas, kaip iš įvairiausių medžiagų galima sukurti estetiškas ir funkcionalias priemones. Vieni kūrė Lietuvos žemėlapį iš molio – jo regionus galima suvarstyti raišteliais – taip lavinama smulkioji motorika. Kiti kūrė Zarasų miesto žemėlapį, čia vaikai mokosi susipažinti su savo miestu, gatvių pavadinimais, matuoti atstumus, orientuotis vietovėje. Labai įdomus erdvinis žemėlapis iš panaudotų medžiagų, kur vaikai su magnetukais žymi svarbiausius objektus, gali pirštukais „pajusti“ upių vingius ir kalvų pakilimus.
Visuose darbuose atsispindėjo Lietuvos gamtos grožis, regionų ypatumai, jiems būdingi augalai ir gyvūnai. Visi darbai pritaikyti vaikų amžiaus suvokimo galimybėms, ne tik suteikia žinių, daug ką galima paliesti, dėlioti, lankstyti, keisti ir pritaikyti.
Aplinkos ir pasaulio suvokimas tampa žymiai turtingesnis, nušvinta įvairesnėmis spalvomis, kai tam naudojamos pritaikytos ir įdomios priemonės. Tą puikiai pademonstravo sukurtos metodinės priemonės, į kurias įdėta daug darbo, kūrybos ir širdies šilumos.
Paroda veiks iki kovo 1 d. Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos salėje. Kviečiame aplankyti.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija