Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Juostos sujungė dviejų rajonų bendruomenes
Vėliau visos juostos dalyvavo Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“; surengta parodėlė mokykloje, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Turmanto struktūriniame padalinyje.
Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos mokytoja metodininkė Nijolė Trinkūnienė, pamačiusi Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurse „Sidabro vainikėlis“ mūsų mokyklos mokinių pintas tautines juostas, panoro pasimokyti pinti pati ir paragino kolegas. Penktadienio seminaras „Nupink smagią juostą LIETUVAI“, vykęs Turmanto pagrindinėje mokykloje, sukvietęs Ignalinos rajono pedagogų bendruomenę, buvo skirtas „Atkurtai Lietuvai -100“.
„Iš visų lietuvių liaudies audinių seniausios, labiausiai paplitusios ir gausiausios yra margaspalvės liaudies juostos. Jos nuo seno laikomos laimės, padėkos, prieraišumo simboliu. Juostos žmogų lydėjo nuo gimimo iki pat mirties: naujagimis buvo apvyniojamas juosta, gražiausią - vaikui dovanodavo krikštamotė. Juosta - svarbi aprangos dalis: vyrai susirišdavo sermėgas, moterys - ilgus, plačius sijonus, kojines, susivarstydavo liemenes. Juostomis rišdavo prie lingės lopšį, pasirišdavo sėtuves, krepšelius, pieno puodynes, lauknešėlius... Išlydėjimas į Amžinybę taip pat neįsivaizduojamas be juostos“ – labai išsamiu pranešimu apie juostų simboliką supažindino istorijos ir pilietiškumo pagrindų vyr. mokytoja Natalija Oginskienė.
Etninės kultūros pagrindų ugdymas glaudžiai susijęs su visu bendrojo lavinimo ugdymo turiniu ir tiesiogiai - su gimtąja kalba ir istorija. Apie juostų spalvas ir ornamentus kalbėjo mokytoja metodininkė Giedrė Mičiūnienė.
Mokytojos N. Oginskienės sukurtos pateiktys apie pintines juostas buvo ne tik įdomios, bet ir labai naudingos – čia ji išdėstė visą pynimo metodiką, iliustruodama mokykloje pintų juostų pavyzdžiais.
Tačiau „Teorija, brolau - sausa šaka“ – ir šiandien pakartotų J.W.Goethe, o netrukus pridurtų: „bet ilgas kelias tikro pažinimo“.... Juostų pynimas – tai ir buvo tas bendras mūsų tikslo siekis. Nors iš pradžių atrodė painu ir nedrąsu, tačiau netrukus visi buvo apimti nuostabios euforijos – kūrybinis džiaugsmas užbūrė: laikas, rodos, sustojo, o atsirado dvinytės eglinės juostos... Visų nuotaika buvo labai darbinga: ilgėjo ir antroji - milinė eglinė juosta... Mokytoja Natalija Oginskienė pademonstravo ir vytinės juostos pynimo technologiją.
Nors penktadieniais visi skuba namo, tačiau šio seminaro dalyvius buvo apgaubusi ypatinga aura: jis užsitęsė – buvo daug noro pasimokyti, pabendrauti, pasisemti patirties.
Dėkojame Zarasų švietimo pagalbos tarnybai už tarpininkavimą organizuojant seminarą, kolegoms ir kaimynams ignaliniečiams už norą bendrauti ir bendradarbiauti, ypač - Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos mokytojai metodininkei Nijolei TRINKŪNIENEI, bet labiausiai – savo mokyklos direktorei Ninai DOMACKIENEI – ji visada mus palaiko: priima ir laimina visas mūsų iniciatyvas.

Natalija OGINSKIENĖ, Giedrė MIČIŪNIENĖ

Nuotraukos Ugniaus MEŠKO, Dalios KOŽEMIAKINOS ir Nijolės TRINKŪNIENĖS