Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Iš olimpiados – su I laipsnio diplomu
Po prisistatymų buvo organizuota ekskursija į LDK Valdovų rūmus. Nors jau ten lankiausi ketvirtą kartą, vis tiek buvo labai įdomu ir sužinojau daug negirdėtų dalykų. Penktą valandą vyko uždarymas, apdovanojo mokinius. Buvo kelios ketvirtos vietos, trys trečios, dvi antros ir viena pirma vieta. Olimpiados dalyvių kūrybą vertino ne tik specialiai sudaryta ekspertų komisija, bet ir nepriklausoma žiuri – Lietuvos dailininkų sąjungos Tapybos sekcijos atstovai.
Išgirdusi, kad laimėjau pirmąją vietą, labai apsidžiaugiau, bet kartu ir nuliūdau, nes mokiniai, trečiajame etape laimėję pirmojo laipsnio diplomus, daugiau respublikiniame olimpiados etape dalyvauti negali. Gaila, kad nebeturėsiu galimybės dalyvauti tokiame renginyje, nes jie plečia akiratį ir atveria kitokį požiūrį į dailę.
Esu be galo dėkinga dailės mokytojai Nomedai Saukienei, kuri man labai daug padėjo, patarė, globojo, rūpinosi manimi. Be jos tikrai nebūčiau iškovojusi I laipsnio diplomo.“
Mergaitės sėkme džiaugiasi ir jos mokytoja Nomeda Saukienė. Ji pasakoja:
„Kai Emilija atėjo ir pasakė, kad norėtų dalyvauti dailės olimpiadoje, atrodė, kad viskas bus kaip visada, – ruošimės, važiuosim į Zarasus, jei pasiseks – į Vilnių.
Taip ir įvyko, laimėti visada smagu, bet smagiausia mokytojui turėti tikrą mokinę. Mokinę, kuri klauso ir girdi, nori piešti ir piešia, žiūri ir mato, mąsto ir komponuoja, tariasi, abejoja, domisi ir labai stengiasi kiekvieną užduotį atlikti į ją įdėdama visą širdį. Tokia ta Emilija – drovi ir ryžtinga, kukli ir atkakli, jautri ir siekianti tikslo. Buvo labai gera dirbti su Emilija.“
Gerų žodžių nugalėtojai negaili ir menotyrininkė Kristina Stančienė. Straipsnyje „Lietuvos dvarų istorijos mokinių akimis”, apžvelgusi 2015 dailės olimpiadą, ji rašo: „Olimpiados nugalėtoja – LR švietimo ir mokslo ministerijos I laipsnio diplomu apdovanota Emilija Čypaitė iš Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, kurią konkursui ruošė dailės mokytoja, talentinga tapytoja Nomeda Saukienė, nustebino ne tik komisiją, bet ir parodos žiūrovus puikiu, įtaigiu piešiniu, originaliu, nestandartiniu mąstymu. Ypač – žinant, kad ši mergaitė yra tik devintos klasės mokinė. Dvaro gyvenimą Emilija vaizduoja per išraiškingus gyvūnų „portretus“ – pro apgriuvusius dvarvietės pastatus risnoja avių banda, į žiūrovus išdidžiai atlošęs galvą žvelgia impozantiškas raguotis, vienas priešais kitą, tarsi dvikovoje, plasnoja naminiai paukščiai. Jos piešiniai kažkuo primena senųjų meistrų grafikos ir tapybos kūrinius – alegorijas, metaforas, kur kiekviena figūra yra ir paslėptos, plika akimi nematomos prasmės simbolis. Beje, Emilijos kūrybai neliko abejinga ir Modernaus Meno centro žiuri, skyrusi mokinei specialų prizą – vertingų dailės knygų komplektą“.
Gimnazija nuoširdžiai sveikiną Emiliją Čypaitę ir dėkoja jos mokytojai Nomedai Saukienei.

Vanda Normantienė,
Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotr. iš asmeninio archyvo.
Emilija prie savo darbų su dailės mokytoja Nomeda Saukiene