Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Skaitovų konkursas „Žodi, suskambėk“
Tradicija tapęs Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“ vėjuotą lapkričio 24 dieną sukvietė mažuosius dalyvius ir svečius į rajono viešąją biblioteką. Svetingasis Zuikis Nulėpausis pasveikino atvykusius ir pasidžiaugė, kad vaikai atnešė šviesaus šurmulio, visus apdalino vitaminais – morkomis, kad įgytų daugiau drąsos ir sveikatos.
Į konkursą susirinko 15 skaitovų iš Zarasų miesto ir rajono mokyklų. Juos atlydėjo mokytojai ir klasiokų palaikymo grupelės. Mažieji skaitovai nuoširdžiai deklamavo eilėraščius, stengėsi perteikti poetų kūrinių jausmus. Komisijos narius džiugino puiki mokinių laikysena, gestų tikslingumas, pasirinkto kūrinio meniškumas. Žavėjo raiškus, vaizdingas, taisyklingas kalbėjimas.
Kol komisija rinko tris pačius geriausius skaitovus, mažųjų skaitovų bičiulis Zuikis Nulėpausis pristatė populiariausių knygų penketuką, ragino vaikus daugiau skaityti, balsuoti už labiausiai patikusias knygas, o galiausiai – pakvietė arbatos.
Kviečiame mokytis italų kalbos

Kviečiame mokytis italų kalbos

Mokymai vyks darbo dienomis, po 2 valandas,
Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje.
Kaina ir laikas bus derinami pirmo susitikimo metu.

Susidomėjusius prašome registruotis
elektroniniu paštu pedag.centras@zarasai.lt
arba telefonu 8 385 51785 iki lapkričio 30 dienos.
Konferencija „VAIKŲ GLOBOS IR ĮVAIKINIMO AKTUALIJOS“
KONFERENCIJOS KVIETIMAS

KONFERENCIJOS PROGRAMA

Primename, kad keičiasi konferencijos „Globos ir įvaikinimo aktualijos“ data ir vieta.
Konferencija vyks ne 2016-11-18, bet 2016-11-22 Zarasų viešojoje bibliotekoje.
Vaikai rašys laiškus naujajam Jungtinių Tautų vadovui
Šalies mokinius Pasaulinė pašto sąjunga (PPS) ir Lietuvos paštas kviečia dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Viso pasaulio vaikai šiemet kviečiami rašyti laiškus ir juose išdėstyti savo požiūrį į iššūkius, su kuriais globaliu mastu susiduria šiandieninė demokratija, žmogaus teisės ir saugumas.
46-ąjį kartą PPS rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso šių metų tema:
„Įsivaizduok, kad esi naujojo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus patarėjas (-a). Kokią pasaulinę problemą patartum jam spręsti pirmiausia ir kaip?“
„Šiandienos pasaulis nėra toks ramus, koks buvo anksčiau, ir tai puikiai supranta ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Šiųmečio epistolinio rašinio konkurso tema, pasak jo organizatorių, buvo pasirinkta, siekiant pažymėti taiką ir saugumą pasaulyje puoselėjančios Jungtinių Tautų organizacijos (JTO) naujai išrinkto generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso kadencijos pradžią.
Kviečiame į Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi spalvos“ renginius

SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO SAVAITĖS RENGINIŲ PROGRAMA

Vėlų rudenį, kai gamtoje, o kartais ir žmogaus gyvenime, ima trūkti spalvų, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kviečia burtis į daugelyje šalių vykstančią suaugusiųjų mokymosi savaitę.
Suaugusiųjų mokymasis tai nuolatinė kaita nuo nežinojimo link patyrimo, į asmeninio pasaulio pažinimą ir puoselėjimą, tiltas į profesionalumą, sveiką ir laimingą gyvenimą, aktyvų pilietiškumą, instrumentas asmeninio ir bendruomeninio gyvenimo skambesiui išgauti, prielaida visuomenės ir planetos išlikimui, teptukas gyvenimo spalvoms išgauti.
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, palaikydama šią puikią iniciatyvą, jau daugelį metų kviečia suaugusiuosius dalyvauti mokymosi renginiuose.

Suaugusiųjų švietimo savaitės renginiai vyks lapkričio 14-18 dienomis. Informacija telefonu 8 385 51785.

Diena baseine

Stovyklėlė „Būkim draugais“ vaikams, kurie auga globėjų šeimose, šį kartą vyko baseino ir pirčių komplekse, įsikūrusiame Zarasų ligoninės patalpose.
Niūrią ir rudenišką nuotaiką vaikai paįvairino naujais įspūdžiais ir geromis emocijomis. Kaip smagiai, emocingai žaidėme: kas greičiau nuplauks atstumą iki savo naujojo draugo, kas ilgiau išsilaikys vandeny darant sukurtą figūrą, kas greičiau perplauks mažąjį sūkurinį baseiną prieš srovę, o kas paprasčiausiai tyliai pasidžiaugė esąs čia ir nugalėjęs vandens baimę. Kai kurie vaikai vandens teikiama ramybe baseine mėgavosi pirmą kartą.
Sužinojom, jog kiekviena nauja pradžia atneša naujų iššūkių!
Pajutom, kaip svarbu nugalėti išankstines baimes ir atrasti naujas galimybes!
Supratom, jog geros emocijos, patirtos kartu, mus jungia, dar labiau vienija, ugdo.
Kviečiame tapti globėjais arba įtėviais

2016 m. lapkričio 9 d., 17:00 valandą Zarasų švietimo pagalbos tarnyba organizuoja įvadinius mokymus globėjams ir įtėviams pagal GIMK programą.
Pasiryžimas globoti ar įvaikinti vaiką yra ilgo kelio pradžia. Po šio svarbaus žingsnio vyksta būsimų globėjų ir įtėvių mokymai bei jų įvertinimas, kurio metu patikrinama, ar iš tiesų apsisprendimas priimti į savo šeimą vaiką yra apgalvotas ir atsakingas. Vėliau, kai vaikas apsigyvena globėjų ar įtėvių šeimoje, susiduriama su realiais iššūkiais ir išbandymais. Taigi, labai svarbu, kad globėjai ir įtėviai turėtų galimybę įgyvendinti vieną iš pagrindinių savo gebėjimų – bendradarbiauti ir dirbti komandoje, spręsti iškilusias problemas.
Asmenys, ketinantys globoti ar įsivaikinti vaiką, turėtų kreiptis į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių arba į Zarasų švietimo pagalbos tarnybą, tel. (8 385) 51785.
Nelikite abejingi vaikų likimams – tapkite įtėviais arba globėjais.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija
Globėjų savitarpio pagalbos grupės popietė


Svetimų vaikų nebūna - su tokia mintimi Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje rinkosi Zarasų rajono globėjos ir jas ruošusios atestuotos socialinės darbuotojos į jaukią rudenišką popietę. Kalbos prie kvapnios arbatos puodelio liejosi nesustodamos: susipažinti, pasidalinti džiaugsmu dėl pagausėjusios šeimos, nuspręsti, ar mums reikia dažnesnių susitikimų, savitarpio pagalbos grupių ir globėjų bendruomenės, kuri jaučia, kad kiekvienas vaikas turi turėti namus.
Globa šeimoje, tai galimybė vaikui matyti realų pavyzdį, kokie turėtų būti santykiai, kaip svarbu pareigos ir atsakomybė, kaip malonu jausti, kad tavimi rūpinasi ir myli. Tai pamokos suaugusiam, pajusti, koks jis svarbus vaiko gyvenime, kaip stipriai gydo žodis ir prisilietimai, tai galimybę vaikui, negalinčiam augti biologinėje šeimoje, užauginti sparnus.
Besidalindamos patirtimi ir ateities planais, pasidžiaugėme, kad turime norų ir galimybių susiburti, bendrauti, pasistengti vaikams sukurti gražesnę vaikystę, praplėsti jų akiratį organizuojant įvairias bendras veiklas.
Stovyklėlė globojamiems vaikams
Stovyklėlė „Būkim draugais“ vaikams, augantiems globėjų šeimose, vyksta keliais etapais skirtingose erdvėse. Šį kartą keliavome į Zarasų viešąją biblioteką.Iš anksto suplanavę edukacinę veiklą, keliavome ant šaligatvių nupieštomis rodyklėlėmis žymėdami kelią nuo mokyklos iki bibliotekos. Tam, kad pajustume vienas kito prisilietimą, norą būti komandoje, veikti, ilsėtis, džiūgauti. Galvojome ir apie tuos draugus, kurie vėliau prisijungs prie mūsų, norėdami, kad ir jie dar veiklos pradžioje pajustų mūsų artumą.
Svetingai sutikti bibliotekoje, mes kūrėme bendrumo jausmą, kartu su bibliotekininke Liudmila darėme atspaudus daržovėmis ir vaisiais, sukurdami personažus popieriaus lape, bandėme išgauti įdomybes, apžiūrėjome mokinių, besimokančių dailės meno mokykloje, darbų parodą, išvaikščiojom visą biblioteką, maloniai bendravome su bibliotekos darbuotojais.
Žaidimų kambaryje žaidėme vaikų idėjomis patobulintą žaidimą „Diena-naktis“. Jį norėjosi žaisti dar ir dar, nes kiekvienas turėjome pasiūlymų, kad žaidimas taptų kūrybiškai įdomus.
Muzikos klausymo erdvėje mes persirengėme ryškiais nematytais rūbais. Juos paskolino viena gimnazistė, norėdama paįvairinti mūsų veiklą, tuo pačiu prisimindama savo vaikystę, kai norėdavosi tapti modeliu persirengiant ir einant savo sukurtu podiumu, skambant pačios pasirinktai muzikai. Mes įgyvendinome šią idėją, kuri išties suteikė begalę džiaugsmingų akimirkų.
Muzikos olimpiados laimėtojai

Sveikiname muzikos olimpiados laimėtojus.
9-12 klasių grupė:
1 vieta - Simonas Navickas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, 3 gimn. kl., mokytojas Gražvydas Gasparavičius,
2 vieta - Gabija Malažinskaitė, Dusetų K. Būgos gimnazija, 1 gimn. kl., mokytoja Eglė Kuzmienė,
3 vieta - Goda Judita Kazlaitė - Dusetų K. Būgos gimnazija, 1 gimn. kl., mokytoja Eglė Kuzmienė.
7-8 klasių grupė:
1 vieta - Rugilė Staskevičiūtė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 8 kl., mokytojas Gražvydas Gasparavičius.
Kviečia BEBRAS 2016
Mokinius vėl kviečia nemokamas informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“, skirtas 3–12 klasių mokiniams.
Lietuvoje pirmą kartą informacinių technologijų konkursas „Bebras“ įvyko 2004 metų rudenį.„Bebro“ konkurso tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, patraukti mokinių dėmesį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, jų platesniu kontekstu – konceptais, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų priėmimo metodus. Nedidelius, linksmus „Bebro“ uždavinius galima būtų panaudoti ugdyti visų piliečių informacinių technologijų gebėjimus.
„Jo dalyviams linkiu bebriško atkaklumo!” - sako Prof. Valentina Dagienė, VU Matematikos ir informatikos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja, konkurso „Bebras“ organizavimo komiteto pirmininkė.
Visa informacija apie konkursą svetainėje bebras.lt