Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
eValdžios vartai
Skambinkite
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
SAMM rekomendacijos
„Epale“ penkerių metų rezultatai
Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma „Epale“ švenčia 5 metų sukaktį. Nors jubiliejus visai nedidelis, tačiau pasiekimai ir rezultatai džiuginantys ir motyvuojantys tęsti veiklas. „Epale“ Lietuvoje šiuo metu užsiregistravę 2604 vartotojai, o visoje Europoje skaičius neseniai perkopė 70 tūkstančių! Junkitės į Europos suaugusiųjų švietėjų bendruomenę, naudokitės „Epale” lobynu ir papildykite jį savo kuriamu turiniu! https://epale.ec.europa.eu/lt

Zarasų rajono savivaldybė skelbia konkursą Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pareigoms eiti
Konkurso paskelbimo data – 2020 m. liepos 2 d. Pretendentų atrankos posėdis – 2020 m. lapkričio 20 d. Dokumentai priimami iki 2020 m. lapkričio 6 d.15.45 val. Pagrindinis konkurso skelbimas:

www.zarasai.lt

Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyrius
„Lyderių laiko 3“ biblioteką papildė šešios knygos
„Pasiruošimas darbui su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimų“

Ruošiantis rugsėjui, Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyriaus specialistai rekomenduoja mokytojo vadovą „Pasiruošimas darbui su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimų“.

Mokyti vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimų, atrodo bauginanti užduotis, tačiau tinkamai pasirengus galima pradėti sklandžiai.
Šis vadovas padės išsiaiškinti, ko verta tikėtis, ir parodys, kaip paversti savo klasę efektyvaus mokymosi erdve.

Rekomendacijų leidinys ČIA

Nepilnamečių darbas

Baigiantis mokslo metams prasideda nepilnamečių darbo paieškos, tačiau įstatymų leidėjas šią asmenų grupę yra išskyrę ir nustatė kitokį įdarbinimo, darbo santykių reguliavimą nei pilnamečių asmenų.

Išsami informacija ČIA

Saugi vasara prie vandens

Artėjant maudymosi sezonui, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos plaukimo federacija atkreipia dėmesį į saugų elgesį vandenyje ir ragina visus – vaikus, suaugusiuosius – laikytis įprastų taisyklių, kurios padeda išvengti skaudžių traumų ar net išsaugoti gyvybę.

Atmintinė su visomis rekomendacijomis ir taisyklėmis, kaip vaikai, suaugusieji turėtų saugiai elgtis vandenyje, nerizikuoti sveikata ir gyvybe, pasiekė mokyklas.

Atmintinę ir vaizdo įrašą galima rasti ČIA

SAUGOKIME SAVE IR KITUS!
Prasidėjo priėmimas į šalies universitetus ir kolegijas
Nuo birželio 1 d. prasidėjo visą vasarą truksiantis bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Šiemet studijų programas siūlys 17 universitetų ir 19 kolegijų.

Prašymai teikiami Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapį.

Kitaip negu įprasta, priėmimą sudarys du etapai: pagrindinis ir papildomas.
Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki rugpjūčio 18 d. 12 val.
Visą šį laikotarpį, atsižvelgiant į brandos egzaminų rezultatus, į prašymą įtrauktus pageidavimus galima pildyti, išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį. Šio etapo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 22 d. Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti nuo rugpjūčio 24 d. iki rugpjūčio 26 d.
Atkeliauja „Knygiukai“
Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga žinomi knygų kūrėjai Lietuvos vaikams dovanos „Knygiukus“ – nemokamas iš vieno A4 formato lapo išlankstomas knygeles, kurias galima atsisiųsti internetu ir atsispausdinti savo namuose.
Kūrėjus vienijantį projektą „Knygiukai į pagalbą vaikams“ sumanė vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ kartu su VšĮ Vaiko psichologijos centru ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyriumi.
„Knygiukas“ – tai rašytojo ir iliustruotojo dueto sukurta istorija, skirta ketverių-devynerių metų vaikams. „Knygiukuose“ pasakojamos vos šimto žodžių istorijos.
Prie projekto „Knygiukai į pagalbą vaikams“ prisijungė virš penkiasdešimt iliustruotojų ir rašytojų, kurie į kūrybines poras bus suskirstyti atsitiktine tvarka. Vieną „Knygiuką" iliustravo ir zarasietė Gintarė Laurikėnienė. Tai – socialinis projektas, todėl knygų kūrėjai prisijungė neatlygintinai. „Knygiukus“ parsisiųsti kviečiame nuo birželio 1-osios!

„Knygiukai" gyvena ČIA

Besidomintiems etnokultūra

Folkloro mokytoja Nijolė Grivačiauskienė – etninės kultūros specialistė,
dalinasi savo žiniomis ir patirtimi, bei tradicinio dainavimo pamokomis:

https://www.lmnsc.lt/naujiena/besidomintiems-etnokultura-4/

https://www.lmnsc.lt/naujiena/besidomintiems-etnokultura-3/

https://www.lmnsc.lt/naujiena/besidomintiems-etnokultura-2/

Startuoja priėmimas į profesines mokyklas. Yra naujovių

Nuo gegužės 20 d. iki rugpjūčio 26 d. vyksiančiame priėmime į profesinio mokymo įstaigas šiemet gali dalyvauti ne tik norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, kaip buvo įprasta iki šiol, bet ir I–IV gimnazijos klasių ir 9–10 bendrojo ugdymo mokyklų klasių mokiniai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.
Nusprendusieji pasirinkti modulinį profesinį mokymą bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai mokysis kiek kitaip negu profesinių mokyklų auklėtiniai.
Jie galės rinktis tik dalį programos, t.y., vieną atskirą modulį, ir mokytis pagal jį. Pasirinkęs vieną modulį profesinėje mokykloje gimnazistas galės turėti nuo 3 iki 6 pamokų, o mokymasis truktų nuo vienerių iki dvejų metų.

Detalią informaciją skaitykite ČIA